Varžybų vyriausiasis teisėjas kaunietis Eligijus Vyskupaitis ir Pakruojo rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Rimantas Čeponis nugalėtojams skirtus diplomus įteikė kaunietėms Audronei Jakupienei, Gretai Šiūšienei, Daivai Jasulionienei, Astai Dzikaitei, Jovitai Andreikevičienei, Rasai Bliujienei, Jūratei Fedoravičienei ir Odetai Domarkienei bei kelmiškiams broliams Dariui ir Ramūnui Barauskiams, Sauliui ir Dariui Abromavičiams, taip pat Mindaugui Lopetaičiui, Egidijui Kučinskui, Arvydui Zasčiurinskui, Petrui Vasiliauskui, Vygandui Každailiui, Domarkui Kaknevičiui, Tomui Daraškevičiui ir Arnui Kučinskui.
Antrąsias vietas turnyre užėmė „Kelmės VJSM“ moterų ir „KTU-Mintonet“ vyrų, o trečiąsias – Kauno „Cukrainio“ moterų ir Marijampolės „ŽSM- Ritmo“ vyrų komandos.
DOVANOS. Pakruojo r. savivaldybės įsteigti prizai (taurės ir firminiai arbatos rinkiniai „Pakruojo arbata“), skirti geriausiems žaidėjams, įteikti kauniečiams Audronei Jakuptienei ir Dainiui Mickūnui, o sporto žurnalistės Marytės Marcinkevičiūtės ir Povilo Tamošausko knygos „Lietuvos tinklinis“– kaunietei Jūratei Fedoravičienai (už ilgaamžiškumą tinklinio aikštelėje) ir kelmiškiui D. Barauskiui (už tinklinio puoselėjamą, parašiusiam knygą „Ištikimi Kelmės tinkliniui“).
Į Pakruojį aukštesnio lygio tinklinis atkeliavo pirmą kartą. Varžybų šeimininkai tinklininkams suteikė galimybę rungtyniauti 2007 metais pastatytoje, „Atžalyno“ gimnazijos sporto salėje. Šią sporto bazę naudoja ne tiktai gimnazistai, bet ir viso rajono sportininkai. Abi dienas su tinklininkais praleidęs rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius R. Čeponis džiaugėsi, kad Pakruojo gyventojai galėjo iš arčiau susipažinti su dar viena sporto šaka.
„Pakruojiškiai tinklinį irgi žaidžia, per rajono pirmenybes rungtyniauja šešios suaugusiųjų komandos, taip pat vyksta tradicinės „Žiemgalos“ lygos varžybos, Kalėdų turnyras, kviečiamės mėgėjiškas Šiaulių ir Joniškio komandas. Tačiau mūsų Sporto centre tinklinio grupių nėra, tiktai krepšinio, futbolo, lengvosios atletikos ir BMX dviračių. Abi dienas salėje mačiau rajono tinklininkus, kurie atidžiai stebėjo taurės finalinį turnyrą ir mokėsi“, – sakė R. Čeponis.

NUGALĖTOJAI. „Sixta+“ moterų tinklinio komanda, atrodo, nusiteikusi Mažosios „Sporto“ tinklinio taurės ilgam neišleisti iš rankų. Pakruojyje kaunietės visas varžoves nugalėjo 3:0. Komandos vadeles rankose tvirtai laiko žaidžiančioji trenerė Jūratė Fedoravičienė. Tai jos iniciatyva susibūrė komanda ir dabar tinklininkės, kurios anksčiau žaidė įvairiose komandose, vėl nesiskiria su mėgstama sporto šaka.
Didelė ekipos jėga – buvusi Kauno „Dinamo“ meistrių komandos žaidėja Narutė Lokienė, tačiau finaliniame turnyre jos nebuvo, nes tinklininkė gydosi traumą, bet jau pamažu vėl pradeda treniruotis.
Pagrindinis krūvis komandoje teko žaidžiančiajai trenerei J. Fedoravičienei ir A. Jakupienei - irgi buvusioms garsios „Dinamo“ meistrių ekipos žaidėjoms. Tiktai Jūratė „Sixtoje+“ žaidžia nuo pirmosios dienos, o Audronė šiemet pirmą kartą užsivilko šios komandos sportinius marškinėlius. Varžybų vyr. sekretorė Zita Jankienė labiausiai žavėjosi J. Fedoravičienės žaidimu ir teigė, kad ši jaunatviška sportininkė, nors jai ir sulaukė 40 metų, dar tiktų ir geriausiai Kauno komandai, daugkartinei Lietuvos čempionei ir prizininkei „KCSM–Heksa“.
KTU dėstytoja A. Jakupienė (buvusi Bakšytė) į „Sixta+“ komandą atėjo pavasarį. „Visos žaidėjos pažįstamos, savos. Treniruojamės vieną kartą per savaitę, pamažu priprantu prie komandos. Universitete irgi prisiliečiu prie tinklinio kamuolio, treniruoju studentes. Mums pergalę per taurės varžybas nulėmė bendras noras, ryžtas įveikti visas varžoves. Pergalę pasiekia visa komanda, o ne viena žaidėja“, – sakė A. Jakupienė, aukščiausia finalinio turnyro žaidėja (188 cm).
Prieš 20 metų atstovavusi reprezentacinei Kauno „Dinamo“ komandai, A. Jakupienė sakė, kad jai, kuo toliau, tuo labiau norisi žaisti tinklinį: „Mūsų metai jau ne tie, vis dažniau kamuoja traumos, tačiau jas pasigydome ir vėl išbėgame į aikštelę“.
