Po 13 metų intensyvaus bendro darbo dviejų olimpinių žaidynių dalyvės ėjikės Brigitos Virbalytės-Dimšienės nebetreniruos Kastytis Pavilonis.
„Su savo treneriu išsiskyrėme draugiškai, abipusiu susitarimu. Treneris man daugybę kartų sakė, jog reikia skirtis. Šįkart trūko mano kantrybė ir jam atsakiau, kad gerai, skiriamės“, - prisipažino B. Virbalytė-Dimšienė.
Trijų Lietuvos rekordų autorė (5 km stadione – 21 min.17,8 sek., 10 km – 42 min.43 sek. ir 50 km – 4 val. 25 min. 21 sek.) kol kas treniruosis viena.
Ėjikė iš trenerio ne kartą sulaukė priekaištų, kad sporto žurnalistės darbas LRT jai trukdo siekti gerų rezultatų, ji per pasaulio ir Europos čempionatus ar olimpines žaidynes gali pasirodyti kur kas geriau, bet eiti dar greičiau trūksta motyvacijos.
„Brigitą treniravau trylika metų. Sportininkė pradėjo neįgyvendinti mano sudarytos programos, maksimaliai neišnaudodavo savo galimybių. Jau po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių su ja norėjau skirtis, tačiau tris mėnesius dar dirbome toliau. Nepatiko tai, kad Brigita treniravosi pusiau profesionaliai, jai labiau rūpėjo darbas LRT, nei sportas. Kad ji mažiau dirbtų, mano vadovaujamas klubas „Inerwalk“ sportininkei padidino atlyginimą. Nenoriu, kad mano auklėtiniai per svarbiausias metų varžybas būtų tik dalyviai. Noriu, jog jie pasiektų kuo svaresnių rezultatų. Sportininkai po sunkių pratybų eina ilsėtis, o Brigita skubėdavo į darbą. Šiemet sugrįžus iš paskutinės treniruočių stovyklos ir likus kelioms dienoms iki pasaulio čempionato, Brigita vėl daug dirbo. Ji sudegino daug nervinės energijos, kuri buvo reikalinga per čempionatą ir mažiausiai 10 vietų pablogino savo rezultatą“, - įsitikinęs K. Pavilonis.
Išsiskyręs su savo auklėtine, jis ne tik prarado atlyginimą kaip olimpinės rinktinės kandidatės treneris, bet, ko gero, ir galimybę nuvykti į Tokijo olimpines žaidynes, nes, pasak alytiškio, B.Virbalytė Dimšienė nesunkiai turėtų įvykdyti olimpinį normatyvą ir startuoti žaidynėse.

K. Pavilonis žada panirti į varžybų organizavimo darbą ir, galbūt, Alytuje pradės treniruoti jaunimą, kurį ugdė ankstesniais metais.
B. Virbalytė-Dimšienė kol kas gyvenime daugiau nieko nesirengia keisti. „Man 32-eji ir labai džiaugiuosi, jog turiu darbą, kuris man patinka. Žinoma, galėčiau spjauti į viską ir išeiti. Tačiau esu iš tų, jog be sporto negalėčiau gyventi. Savo treneriui esu dėkinga už visus tuos metus, praleistus kartu, tačiau, manau, priėjome tą ribą, kad reikia pabandyti dirbti atskirai“, - teigia dviejų olimpiadų dalyvė.
Lietuvos sportinio ėjimo rekordininkė norėtų, jog Lietuvoje jai kažkas padėtų: „Tie patys sportininkai bendromis jėgomis man nori ateiti į pagalbą. Variantų iš tikrųjų yra. Imkime tą pačią Australiją, Kanberą, kur sausio 2-ąją kartu su Mariumi Žiūku ir Tadu Šuškevičiumi išvykstame treniruotis šešias savaites. Ten mus treniruos pačio aukščiausio lygio treneriai, bus ypač gera priežiūra. Mokysiuosi iš trenerių, konsultuosiuosi su jais, o po to žiūrėsiu."
Vasario viduryje B.Virbalytės-Dimšienės jau laukia pirmosios varžybos naujajame sezone: su savo treniruočių draugais ji Adelaidėje dalyvaus atvirame Australijos čempionate.
Tačiau treneris K. Pavilonis su savo auklėtine vienas kitam durų neužtrenkė. Prieš išsiskirdamas, jis savo mokinei pasakė: „Brigita, gal kada ir susitiksime“. Sportininkė atsakė: „Gal“.
Per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes nutrūko ir K. Pavilonio santykiai su kita auklėtine Neringa Aidietyte, kuri, tąsyk, nuėjusi vos pusę rato, dėl atsinaujinusių skausmų pasitraukė iš varžybų.