Klaipėdiečiai pradeda pasirengimą naujam sezonui, komandos vadovo V. Šiugždinio iniciatyva nupirkta naujų dviračių, kompiuterių ir sportinės aprangos.
Klaipėdiečiai praėjusią savaitę išvyko į trijų savaičių treniruočių stovyklą Ispanijoje. Jų komandoje - beveik tie patys dviratininkai, kurie praėjusiais metais debiutavo varžybose Europoje.
Nebeliko tik Zigmo Derkinčio, o komandą papildė trys nauji dviratininkai: Mantas Januškevičius, Alanas Marcinkėnas ir Ignas Mikalajūnas.
Į Ispaniją išvyko šeši sportininkai iki 23 metų, keturi - iki 19 m. ir viena mergina Gabrielė Jucevičiūtė, komandos treneris Artūras Šiugždinis ir dviračių mechanikas Jonas Zakaras.
„Ispanijoje dviratininkai dar nelenktyniaus, po šios treniruočių stovyklos jie pervažiuos į Belgiją ir ten tris savaites dalyvaus varžybose. Dviratininkai Ispanijoje ir Belgijoje praleis 46 dienas“, - sako komandos „Klaipėda“ vadovas Vaclovas Šiugždinis.
Jis į treniruočių stovyklą neišvyko, liko Klaipėdoje ir stengiasi užtikrinti visą treniruočių procesą, be to, dirba su jaunaisiais dviratininkais, būsimąja komandos pamaina.
Kol kas neaišku, kam šiemet bus patikėtos komandos kapitono pareigos. Praėjusiais metais juo buvo Rojus Adomavičius. „Kol kas kapitono klausimas nėra išspręstas. Kai dviratininkai sugrįš į namus, demokratiškai jie patys ir nuspręs, kas bus jų kapitonas“, - sako V. Šiugždinis.
Kaip vertinate komandos debiutą praėjusiais metais, ar juo nenusivylėte? Tikrai nenusivyliau. Pernykštis sezonas buvo pakankamai sėkmingas. Gan stabiliai rungtyniavo ir pasiekė gerų rezultatų jaunieji Denas Masiulis ir Romas Zubrickas.
Per daugiadienes lenktynes Lenkijoje, kur dalyvavo 30 komandų iš visos Europos, D. Masiulis galutinėje įskaitoje buvo trečias, o komanda užėmė antrą vietą.
Gerai pasirodyta ir daugiadienėse lenktynėse Belgijoje ir Slovakijoje, kur D. Masiulis ir R. Zubrickas galutinėje įskaitoje pateko į šešetukus. Abu sportininkai laimėjo medalių ir per Lietuvos jaunių čempionatą.
Kokius šiemet komandai keliate uždavinius?Šiemet sportininkai debiutuos Lietuvos suaugusiųjų čempionate. Jiems bus gana sudėtinga rungtyniauti su mūsų dviračių profesionalais. „Klaipėdos“ dviratininkams šiemet planuojame nemažai startų užsienyje. Norime, kad jų meistriškumas augtų, todėl būtina kuo daugiau rungtyniauti. Tačiau Lietuvoje varžybų daug nėra, tenka žvalgytis į užsienį. Jeigu mums pavyks užtikrinti reikiamą varžybų skaičių, tai dviratininkų meistriškumas turėtų paaugti. Toks mūsų pagrindinis tikslas. Tačiau atsižvelgiant į Lietuvos sporto politiką, mes galime parengti tik veną kitą dviratininką geram užsienio mėgėjų klubui, kuris būtų konkurencingas.
Ir tik po to – galvoti apie profesionalo karjerą, kaip tai padarė Ramūnas Navardauskas, Gediminas Bagdonas, Aidis Kruopis. Galima pakartoti lygiai tokį patį kelią, o kitų šansų nėra. Norint iš mūsų komandos patekti į profesionalus, reikėtų turėti apie 0,5 mln. eurų metinį biudžetą. Tačiau apie tokias lėšas svajoti negalime.
Ar „Klaipėdai“ ir šiemet padeda Seulo olimpinis čempionas, elitinės prancūzų komandos „Agr2r-La Mondiale“ sporto direktorius Artūras Kasputis?Taip, ir ne tik jis. Padeda ir Remigijus Lupeikis. Dirbame visi kartu: pasitariame, priimame sprendimus. Pasirašėme sutartį su Bulgarijos įmone „Drag“, gavome dideles dviračių nuolaidas ir, prieš išvykstant komandai į treniruočių stovyklą bei varžybas, juos nupirkome. Daug padėjo Valerijus Konovalovas, kurio dėka Italijoje iš gamintojų jaunimui puse kainos nupirkome trūkstamos sportinės aprangos. Ir šiemet nupirkome 5 dviračių kompiuterius ir dabar jų turime dešimt. Vien tik dviračiai ir kompiuteriai mums kainavo 25 tūkst. eurų.
Vadinasi, turite gerų rėmėjų?Mus remia Klaipėdos savivaldybė, „Viesulo“ sporto centras, kuriame suburti visi mūsų dviratininkai, dėl rėmimo kalbėsimės su Klaipėdos uostu. Dvejus metus gavome pinigų iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo. Turime apie 16 partnerių, kaip ir praėjusiais metais, pažadėjo tęsti šį mūsų projektą.