Pasaulio čempionatą Lietuvos U-20 rinktinė pradėjo kovingu pralaimėjimu favoritei Norvegijai.
Lietuvos jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris Mindaugas Kieras jau debiutiniame mače prie komandos vairo drąsiai naudojo visą savo kariauną, nebijojo imtis ryžtingų sprendimų, tačiau vyresni „vikingai“ iš Norvegijos buvo gerokai stipresni už lietuvius ir pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IB diviziono starte nugalėjo Lietuvos U-20 rinktinę 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).
Tampa įprasta, kad jaunesni už varžovus lietuviai šį trūkumą bando kompensuoti kovingumu ir puikiu vartininko žaidimu.
Būtent vartų sargui Elviui Karlai teko milžiniškas krūvis atlaikyti norvegų smūgius, kurių gretose yra vos vienas žaidėjas su „grotomis“ – ledo ritulyje iki 18 metų amžiaus privaloma žaisti su veidą dengiančiomis metalinėmis grotelėmis.
Norvegijos jaunimas pirmąjį įvartį pelnė tolimu smūgiu, kai varžovų užstotas vartininkas E.Karla nematė smūgio momento ir praleido ritulį tarp kojų po Kristoferio Karlseno smūgio (12:02).
Mažai varžovų vartams grasinę ir dažnai klaidas savo gynybos zonoje darę lietuviai prarado ritulį ir Jakobas Aleksanderis Noeris (24:31) padvigubino rezultatą.
Norvegai naudojosi mūsiškių pozicinėmis klaidomis ir vienas centre prieš vartininką paliktas Markus Vikingstadas iš pradžių pakeitė ritulio skriejimo kryptį, o po akimirkos ir pataisė savo netaiklų bandymą (29:40).
Nepaisydamas trijų įvarčių atsilikimo rinktinės strategas M.Kieras drąsiai pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju, kai lietuviai iki antrojo kėlinio pabaigos likus 10 sekundžių pirmą kartą įgijo kiekybinę persvarą. Tačiau įvarčio pasiekti nepavyko.
Trečiajame kėlinyje tempą sumažinusius norvegus lietuviai nubaudė, kai kelis kartus mėginę pabėgti nuo varžovų, progos sulaukė žaisdami mažumoje. Markas Kaleinikovas pabėgo nuo varžovų ir pelnė pirmąjį lietuvių įvartį čempionate (52:13, Patrikas Misiukas).
M.Kaleinikovas pasižymėjo ir kitoje aikštės pusėje, kai besibaigiant rungtynėms M.Kieras dar kartą ėmėsi ryžtingo sprendimo žaisti šešiais aikštės žaidėjais be vartininko, o ritulį perėmę norvegai net trise nuskubėjo mušti įvartį, kur vartininko vaidmenyje nuo įvarčio išgelbėjo vienintelio lietuvių įvarčio autorius.
Tiesa, varžovai nubaudė lietuvius už drąsą žaidžiant be vartininko, kai po grubios mūsiškių klaidos į tuščius vartus ritulį pasiuntė Simenas Andre Edvardsenas (57:09).
M.Kaleinikovas ir toliau siautė ant ledo, šįsyk už smūgį varžovui į galvą užsidirbęs pašalinimą iš aikštės iki rungtynių pabaigos.

Po patirtos nesėkmės prieš Norvegiją, Lietuvos rinktinė jsekmaienį žais dar vienas pasaulio jaunimo čempionato IB diviziono rungtynes. 17:30 val. mūsų šalies atstovai susitiks su šeimininkais slovėnais.
Aukščiausias slovėnų pasiekimas pasaulio jaunimo čempionatuose – I diviziono sidabras, kurį jie iškovojo tris kartus (2002, 2004 ir 2010 metais). 2011 metais pasikeitus divizionų skirstymo tvarkai, iš pradžių Slovėnijos dvidešimtmečiai keturis metus kovojo IA divizione, tačiau po to buvo patyrę nuosmukį – iškritę iš IA diviziono, po metų jie liko paskutiniai ir IB divizione, tačiau juos išgelbėjo turnyre nepasirodę japonai, kuriems už tai teko atsisveikinti su šiuo divizionu.
Pernai slovėnai pasirodė kur kas sėkmingiau ir iškovojo šio diviziono bronzos medalius.
