Marius Grinbergas | 2010 m. spalio 21 d. 19:50 |
“Išsikapstysime”, – žada A.Katkevičius. Jo treniruojama Kauno “Lūšies” rankinio ekipa dėl finansinių sunkumų nežais šalies taurės turnyro mačo Klaipėdoje
Lietuvos rankinio federacija išplatino pranešimą, kad Kauno "Lūšies" vyrų rankinio komanda dėl finansinių sunkumų atsisakė žaisti Didžiosios rankinio taurės varžybų ketvirtfinalio atsakomąsias rungtynes svečiuose su Klaipėdos "Žemaitijos dragūnu". Mačas buvo numatytas sekmadienį.
Tad Klaipėdos komandai įskaitoma pergalė 10:0 ir ji patenka į pusfinalį. Pirmąsias rungtynes "Lūšis" namuose pralaimėjo 29:35.
“Šlubuoja mūsų finansinė padėtis. O kai nėra pinigų, žmonės nenori žaisti. Tik ir klausia – ką duosi, kada? Bet nenuleidžiame rankų. Šeštadienį būtinai atvažiuosime į Lietuvos lygos rungtynes Vilniuje, net jei ir liktume tik septyniese”, – tikino “Lūšies” strategas Antanas Katkevičius.
Nesulaukę žadėtų atlyginimų, tarp šalies čempionato lyderių žengiančią komandą jau paliko būrelis žaidėjų. Vieni išvažiavo į užsienį, kiti bando rasti ekipas Lietuvoje.
“Dabar toks metas. Vieni galimi kitur investavę, kiti dar negavo investuotų pinigų. Tad žada, kad gruodį ar sausį bus pinigai. Vyksta rimtos derybų. Tik reikia palūkėti. Jau kitą savaitę žinosiu, kas bus generalinis klubo rėmėjas. Atsiras pinigų, bus ir žaidėjų”, – neabejojo A.Katkevičius.
Tiesa, jau beveik du dešimtmečius prie “Lūšies” vairo stovintis treneris įvardijo kitą problemą – net ir gavęs pinigų klubas turėtų pavargti, kol rastų Lietuvoje sutarčių neturinčių aukštesnio lygio žaidėjų.
“Daug rankininkų išvažiuoja į užsienį. Ir nemažai jų – net ne žaisti, o dirbti. Meta sportą ir keliauja į Angliją ar Norvegiją. Dažo, namus stato.
Lietuvoje tikrai yra nedaug žaidėjų, pragyvenančių iš rankinio. Dauguma mokosi arba dirba. Tikri profesionalai daugiausia – Vilniaus ir Klaipėdos klubuose, kurie sugeba susirasti dosnesnių rėmėjų. O kitos komandos verčiasi sunkiai.
Nėra ir trenerių. Aš jau penkerius metus ieškau sau pamainos. Norisi pailsėti, juk man jau per 60 metų. Bet niekas nenori imtis to juodo darbo, kuriam turi paaukoti ir šeimą, ir laisvalaikį”, – niūrią Lietuvos rankinio kasdienybę apibūdino A.Katkevičius.
Anot “Lūšies” vairininko, sunku tikėtis, kad šalies sporto mokyklose atsiras daugiau rankinio trenerių, kai jų uždarbis siekia vos 800 litų.
“Be to, reikia, kad treneris išties suburtų vaikų grupę ir su ja dirbtų. O ne tik imtų pinigus. Nes būna visko”, – neslėpė A.Katkevičius.
"Lūšiai" už atsisakymą žaisti su "Žemaitijos dragūnu" negresia jokios papildomos sankcijos, nes, pagal varžybų nuostatus, prieš tris dienas iki numatytų rungtynių apie savo pasitraukimą iš turnyro pranešusiam klubui paprasčiausiai įskaitomas pralaimėjimas.