Per Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) ataskaitos konferenciją Alytuje apdovanoti geriausi 2017 m. ėjikai B.Virbalytė-Dimšienė ir M.Žiūkas.
Apdovanojimai Alytuje buvo įteikti ir geriausiųjų metų ėjikų treneriams Gražinai Goštautaitei, Kastyčiui Paviloniui bei Juzefui Romankovui, taip pat daugybei kitų sportiniam ėjimui nusipelniusių žmonių: Juozui Skernevičiui, Juozui Genevičiui, Romui Jurgelevičiui, Žibutei Jankauskaitei, Aloyzui Bliūdžiui, Robertui Kaseliui, Valdui Kučinskui, jubiliejus šventusiems Sadai Eidikytei-Bukšnienei ir Justinui Vasiliauskui, kitiems.
Padėkota ir Alytaus savivaldybės merui Vytautui Grigaravičiui, vicemerei Valei Gibienei, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Silvijai Peštenienei, Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjui Adomui Andrušaičiui, kitiems, daug prisidėjusiems Alytuje rengiant tarptautines tradicines sportinio ėjimo varžybas.
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos Garbės nario vardas suteiktas Kauno „Daisotros“ generaliniams direktoriui Edmundui Margeliui.
Apdovanojimų ceremonijai vadovavo buvę garsūs Alytaus sportinio ėjimo meistrai Vida Šalčiūtė-Gadliauskienė ir Donatas Škarnulis.
Visiems konferencijos dalyviams buvo įteikti trijų rūšių 2018 m. kalendoriai su daugybe ėjikų nuotraukų iš įvairių varžybų.
KONFERENCIJA. Prieš šventinę dalį vyko Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos metų ataskaitos konferencija.
Pranešimą skaitęs LSĖA prezidentas alytiškis K.Pavilonis įvertino šių metų pasiekimus, taip pat žvelgė į 2018-uosius, kurie Lietuvai bus ypač svarbūs - sukaks 100 metų atkurtai valstybei.
Ypatingai svarbūs LSĖA bus ir 2019-ieji – bus minima pirmųjų sportinio ėjimo varžybų 100–metis. Ta proga rengiamasi išleisti sportinio ėjimo istorinę knygą.
„Malonu matyti žilagalvius veteranus, tačiau ne visi sulauks šios įsimintinos datos. Liūdna ir skaudu, kad kai kas jau paliko mus ir iškeliavo Anapilin. Neseniai išlydėjome į paskutinę kelionę Rimantą Šimkevičių ir Vytautą Žurnią.
Praėjusiais metaus buvau išrinktas ketveriems metams vadovauti Lietuvos ėjikų sambūriui. Džiaugiuosi, kad bendru sutelktu darbu esame matomi šalyje. Džiaugiuosi komanda, be kurios būtų sunku įgyvendinti visus sumanymus. Mūsų trenerių, teisėjų, organizatorių, veteranų veikla ne visada yra ryškiai viešinama - dominuoja sportininkas, o treneris, organizatorius ar veteranas lieka šešėlyje. Pamirštami pirmieji treneriai, kurie surado atletą ir jį atvedė į ėjimo takelį, kurie tarptautinėje arenoje garsino savo valstybę“, - kalbėjo K. Pavilonis.
LSĖA prezidentas akcentavo, kad šie metai yra pirmieji po olimpinių žaidynių, prasidėjo kartų kaita. Į veteranų gretas įsirašė viena žymiausių Lietuvos ėjikų Kristina Saltanovič. Atrodo, kad iš sporto galutinai pasitraukė Neringa Aidietytė, baigė sportuoti Ričadas Rekstas, kol kas nesitreniruoja Marius Šavelskis.
BRANDI PAMAINA. Tačiau gyvenimas vietoje nestovi. Suaugusiųjų grupėje nėra vakuumo. Į rinktinę greitu žingsniu įsiveržė Pabradės trenerio Viktoro Meškausko ėjikai: seserys Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės, Artūras Mastianica, Genadijus Kozlovskis.
„Tai - mūsų geriausiųjų ėjikų brandi pamaina. Viliamės, jog paskutinio žodžio netarė Brigita Virbalytė, Marius Žiūkas, Tadas Šuškevičius“, - kalbėjo K. Pavilonis.
Pačią svariausią pergalę šiemet iškovojo Lietuvos ėjikių komanda (B. Virbalytė-Dimšienė, Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės bei K. Saltanovič), kuri per Europos sportinio ėjimo komandinį čempionatą Čekijoje pasipuošė bronzos medaliais.
