Šįryt į Turkijos miestą Erzurumą išlydėta Lietuvos delegacija, kurios nariai dalyvaus Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.
Palydų metu Lietuvos tautinio olimpino komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė perdavė Lietuvos trispalvę čiuožėjui Salvijui Ramanauskui, kuris ją neš per festivalio atidarymo ceremoniją.
Palydėtuvėse buvo paliesta ir ne mažiau aktuali problema - gerą pusvalandį valstybės pareigūnas sportininkams ir delegacijos nariams skaitė paskaitą apie terorizmo grėsmę. Delegacijai buvo patarta vengti masinio susibūrimo vietų – turgų, didelių prekybos centrų, šventinių sambūrių. Specialistas taip pat papasakojo, ką daryti įkaitų dramos ar pagrobimo atveju, kaip bendrauti su teroristu, kokių veido išraiškų ar veiksmų vengti.
„Vykti į Turkiją nebijau, daugybė lietuvių vis dar skrenda ten atostogauti, todėl nejaučiu dėl to įtampos. Varžybos vyks 2000 m virš jūros lygio, bet tikiuosi, kad per porą dienų pavyks aklimatizuotis. Jaučiuosi pasiruošęs startui, šiemet turėjau puikias treniruočių sąlygas, stovyklas užsienyje. Mes stengsimės viską padaryti kuo geriau, atvežti gerus rezultatus, kad visi džiaugtųsi“, - kalbėjo optimistiškai nusiteikęs rinktinės vėliavnešys S.Ramanauskas.
"Pareigūnas kalba kaip jam dera, o mes tikrai viliamės, kad nieko nenutiks - būkite budrūs, nelįskite, kur nereikia, atminkite, kad dabar tokia situacija visame pasaulyje. Visi turime būti optimistai, nors, jei mūsų protėviai būtų buvę tik optimistai, juos būtų suvalgęs kardadantis tigras ir mūsų čia tikrai nebūtų", - komandos dvasią pokštais kėlė D. Gudzinevičiūtė.
Nors ir gali pasirodyti, kad žiemos Europos jaunimo olimpinis festivalis Lietuvoje nesulauks didelio sporto gerbėjų dėmesio, LTOK prezidentė tikino, jog ne tai yra svarbiausia. Pasak jos, šios varžybos skirtos patiems sportininkams, o sport šakų federacijos jomis tiesiog gyvena.
"Dėmesio tikrai užtenka, jaunimas turėjo įveikti vidinę atranką, kad patektų į komandą, jie labai stengėsi ir šios varžybos jauniesiems sprotininkams yra labai svarbios. Tai ne tik olimpinio kelio pradžia, bet ir tikrai didelė šventė tiems, kurie ten bus. Sportininkų Erzurume laukia ne tik sportas, bet ir edukacinės programos. Tikimės, kad kažkam tai bus žingsnis į tas pirmąsias olimpines aukštumas", - kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Pasak Sidnėjaus olimpinės čempionės, tikslai sportininkams yra keliami, tačiau tai yra daugiau federacijų reikalas. "Mūsų atstovai tikrai žino, ko iš jų laukiame, tačiau specialiai neviešiname tų tikslų visuomenei. Nenorime sukelti papildomo spaudimo. Tik noriu priminti, kad Rūta Meilutytė taip pat savo kelią į aukštumas pradėjo būtent Europos jaunimo festivalyje, kuris taip pat vyko Turkijoje", - pasakojo D. Gudzinevičiūtė.
Lietuvos garbę Turkijoje gins biatlonininkai Ana Jesipionok, Raminta Dindaitė, Nikita Romanovas, Jokūbas Mačkinė, dailiojo čiuožimo atstovė Valerija Keda, slidininkai Martyna Biliūnaitė, Ąžuolas Bajoravičius, Deimantas Kliševičius ir greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovas S. Ramanauskas. Jaunasis ambasadorius – snieglentininkas Aras Arlauskas.
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Erzurume devynių sporto šakų varžybose rungtyniaus 832 sportininkai iš 38 šalių. Į festivalio programą įtrauktos slidinėjimo, biatlono, kalnų slidinėjimo, šuolių su slidėmis, snieglenčių sporto, kerlingo, ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo trumpuoju taku rungtys.
Iškilminga Erzurumo olimpinio festivalio atidarymo ceremonija bus surengta vasario 12 dieną Kazimo Karabekiro stadione, kuriame 2011 m. jau vyko Pasaulio žiemos universiados atidarymas.
Europos jaunimo vasaros ir žiemos olimpiniai festivaliai yra vieni iš svarbiausių ir masiškiausių sporto renginių jauniems (nuo 14 iki 18 metų) atletams. Festivaliai vyksta kas dvejus metus, visada neporiniais metais, jų organizatorius – Europos olimpinių komitetų asociacija.