"Jaunimą reikėjo apšaudyti tokio rango varžybose, pratinti prie treko elito didelių greičių", - po pasaulio treko čempionato teigė LDSF vadovas R.Bakutis.
Pasaulio dviračių treko čempionate Honkonge Lietuvai atstovavę 5 sportininkai medalių nepelnė, bet LDSF prezidentas R. Bakutis jų startais nenusivylė. Sėkmingiausiai pasirodė Simona Krupeckaitė, kuri sprinte buvo ketvirta, o keirine – šešta.
Aušrinė Trebaitė 25 km (100 ratų) grupinėse lenktynėse dėl taškų buvo devinta. Tai – pačios aukščiausios Lietuvos dviratininkų užimtos vietos čempionate.
„Dviratininkų pasirodymu tikrai nenusivyliau. Federacijos pagrindinis tikslas buvo į čempionatą išsiųsti tris jaunus sportininkus: 18-metę Oliviją Baleišytę, 21-erių Miglę Marozaitę ir 22-ejų Vasilijų Lendelį. Juos reikėjo apšaudyti tokio rango varžybose, sportininkus pratinti prie pasaulio dviračių treko elito didelių greičių. Honkonge mūsų jaunimas staigmenų nepateikė, dar yra jauni, tačiau, manau, įgijo nemažai patirties ir tai jam suteiks daug motyvacijos gerinti savo rezultatus“, - sako Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Romualdas Bakutis.
Vėl geriausiai pasirodė 34-erių Simona Krupeckaitė, užėmusi aukštas vietas sprinto ir keirino rungtyse. Kaip vertinate jos rezultatus?
Mes ja didžiuojamės, pagal reitingą Simona dabar sprinte iš trečiosios pozicijos pasaulyje pakilo į antrąją.
Žinoma, čempionate ji galėjo pelnyti ir medalį, tačiau, kaip ir per olimpines žaidynes, padarė kai kurių klaidų. Bet filmo atgal neatsuksi ir nepakartosi, nepadarysi geriau.
Pasaulio čempionate užimti ketvirtą ir šeštą vietą – irgi didelis pasiekimas. Jeigu Simona, tomis dienomis reitinge buvusi trečia, Honkonge būtų užėmusi 22-ą vietą, sunerimčiau ir klausčiau: kas gi atsitiko?
Pasaulio čempionatas vyko labai anksti, ar neiškilo sunkumų siųsti sportininkus į Honkongą?
Visi čempionatai, kurie vyksta pirmą ketvirtį, yra ypač sudėtingi, nes reikia susidėlioti finansavimą.
Federacijai nebuvo lengva tą padaryti, tačiau strateginius uždavinius pavyko įgyvendinti ir sugebėjome penkis dviratininkus deleguoti į čempionatą.
Ir tai, manau, jau yra geras pasiekimas. Tai buvo pirmasis pasaulio čempionatas po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.
Mūsų dviratininkams buvo sudarytos geros sąlygos rengtis šioms vienoms pagrindinių metų varžyboms.

Labai paskubomis Panevėžyje buvo surengtas Lietuvos dviračių treko čempionatas, kur taip skubėjote?
Sportininkai buvo susiplanavę vykti į treniruočių stovyklas ir, tempo rungčių rinktinės treneriui Antanui Jakimavičiui paprašius, buvo atkeltos čempionato pora rungčių. Kitos Lietuvos čempionato rungtys bus surengtos vėliau.
Pagrindines sezono varžybas baigė treko meistrai, atėjo varžybų plente metas, ko tikitės?
Turime dvi kontinentines vyrų komandas, tai mūsų pirmosios kregždės. Kruopščiai sekame, kaip sekasi „Staki-Technoramai“ ir perspektyviai Vaclovo Šiugždinio suburtai komandai „Klaipėda Cycling Team“.
Šių komandų finansavimas yra gana sudėtingas, reikia įdėti daug pastangų, ieškant rėmėjų.
Gražių rezultatų per pirmąsias varžybas Maroke pasiekė „Staki-Technorama“ komanda, tikimės, kad ji mus džiugins ir toliau.
Turime problemų su moterų komanda, kurios kaip ir nėra, kol kas nesiseka su rėmėjų paieška. Pagrindinis plento meistrų startas – pasaulio čempionatas Norvegijoje.