Asmeninėje įskaitoje B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 8-a. Tose pačiose varžybose maloniai nudžiugino Marius Žiūkas, užėmęs penktąją vietą.
Pasak K. Pavilonio, Marius žiemą buvo treniruočių stovykloje ir dar kartą sau ir visiems įrodė, jog tarp mėgėjų pasaulyje neturi sau lygių. LSĖA jam siūlė pabandyti bent metus padirbėti profesionaliai, tačiau to neįvyko.
Lenkijoje per Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatą puikiai pasirodė Ž.Vaiciukevičiūtė, iškovojusi bronzos medalį. Tai aukščiausia Lietuvos ėjikų iškovota vieta tokiose varžybose.
Londone per pasaulio čempionatą B. Virbalytė-Dimšienė 20 km distancijoje buvo 16–ta . Ji liko patenkinta užimta vieta, tačiau jos treneris K. Pavilonis – ne.
Ėjikai jau galvoja apie Tokijo olimpines žaidynes. Tikimasi, jog moterys pelnys tris, o vyrai – vieną arba du kelialapius. „Mūsų ėjikų jau nevargina olimpinių normatyvų vykdymas. Tik ar juos tenkina būti tik dalyviais?“, - klausė K. Pavilonis.

PLĖTRA. Jaunuosius ėjikus ugdantis Juzefas Romankovas pasidžiaugė, kad Vilniaus Ozo gimnazijoje yra suburta grupė. Joje yra ir penki Krakių (Kėdainių r.) ėjikai. Tai - kūno kultūros mokytojo–trenerio Roberto Kaselio, praeityje gero lygio ėjiko, surasti sportininkai.
Mažoje, vos 300 moksleivių turinčioje mokykloje jis randa gabių vaikų, užkrečia sportiniu ėjimu, juos rengia ateities startams.
Atgimsta ėjimas Klaipėdoje, ėjikus toliau sėkmingai ukdo Vilniaus, Kauno, Prienų, Druskininkų, Jonavos treneriai.
Dar neužgeso ėjimas Birštone, smilksta buvusioje ėjimo kalvėje Alytuje. Tačiau, pasak K. Pavilonio, dabar šios rungties centras persikelia į Švenčionių rajoną, kur užaugo ne vienas pajėgus ėjikas.
Tačiau įžymusis praeityje ėjikas kaunietis Valdas Kazlauskas atkreipė dėmesį į tai, jog sportinio ėjimo geografija neišsiplėtė tiek, kad apimtų dar daugiau šalies. Jis irgi bandė prie tos plėtros prisidėti. Tačiau nei Akmenėje, nei Kaišiadoryse sportinis ėjimas neprigijo. „Labai gaila, kad mūsų sukauptos patirties nėra kam perduoti. Jeigu į darbą pritrauktume daugiau jaunų trenerių, būtų smagiau visiems“, - teigė V. Kazlauskas.
PAGALBININKAI. Jauniems ėjikams padeda atsiskleisti, o vyresniems negaili patarimų prof. Juozas Skernevčius, kuriam entuziazmo, darbštumo gali pavydėti daug jaunesni, ir jo mokslinė brigada.
Jis gyrė teisėjus, vadovaujamus kauniečio Aloyzo Bliūdžiaus, akcentuodamas, jog ne veltui lenkai ar baltarusiai sako, jeigu „praeini patikrą Alytuje“, galima drąsiai siųsti ėjikus į olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatus.
Puikiai dirba alytiškių teisėjų brigada: alytiškiai Žibutė Jankauskaitė, Regina Kasparavičienė, Valdas Kučinskas.
Savo tradicines tarptautines varžybas rengia Birštonas, Druskininkai, Alytus. Kitais metais alytiškiai jau 44 –ą kartą rengs Europos Iššūkio varžybas.
Kitais metais bus surengtos dar vienos varžybos Simne (Alytaus r.), sugrįžtama į devinto dešimtmečio formatą. Pirmą dieną vyks ilgų nuotolių (10 km, 20 km), o kitą – trumpų (3-5 km) nuotolių varžybos.
Ataskaitos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Rimantas Mikaitis pasidžiaugė ypač sėkmingu Lietuvos lengvaatlečių sezonu, kokio jau seniai nebūta, nemažai gražių žodžių skyrė sportinio ėjimo atstovams.