Elitiniam Ispanijos klubui atstovaujanti M.Morauskaitė – apie kelią rekordų link, apsisprendimo kryžkeles, griežtą režimą ir tikslą – Tokijo olimpiadą.
Ispanijos lengvosios atletikos aukščiausiojo diviziono klubui „Valencia Esports“ atstovaujanti 22 metų Modesta Morauskaitė atskleidė, kad šie metai jos karjeroje – ypatingi.
Žiemos sezonas viršijo bėgikės drąsiausius lūkesčius, nes prieš jam prasidedant M. Morauskaitė neplanavo pasiekti tokių aukštų rezultatų, tikėjosi laikydamasi treniruočių plano dirbti, dalyvauti varžybose ir palaipsniui gerinti asmeninius rezultatus.
Tačiau jau vasario mėnesį Madride (Ispanija) vykusiose tarptautinėse uždarų patalpų varžybose „IAAF World Indoor Tour“ M. Morauskaitė 400 m įveikė per 53,21 sek. bei 0,26 sek. pranoko prieš aštuonerius metus užfiksuotą Eglės Balčiūnaitės Lietuvos rekordą uždarose patalpose. Tiesa, jau po devynių dienų šį rekordą pagerino Agnė Šerkšnienė (52,93 sek.), o kovo mėnesį ji dar aukščiau užkėlė kartelę - pasaulio uždarų patalpų čempionate Birmingame distanciją įveikė per 52,62 sek.
Pagerinti asmeninį rekordą stadione iš Ispanijos grįžusiai M. Morauskaitei pavyko Utenoje vykusiose LLAF taurės varžybose ji vėl buvo nepralenkiama 400 m distancijoje. Sportininkė, jau anksčiau įvykdžiusi rugpjūtį vyksiančio Europos lengvosios atletikos čempionato normatyvą, 400 m distanciją įveikė per 52,67 sek. ir pagerino ne tik asmeninį, bet ir LLAF taurės varžybų rekordą. Šios rungties Lietuvos rekordas dar nuo 1984 m. priklauso Daliai Matusevičienei – 51,12 sek.
„Besiruošdama šioms varžyboms jaučiau, kad esu pasiekusi gerą formą ir galiu kovoti dėl aukščiausių rezultatų, galiu be didelių pastangų 400 m nubėgti per 52 sekundes. Tačiau sezono tikslas – Europos čempionatas ir svarbiausia geriausios formos būti čempionato metu, – sakė M. Morauskaitė. – Dalyvauju varžybose nesumažindama krūvio, stipriai dirbu treniruotėse. Darbas treniruotėse atsiperka varžybose.“
Prieš dešimt metų lengvosios atletikos treniruotes pasirinkusios merginos gyvenime buvo momentas, kai blaškėsi tarp lengvosios atletikos ir snieglenčių sporto, vasarą dalyvaudavo lengvosios atletikos, žiemą – snieglenčių čempionatuose. Tačiau galiausiai nusprendė apsistoti ties viena sporto šaka ir joje siekti aukščiausių rezultatų.

Lengvaatletė pripažino, kad kone kiekvienos sunkios treniruotės metu svarsto, kodėl pasirinko itin alinančią ir vieną sunkiausių distancijų, kurioje reikia ir greičio, ir ištvermės: „Šiame sporte turi ir 100 m gerai bėgti ir 800 m, negali apsistoti tik ties 400 m. Tai be galo sunki rungtis tiek fiziškai, tiek psichologiškai, vyksta nuolatinė kova su pačia savimi, tačiau ji mane tuo ir žavi.“
Nors karjeroje buvo itin sunkių etapų, kai po patirtų traumų, lūžusios pėdos gydymo mergina norėjo atsisveikinti su sportu, tačiau šeimos ir trenerių palaikymo, padrąsinimo dėka ji sugrįžo tam, kad pasiektų aukštų rezultatų.
Pasak M. Morauskaitės, dabar jos dėmesys sutelktas ne tik į Europos čempionatą, kuriame sau kelia aukštus tikslus – ir iki Tokijo olimpinių žaidynių likęs laikas greitai senka. Šios žaidynės – dar vienas merginos tikslas, kurio siekdama ji atkakliai ir kryptingai dirba.
Ispanijoje gyvenanti ir besitreniruojanti mergina prisiminė, kad šią saulėtą šalį pasirinko prieš trejus metus. „Tuomet svarsčiau ar vykti studijuoti ir sportuoti į Ameriką, net buvau pradėjusi pildyti dokumentus, tačiau mano draugė, trišuolininkė Dovilė Dzindzeletaitė, tuo metu jau gyvenusi ir treniravusis Ispanijoje, pasiūlė ir man ten vykti, – prisiminė bėgikė. – Tuomet pamaniau, kad Ispanija – arčiau nei Amerika, todėl apsisprendžiau savo galimybes išbandyti čia.“
Merginą treniruoja vienas geriausių Ispanijos lengvosios atletikos trenerių Rafaelis Blanqueras Alcantudas, išugdęs ne vieną čempioną. M. Morauskaitė tvirtino, kad dabar be galo džiaugiasi priėmusi sprendimą treniruotis Ispanijoje, o savo treneriu, puikiai pažįstančiu jos organizmą ir galimybes, labai pasitiki, jo parengtas treniruočių planas lietuvei puikiai tinka ir tai atspindi aukšti jos rezultatai.
Kasdien laikydamasi aiškaus treniruočių, poilsio ir mitybos režimo, dukart per dieną treniruodamasi, lengvaatletė šypsodamasi pastebėjo, kad gyvena lyg stovykloje. Tačiau ji pabrėžė, kad būtent griežta dienotvarkė padeda siekti pergalių ir rekordų.