Šiaulių r. Stasio Anglickio pagrindinėje mokykloje vyko projekto "Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose 2006-2010 metais“ seminaras "Olimpinio ugdymo programos įgyvendinimo patirtis Šiaulių rajono savivaldybės mokyklose“.
Šventiškai pasipuošusi, 70-ies metų jubiliejų švenčianti mokykla pasitiko gausų seminaro dalyvių būrį. Apie 120 pedagogų atvyko pasidalinti mokyklų olimpinio ugdymo programų įgyvendinimo patirtimi. Puikiai organizuotame seminare buvo sudarytos sąlygos aplankyti dar ir Pavenčių, Kuršėnų Daugėlių pagrindines mokyklas, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnaziją, susipažinti su mokymosi ugdymo aplinka, ugdymo rezultatais.
Seminare dalyvavo LTOK Olimpinio švietimo direkcijos direktorius Algimantas Gudiškis, Sporto departamento vyr. specialistė Inga Gerulskienė, Lietuvos olimpietis Antanas Bagdonavičius, Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė su savo metodininkų komanda, Šiaulių r. savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Novogreckis, savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Sinickas.
Pagrindinė renginio koordinatorė – Šiaulių r. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Judita Šertvytienė. Jų rajono savivaldybė apdovanojo LMSSC direktorę O. Babonienę už indėlį į mokinių sporto plėtrą ir olimpinį ugdymą, o direktorė kvietė per sporto renginius ypatingą dėmesį skirti garbingam rungtyniavimui, gamtosaugai, vertybinių nuostatų ir kasdieninio sportavimo motyvacijos ugdymui.
Renginio dalyvius pasveikino, su mokyklos istorija, sportine veikla supažindino mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė. Ji pasidžiaugė, kad mokyklos pedagogai į dėstomų dalykų ugdymo turinį kūrybingai integruoja mokinių olimpinį švietimą. Mokykla išnaudoja visas mokinių neformaliojo ugdymo valandas, iš kurių net 51 procentas skiriamas sportui.
Mokinių darbų parodos, stendų pranešimai atskleidė įvairialypį sportinio ugdymo procesą, kurio šūkis ,,Į kiekvieną širdelę – po olimpinę ugnelę“. Pranešėja nuoširdžiai padėkojo mokyklos kūno kultūros mokytojui Audriui Dunauskui, kuris yra bendruomenės sportinės veiklos šerdis.
Nuoširdžiais padėkos žodžiais į olimpinio judėjimo šeimos narius, įgyvendinančius olimpizmo idėjas tarp vaikų ir jaunimo kreipėsi A. Gudiškis. Jis įteikė padėką Verbūnų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojui metodininkui, olimpinio ugdymo programos įgyvendinimo tarp mokinių vienam pirmųjų pradininkų 50-ies metų jubiliejaus proga Robertui Šuipiui.

A. Gudiškis ir O. Babonienė įteikė apdovanojimus Šiaulių r. pedagogams, aktyviai prisidedantiems įgyvendinant olimpinio ugdymo programą tarp vaikų ir jaunimo. J. Novogreckis kalbėjo apie pagrindinius mokinių sporto plėtros prioritetus: kūno kultūros šiuolaikinės sampratos įgyvendinimą ir visuomenės bendražmogiškųjų vertybių formavimą.
Pristatydama tyrimą ,,Šiaulių r. mokinių požiūris į olimpinį judėjimą, olimpinį ugdymą, kilnų elgesį ir olimpines vertybes“ J. Šertvytienė kalbėjo apie tyrėjų tikslą įsivertinti mokinių olimpinio ugdymo veiklą ir išsiaiškinti, ar yra mokinių žinių skirtumas tarp dalyvaujančių ir nedalyvaujančių olimpiniame projekte, palyginti su ES valstybių mokinių žiniomis.
Tyrimas atliktas bendradarbiaujant su LKKA lektore, socialinių mokslų doktorante Daiva Majauskiene. Pranešėja pateikė išvadas, kokių žinių ir informacijos mokiniams trūksta, kur rajono mokiniai pranoksta Lietuvos ir kitų šalių bendraamžius, bet apgailestavo, kad Lietuvos ir kitų Europos šalių mokinių žinios apie OŽ yra nepakankamos.
Vyko šmaikšti mokinių ir pedagogų diskusija ,,Kuri sporto šaka turi būti įtraukta į olimpinių žaidynių programą?“. Puikiai pasirengę mokiniai, vadovaujami mokytojos I. Vaičiulienės, pateikę sporto šakų privalumus ir problemas, į OŽ programą siūlė įtraukti net 5 sporto šakas: sportinius šokius, kikboksą, virvės traukimą, taekvondo ir galiūnų sportą. Salėje, vykusio balsavimo sprendimu, pritarimo sulaukė 3 sporto šakos: sportiniai šokiai, virvės traukimas ir galiūnų sportas.
Inga Gerulskienė padėkojo Šiaulių rajono bendruomenei, seminaro organizatoriams ir šeimininkams už indėlį į šalies vaikų ir jaunimo olimpinį švietimą. Ji rekomendavo atsižvelgti į ES dokumentus, raginančius mokinius būti fiziškai aktyviais, kuo daugiau sportuoti gamtoje ir mokytis ją saugoti. Ji linkėjo mokytojams išnaudoti kiekvieną tinkamą pamokos minutę žinių apie sportinių drabužių, sporto įrangos medžiagas, apie OŽ istoriją, Lietuvos olimpinio sporto pavaldą ir šio laikmečio Lietuvos atstovavimą olimpinėse žaidynėse.
Apibendrindama seminarą, LMSSC metodininkė Nijolė Sližauskienė akcentavo, kad Šiaulių r. bendruomenė puikiai sutelkta ir sistemingai įgyvendina užsibrėžtus prioritetinius olimpinio švietimo tikslus. Ji pabrėžė, kad olimpinė ugnelė gyva ir tai jaučiasi ne tik renginio metu, bet ir kasdieninėje veikloje. Metodininkė palinkėjo pamokų ir renginių metu didesnį dėmesį skirti mokinių veikloms įprasminti.