Tarptautiniame festivalyje Šiauliuose Buvo rungtyniaujama standarto ir Lotynų Amerikos šokių programose. Šoko įvairaus amžiaus grupių sportininkai. Ant parketo sukosi net 450 porų iš 11 valstybių. Atvažiavo poros netgi iš Izraelio, Kazachstano.
„Net vilniečiams nepavyksta sutraukti tokių šalių sportininkų, o į Šiaulius jie atvyko“, – sakė vienas iš šio renginio organizatorių, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas Virginijus Visockas.
Ypač didelį susidomėjimą sukėlė pasaulio Lotynų Amerikos šokių profesionalų čempionai italai Stefano di Filipas ir Olga Urumova, kurie atliko šou programą. Kaip teigė V. Visockas, tikrai pasisekė tiems, kurie atėjo pasižiūrėti didelio meistriškumo italų pasirodymo. Po konkurso šie garsūs šokėjai į namus neskubėjo, porą dienų liko Šiauliuose padirbėti su Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinių šokėjais ir perteikti savo meistriškumą. Svečių pamokų klausėsi 21 mūsų šokėjų pora.
Pagrindinės varžybos dvi dienas vyko „Šiaulių arenoje“, renginys buvo gerai išreklamuotas, tačiau didelio žiūrovų antplūdžio nesutraukė. Tai kiek nuliūdino varžybų organizatorius, nes kovas stebėjo apie 500 žiūrovų. Pasak V. Visocko, pati arena gražiai sutiko geriausius šokėjus, ji ypač tinka rengti aukšto rango sportinių šokių varžybas. Šokėjai liko patenkinti šeimininkų rūpesčiu.
Mero taurės buvo įteiktos tiktai suaugusiųjų varžybų laimėtojams. Šokant standartinius šokius, sau lygių neturėjo Kauno „Sūkurio“ pora Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė. Finale šoko dar dvi mūsų poros: trečią vietą užėmė Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė, o ketvirti buvo Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva.
Lotynų Amerikos šokių programą geriausiai atliko suomiai Joonas Piipola ir Laura Wimmer. Pirmą sykį tokio aukšto rango varžybų finale šoko ir šeštą vietą užėmė Vilniaus „Ratuto“ sportininkai Jokūbas Venckus bei Jomantė Dapkevičiūtė (jie jaunimo grupėje tapo nugalėtojais).

Standartinių šokių varžybų laimėtojas D. Vėžėlis džiaugėsi, kad turėjo galimybę rungtyniauti Lietuvoje, kad Šiauliuose buvo surengtos reitingo varžybos. Tačiau apgailestavo, jog standartinius šokius šoko tik 29 poros ir todėl už pergalę jis su partnere L. Chatkevičiūte gavo nedaug reitingo taškų. Jeigu būtų šokusios daugiau kaip 48 poros, tada ir reitingo taškų už pergalę būtų skirta daugiau.
„Pasigedau ir daugiau žiūrovų. Arena didelė, o žiūrovų mažai – šokau ir didelio pasitenkinimo, entuziazmo nejaučiau. Visą laiką esu įpratęs šokti mažesnėse, bet pilnutėlėse salėse žiūrovų, kurie mus įaitrina, užveda“, – sako D. Vėželis. Jis su L.Chatkevičiūte pirmą kartą dalyvavo varžybose Šiauliuose, nes ankstesnieji tokio lygio konkursai būdavo rengiami Vilniuje.
Jau rytoj, gruodžio 7 d. D. Vėželis su L. Chatkevičiūte važiuoja porai dienų padirbėti į Minską, o po to vyks tobulintis ir treniruotis į Londoną. Šiais metais abu varžybose gali jau ir nebedalyvauti.
„Metai buvo labai sėkmingi. Per pasaulio čempionatą buvome aštunti, nors tikėjomės pasirodyti dar geriau, o per tarptautines prestižines varžybas Anglijoje pirmą kartą šokome finale. Sportiniai šokiai – labai subjektyvi sporto šaka, nėra lengva patekti į finalą“, – teigia D. Vėželis.
Kitais metais jis su savo partnere žada pereiti į profesionalų sportą. Vasario mėnesį Donatas su Lina dar dalyvaus Lietuvos čempionate ir, ko gero, tai bus jų paskutiniosios varžybos mėgėjų sporte.
Vilniaus „Ratuto“ sportinių šokių vadovas V. Visockas gerai įvertino konkursą, kuriame dalyvavo neblogo meistriškumo šokėjai. Pats „margiausias“ buvo Lotynų Amerikos šokių finalas – dėl mero taurės varžėsi Suomijos, Lietuvos, Rusijos (dvi poros), Lenkijos ir Latvijos sportininkai.
Metams baigiantis stipriausių šokėjų dar laukia tradicinis tarptautinis konkursas Rygoje, kuriame dalyvaus ir nemažai porų iš Lietuvos.