Vyrų turnyre nugalėjo buvę geriausi Kelmės tinklininkai, kurie anksčiau atstovavo „Antiviui“ ir, vadovaujami trenerio gydytojo Algimanto Petrovo, ne kartą tapo Lietuvos čempionais ir prizininkais. Dabar jie jau aktyviai nesitreniruoja, susibūrė į mėgėjišką komandą. Ne vienas kelmiškių žaidėjas ir dabar tiktų „Antiviui“, tačiau jie jau sulaukė solidaus amžiaus, dirba, turi šeimas, augina vaikus ir nedalyvauja Lietuvos aukščiausios lygos čempionate.
„Namuose mums nesinori sėdėti, surinkome žaidėjus, kurių vieni gyvena Vilniuje, o kiti Kelmėje. Buvęs mūsų treneris A. Petrovas džiaugiasi, kad mes iki šių dienų žaidžiame tinklinį, tačiau prisibijo, kad per Didžiosios „Sporto“ taurės varžybas jo vadovaujamas „Antivis“ nesusitiktų su mumis, nes gali pralaimėti“, – sako komandos kapitonas, Jono Greičiūno gimnazijos Sveikatingumo centro vadovas ir Sporto mokyklos tinklinio treneris Dariaus Barauskis.
Rengiantis finalinėms varžyboms, kelmiškiams labai naudingos buvo rajono pirmenybės, kur jie, išsiskirstę į įvairias komandas, žaidė tarpusavyje. Nugalėtojais tapo „Vilkyškių pieninės“ tinklininkai, kurių komandoje žaidė ir „Antivio“ treneris A. Petrovas (jam pirmenybių dienomis sukako 59-eri metai).
Kelmiškiai surado rėmėjų Vilniuje ir Šiauliuose, bandys įkurti antrą tinklinio klubą rajone. Taurės laimėtojai kruopščiai rengėsi turnyrui Pakruojyje, sužaidė draugiškų rungtynių. Tačiau komanda kartu pažaisti galėjo tiktai penktadieniais, kada iš Vilniaus sugrįždavo ten dirbantys keli jų tinklininkai. Kelmiškiai nugalėtojų vardus užsitikrino jau pačią pirmą varžybų dieną, kad 3:2 nugalėjo „KTU-Mintonet“ tinklininkus.
„Mažosios „Sporto“ taurės varžybose dalyvavome gal po 20 metų pertraukos ir labai sėkmingai. Pagrindinis mūsų tikslas buvo ne tiktai nugalėti, bet ir smagiai pasižaisti, susitikti senus pažįstamus. Pergalių pasiekėme nemažai, bet stengiamės populiarinti mūsų mėgstamą sporto šaką, viliamės, kad, sekdami mumis, tinklinio kamuolį į rankas paims ir jaunieji žaidėjai“, – sakė D. Barauskis.
Kaip ir ankstesniais metais, gerai kamuolius skirstė jų jungiantysis žaidėjas Ramūnas Barauskis, puolime rezultatyvus buvo Darius Abromavičius, atidavę visas jėgas kovojo D. Barauskis ir traumą išsigydęs M. Lopetaitis. Kelmiškiams Pakruojyje rimčiau nepasipriešino nė viena komanda.
DEBIUTANTAI. Pirmą sykį Mažosios „Sporto“ taurės finalinėse varžybose žaidė Raseinių „KKSC- Norvelitos“ vyrų komanda, kuri buvo ketvirta. Jos treneris ir vadovas Antanas Lukošius sakė, kad tinklinis Raseiniuose dar gana jaunas, jam tiktai 11 metų. Dabar jų komandoje žaidžia ir šeši studentai, savo sportinį kelią pradėjo Raseiniuose, bei jaunučiai, kurie yra tapę savo amžiaus grupės Lietuvos čempionais.
Du jaunieji raseiniškiai – Arnas Rumševičius ir Rokas Marcinkevičius pakviesti į treniruotis į Šiaulius, kur suburta visi pajėgiausi jaunieji Lietuvos tinklininkai rengtis artėjančioms Europos jaunių čempionato atrankos turnyro kovoms. Dar vienas Raseiniuose išugdytas tinklininkas Audrius Zagušauskas atstovauja Kelmei ir žaidžia Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate.
Pakeliui į finalines varžybas raseiniškiai nugalėjo dvi Klaipėdos komandas. Raseiniuose veikia merginų ir vaikinų tinklinio grupės, žaidėjus ugdo Vida ir Antanas Lukošiai. „Viduklėje treneriu jau pradeda dirbti ir mūsų jungiantysis tinklininkas Nerijus Marcinkus, kuris baigė Kūno kultūros akademiją ir Sporto mokykloje turi 6 valandų krūvį“, – sako A. Lukošius, kuris anksčiau gal 17 metų treniravo krepšininkus, tačiau visą laiką domėjosi tinkliniui, jį pats neblogai žaidė. Tinklininkus jis ugdo 11 metų.
„Raseiniai tinklinio centru gal netaps, bet tinklinis rajone tikrai gyvuos. Atsiranda verslininkų, kurie padeda šiai sporto šakai. Turime ir salių, ir paplūdimio tinklinio čempionų, judėjimas vyksta“, – sakė A. Lukošius.
Raseiniškių komandos lyderis – KTU magistrantūroje studijuojantis puolėjas Mindaugas Mikalauskas. Jo pratybų draugai bei treneris taurės turnyre siekė užimti prizinę vietą, tačiau nepavyko.