Tituluoto raitelio atžala A. Jonkutė nepasekė tėvo pėdomis ir pasirinko lengvąją atletiką: „Patinka tos sporto šakos, kuriose pati esi atsakinga už save“.
Dabar Vilniaus Ozo gimnazijoje dvyliktą klasę lankanti trenerio Jurdano Radžiaus auklėtinė Agnė Jonkutė prieš penkerius metus į Vilnių atvažiavo iš Žagarės (Joniškio r.).
Šiemet sportininkė tikisi dalyvauti Europos jaunimo čempionate Italijoje disko metimo ir rutulio stūmimo rungtyse.
„Šią vasarą 4 kg rutulį norėčiau nustumti už 15 m ribos, o pats didžiausias tikslas – kažką laimėti čempionate. Šie metai man ypač sunkūs ir atsakingi: baigsiu gimnaziją ir Vilniaus universitete noriu studijuoti kineziterapiją. Jeigu nepavyktų patekti į olimpines žaidynes, tai, baigusi universitetą, norėčiau padėti sportininkams įgyvendinti savo svajones“, - sako įvairaus amžiau grupių rutulio stūmimo ir disko metimo Lietuvos rekordininkėA. Jonkutė.
Ar lengvoji atletika buvo tavo pirmoji sporto šaka, kurią pasirinkai Žagarėje?
Ne, lankiau tinklinio, krepšinio pratybas, žaidžiau kvadratą. Treneris Evaldas Keršys man pasiūlė pabandyti dar ir lengvąją atletiką. Pabandžiau, patiko. Nusprendėme stumdyti rutulį ir mėtyti diską, šios rungtys man geriausiai patiko.
Kodėl nepasirinkai jojimo, juk tavo tėvas Osvaldas Jonkus buvo didelio meistriškumo jojikas ir treneris?
Mano tėtis, būdamas pakankamai jaunas, tapo SSRS jojimo čempionu, vėliau sėkmingai dirbo treneriu. Jis yra iš didesnės šeimos, turi tris seseris ir septynis brolius, iš jų keturi ar penki buvo jojikai. Man buvo įdomu žiūrėti jojimo varžybas, prižiūrėti žirgus, žavėjausi jų grožiu. Tačiau tapti jojike nepanorau.
Patinka tos sporto šakos, kuriose pati esi atsakinga už save. Nežinau, gal tėtis ir buvo nusiminęs, jog nepratęsiau šeimos tradicijos, tačiau jis džiaugiasi, jog pasirinkau rutulio stūmimą ir disko metimą ir dabar laukia, kada pasieksiu dar svaresnių pergalių.

Ar namie turite žirgą, pajodinėji?
Ne, neturime. Jeigu sėsčiau ant žirgo, tikriausiai, nukrisčiau. Ant žirgo sėdėjau, kai buvau maža.
Kas tave prikalbino atvažiuoti į Vilnių?
Treneris Jurdanas Radžius, kuris į mane atkreipė dėmesį per vienas iš zoninių varžybų. Tada man buvo trylika metų. Atvažiavau į Vilnių, aštuntą klasę lankiau Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje ir treniravausi. Gana sunkūs man buvo pirmieji du-trys mėnesiai. Į mokyklą ir treniruotes vienus metus tekdavo eiti pėsčiomis po kilometrą ar daugiau.
Nepatekai į Ozo gimnaziją, kur tavęs laukė devintoji klasė, kaip tai atsitiko?
Gydžiausi pėdikaulio traumą ir negalėjau atlikti testo, parodančio sportininko pajėgumą. Pakibau ant plauko. Tačiau treneriui J. Radžiui pavyko įtikinti valdžią, kad galiu kažką pasiekti, jis prisiėmė visą atsakomybę ir devintą klasę jau lankiau Ozo gimnazijoje. Į Vilnių netrukus atvažiavo gyventi ir mano sesuo, buvau ne viena, pasidarė lengviau. Dabar gyvenu Lietuvos olimpinio sporto centro bendrabutyje.
2015-aisiais teko dalyvauti Europos olimpiniame jaunimo festivalyje Tbilisyje, buvai Lietuvos delegacijos kapitonė. Rutulio stūmimo ir disko metimo sektoriuose užėmei ketvirtąsias vietas, likai per žingsnį nuo medalio. Ar nebuvo apmaudu?
Ne tas žodis, užėmiau pačias skaudžiausias vietas. Praėjusiais metais per Lietuvos suaugusiųjų čempionatą disko metimo sektoriuje irgi buvau ketvirta. Manau, kad šiais metais „ketvertukai“ manęs nepersekios.
Kuri rungtis labiau patinka?
Mesti diską kažkiek lengviau, nes ne tokia didelė konkurencija. Tačiau man patinka ir diskas, ir rutulys, todėl nė vienos rungties nenorėčiau išskirti. Kadangi žiemą varžybų programoje nebūna disko metimo, tai stumdau rutulį.
Kiek dabar tau priklauso Lietuvos rekordų?
Dvylikos, keturiolikos, penkiolikos ir septyniolikos metų grupių šalies rekordai.
Prasitarei, kad nori studijuoti kineziterapiją, o kaip tau sekasi mokslai?
Mokausi pakankamai gerai, vidurkis yra 7,5-8. Kol kas viską pavyksta suderinti, tačiau artėja egzaminai, kažką reikės keisti, gal kažkiek nukentės sportas.
Kineziterapija - mano vienas didžiausių pomėgių. Domiuosi viskuo, kas tik padeda žmogui atsistatyti. Bendradarbiauju su kineziterapeutais, kurie man padeda sustiprinti raumenis ar atsistatyti, išvengti traumų. Stebiuosi, kaip jie tai sugeba daryti – žino, kuriam žmogui koks būtent pratimas padės, o kuriam ne.
Ar dažnai nuvažiuoji į gimtąją Žagarę?
Nedažnai. Dažniau tėvai atvažiuoja į Vilnių. Kada dalyvauju varžybose, tarkime, Šiauliuose ar Palangoje, jie atvažioja pasižiūrėti mano startų, manęs palaikyti.