Geriausiems Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniams – apdovanojimai, o abiturientams – linkėjimai patirti naujų iššūkių ir atradimų.
Vilniaus rotušėje pagerbti 2017-2018 m. Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) geriausieji sportininkai. Taip pat abiturientams, baigusiems atitinkamos sporto šakos programą, buvo įteikti neformalaus ugdymo pažymėjimai.
VMSC veikia penki skyriai, pratybas lanko 2,5 tūkst. sportininkų, juos ugdo 145 treneriai. Kultivuojamos 9 sporto šakos. Tai didžiausias sporto centras Lietuvoje.
Vicemeras linkėjo pergalių ir kantrybės
Į Rotušę rinkosi ne tik geriausi VMSC sportininkai ir baigę gimnazijas abiturientai, bet ir jų tėvai, treneriai, VMSC darbuotojai.
Ant stalo scenoje – pažymėjimai, prizai ir apie 140 rožių žiedų.
Susirinkusiuosius pasveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius: „Šiandien jūsų širdyse – dvejopas jausmas. Išeinant, paliekat, bet tuo pačiu atrandat. Abiturientams, kurie išeina iš šio sporto centro į platųjį gyvenimą - ypatinga diena. Jūs po kokių 10-15 metų prisiminsite savo išdaigas, akimirkas, gražias pergales ir suprasite, kad treneriai, kurie dirbo su jumis, tėvelių parama buvo neįkainuojamas turtas. Šiandien - jūsų šventė, todėl visus sveikinu su pabaigimu ir tikiuosi, kad tas diplomas bus tik mažas raktelis į tą skrynią, kurią jūs atrakinsite. Tikiu, kad daugelis jūsų pasirinksite profesionalų karjerą, o tai labai sudėtinga ir sunku. Iš savo patirties žinau, kaip yra sunku apsispręsti, kur pasukti. Sportas duoda neįkainuojamų dalykų, atminkite, jog darbdaviai ypač vertina sportininkus. Todėl, kad jie atkakliai siekia tikslo, žino, kaip nugalėti, turi tvirtą charakterį“, - kalbėjo L. Kvedaravičius.
Metai buvo geri
„Tikrai neabejoju, kad jūs per tuos metus išsiugdėte pačias geriausias savybes. Norėčiau, jog jūs mintyse pasižadėtume, kad ateityje būsite ne tik geri sportininkai, bet ir tapsite gerais žmonėmis, o savo vaikus, draugus ir pažįstamus užkrėsite meile sportui“, - kalbėjo VMSC direktorius Marius Jukonis.
VMSC vadovas 2017-2018 m. veiklą įvertino teigiamai: „Nors metai ir neolimpiniai, tačiau sportininkai pasiekė gerų rezultatų. Sunku ką nors būtų ir išskirti. Per Lietuvos jaunučių ir jaunių sporto žaidynes, konkuruodami su Kaunu, mes kol kas pirmaujame. Pernai žaidynes laimėjome, o šiemet irgi pasistengsime nugalėti.“
Atvykt galėjo ne visi
Daug geriausiųjų VMSC auklėtinių negalėjo atvykti į Rotušę. Jiems diplomai bus įteikti vėliau.
Šiemet mokslus baigė ypač daug gerų lengvaatlečių: Rūta Okulič-Kazirinaitė, Eduardas Rimas Survilas, Austėja Kavaliauskaitė, Gintarė Tirevičiūtė, Valerija Kolontaj.
VMSC lengvosios atletikos skyriaus vedėja Zita Tindžiulienė teigė, kad tai tikrai geri sportininkai, kurie dalyvavo pasaulio ar Europos jaunių čempionatuose.
Vilniaus tarptautinį prancūzų licėjų baigęs E.R Survilas šiemet nusprendė niekur nestoti studijuoti, o metus paskirti sportui ir šiek tiek padirbėti. Jo darbas bus šiek tiek susietas su bėgimu, nes lengvaatletis planuoja dirbti sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvėje.
E.R. Survilo pagrindinis tikslas – 800 m distancijoje įvykdyti normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą.
„Kol kas sezonas man klostosi nekaip. Turėjau du startus ir jie abu buvo nesėkmingi. Distancijoje pridariau klaidų, iš kurių reikėtų daryti išvadas“, - nusiminęs sakė sportininkas.
Šį sekmadienį E. R. Survilo lauks dar vienas išbandymas Manheime, kur jis stengsis ir nugalėti, ir įvykdyti normatyvą (1 min. 50 sek.) į pasaulio jaunimo čempionatą, įvyksiantį liepos pradžioje Tamperėje.
Iki tikslo nedaug trūksta – sportininkas nuotolį yra bėgęs per 1 min. 51, 26 sek.
„Rengtis čempionatui nėra lengva. Reikėjo laikyti egzaminus, be to, su draugu porai dienų buvau išvykęs į Arabų Emyratus. Ilga kelionė mane truputį išmušė iš ritmo“, - sakė E. R. Survilas.
Į iškilmes su kuprine ant pečių pavėlavo į geriausiųjų sportininkų dešimtuką patekęs ieties metikas Edis Matusevičius.
Vilniaus universitete jis studijavo informacines technologijas, tačiau šiemet norėtų permainų ir Vilniaus kolegijoje norėtų studijuoti kineziterapiją.