Pirmą kartą šioje amžiaus grupėje slovėnai ir lietuviai susikovė dar 1995 metais. Tuo metu pasaulio čempionato C2 grupės mače antrą vietą grupėje užėmusi Slovėnija 9:3 įveikė ketvirtoje pozicijoje likusią Lietuvos ekipą.
Antrosios akistatos šioje amžiaus grupėje teko laukti penkis metus. Tuo metu slovėnai ir vėl buvo stipresni laimėdami tiek mačą su Lietuva 5:1, tiek iškovodami grupėje pirmąją vietą. Beje, šiose rungtynėse mūsų šalies garbę gynė dabartinis ekipos vyriausiasis treneris M.Kieras.
Po metų šios rinktinės susitiko dar kartą, tačiau ir vėl laimėjo slovėnai – šį kartą jie iškovojo pergalę 8:3.
Pastaroji šių rinktinių akistata įvyko 2011 metais, tame pačiame mieste, kaip ir šiandienos rungtynės. Tą kartą Bledo ledo rūmuose susirinkę žiūrovai išvydo šeimininkų pergalę 10:3.
Iš viso per keturias tarpusavio akistatas mūsų šalies jaunimo rinktinės patyrė keturias skaudžias nesėkmes. Bendras įmuštų/praleistų įvarčių skirtumas 10:32, Slovėnijos rinktinės naudai.
Kaip ir vakar dienos varžovai norvegai, slovėnai į šį turnyrą taip pat atsivežė NHL naujokų biržoje jau pakviestą žaidėją – Janą Drozgą (21 numeris). Šią vasarą jį 152 šaukimu pakvietė Pitsburgo „Penguins“ ekipa, tad nenuostabu, kad būtent jis yra šios rinktinės lyderis. Savo pajėgumą jis įrodė ir pirmose rungtynėse su Ukraina, kai pelnė du pirmuosius savo rinktinės įvarčius bei padėjo savo šalies rinktinei iškovoti pergalę.
Šis ledo ritulininkas rungtyniauja vienoje iš trijų stipriausių Kanados jaunimo ledo ritulio lygų, o praėjusiais metais būtent jis buvo rezultatyviausias atitinkamo diviziono žaidėjas U-18 pirmenybėse. J. Drozgas gali sėkmingai atakuoti tiek iš tolimesnių, tiek iš artimesnių distancijų, tačiau didžiausias jo privalumas jaunimo lygmenyje – fantastiškai gera kova dėl ritulio išmetimų. Per pastaruosius du U-18 čempionatus jis buvo geriausias šioje statistinėje kategorijoje, o pernai laimėjo net 83,33% ritulio išmetimų, taip suteikdamas savo komandai daugybę progų pradėti atakas.
Šiose pirmenybėse Slovėnijos rinktinė pasirinko neįprastą taktiką jaunimo čempionatams, kviesdami ledo ritulininkus į rinktinę. Trys šios šalies žaidėjai prie rinktinės prisijungė jau šeštadienį, pirmąją rungtynių dieną, o dar dviejų žaidėjų yra laukiama prisijungiant dar vėliau ir vis dar neaišku, ar mače su lietuviais ši rinktinė turės pilną savo sudėtį.
Slovėnijos rinktinė stengiasi žaisti pozicinį žaidimą, kuriame galima pamatyti daug kombinacijų bei ritulio perdavimų. Pirmose rungtynėse ukrainiečiai su tokiu varžovų žaidimu rungtynių pradžioje sėkmingai grūmėsi panaudodami fizinę jėgą, tačiau vėliau slovėnai netruko prisitaikyti ir tai išnaudojo provokuodami varžovų pražangas.
Varžovai žaidžia disciplinuotai ir dažniausiai renkasi saugų sprendimą, nenorėdami bereikalingai rizikuoti ir taip sukelti pavojų prie savo vartų. Tokia taktika leido jiems sugniuždyti pirmosios dienos varžovų puolimą – vienintelį savo mačo įvartį ukrainiečiai pelnė turėdami kiekybinę persvarą.
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IB diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Lenkija 1 1 0 0 0 9:4 3
2. Norvegija 1 1 0 0 0 4:1 3
3. Slovėnija 1 1 0 0 0 3:1 3
4. Ukraina 1 0 0 0 1 1:3 0
5. Lietuva 1 0 0 0 1 1:4 0
6. Italija 1 0 0 0 1 4:9 0