„Tas mokslas, susietas su raumenimis, visu kūnu man labiau prie širdies. Gaila, kad kamuoja sena trauma. Nors ietis per Baltijos šalių mačą ir nuskriejo daugiau kaip 82 m, pavyko nugalėti, bet norėjosi pasiekti dar geresnį rezultatą“, - teigė E. Matusevičius.
Į iškilmes – su sužadėtiniu
Patekusi į talentingų sportininkų dešimtuką ir šį trečiadienį 21-erių sulauksianti trišuolininkė Diana Zagainova į apdovanojimus atvyko iš Valensijos, kur treniruojasi nuo praėjusių metų spalio mėnesio.
Lietuvoje ji vieši 10 dienų. Utenoje dalyvavo Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose, o Uogrėje (Latvija) - Baltijos šalių čempionate, kur, trišuolio sektoriuje pasiekusi asmeninį rekordą (13 m 74 cm), vos 1 cm pralaimėjo Estijos sportininkei ir buvo antra.
Į apdovanojimus ir pažymėjimų įteikimą abiturientams atvyko su savo draugu verslininku Tomu Maskoliūnu.
„Jis mane ypač palaiko, važinėja visur, kur tik dalyvauju varžybose. Kas savaitę ar kas tris atvažiuoja ir į Ispaniją. Spalio mėnesį Ispanijoje įvyko mūsų sužadėtuvės. Tačiau vestuves kelsime tik po Tokijo olimpinių žaidynių, kuriose labai noriu dalyvauti“, - sako D. Zagainova.
Ji studijuoja Vilniaus universitete, bet dabar vieneriems metams sustabdė savo studijas, nes profesionaliai, dukart per dieną treniruojuosi Ispanijoje.
Pažymėjimai - ir vandensvydininkams
Šiemet gimnazijas baigė ir nemažai vandensvydininkų: Lietuvos jaunimo rinktinės nariai Adomas Vasiliūnas, Augustinas Žemaitis, Rokas Pupinas, Tomas Lavinskis ir Povilas Reinotas.
„Gaila, kad pastaraisiais metais ne visi šie vaikinai galėjo žaisti vandensvydį. Jie pagrindinį dėmesį skyrė mokslui, ne visada galėjo važinėti į pratybas Elektrėnus“, - sakė sportininkų treneris Nerijus Papaurėlis.
Visi minėti abiturientai, išskyrus R. Pupiną - 2016 m. Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo čempionai.
Jų trenerį N. Papaurėlį iškilmių metu pasiekė džiugi žinia, jog tarptautiniame turnyre Italijoje, kur dvejose amžiaus grupėse ( iki 9 ir iki 11 metų) žaidžia apie 130 komandų, gerai turnyrą pradėjo jo ir trenerio Tadeušo Pašuko treniruojami iki 11 metų vaikai: jie laimėjo pirmąją kovą su vengrais 7:4.
Gerėja sporto bazė
Pasibaigus apdovanojimams, VMSC direktorius M. Jukonis pasidžiaugė, kad jų sportininkams sudarytos geros sąlygos sportuoti.
„Kalbant apie sporto bazes, tai po truputėlį stumiamės į priekį. Iš mirties taško jau pajudėjome: remontuojamės, statomės, perkame. Iš pagrindų pasikeis mūsų sportinės gimnastikos bazė. Sutvarkėme stogą, pakeitėme langus, san. mazgus, atnaujinome rūbines. Naujai bus įrengtas visas vidus. Yra skirtos europinės lėšos naujam sportiniam inventoriui įsigyti, dabar vyksta tik procedūros. Tikimės kitąmet atverti gimnastikos salės “, -- sako M. Jukonis. Sutvarkyta ir dviratininkų sporto bazė N. Vilnioje, pastatytas naujas bokso ringas.
* * *
2017-2018 m. geriausieji VMSC sportininkai
Airinė Palšytė (lengvoji atletika), Robertas Tvorogalas (sportinė gimnastika), Vadimas Korobovas (baidarių ir kanojų irklavimas), Simas Bertašius (lengvoji atletika), Dominykas Jančionis (irklavimas), Saulius Jonas Ilonis (irklavimas), Jevgenijus Kuračionokas (baidarių ir kanojų irklavimas), Alisa Bogdanova (šaudymas į skraidančius taikinius), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė), Edis Matusevičius (lengvoji atletika), Kristupas Šleiva (graikų ir romėnų imtynės).
Talentingiausi sportininkai
Diana Zagainova, Modesta Justė Morauskaitė, Domantas Poška (visi – lengvoji atletika), Nikita Gerasimovas (laisvosios imtynės), Eduardas Rimas Survilas, Gintarė Tirevičiūtė, Monika Šaltenytė (visi – lengvoji atletika), Ilja Davidovskis (baidarių ir kanojų irklavimas), Gytis Gudlevičius (šiuolaikinė penkjiakovė), Meda Večkytė (šaudymas iš lanko).
Geriausieji neolimpinių sporto šakų sportininkai
Vilius Sasnauskas(sambo), Kasparas Šulčys ir Judita Traubaitė (abu – orientavimosi sportas)
Geriausi neįgalieji sportininkai
Mažvydas Paurys, Šarūnas Zdanavičius (abu – lengvoji atletika, Monika Aželionytė (dziudo imtynės)