Lietuvos dviračių sporto klubas „Staki-Technorama“ sezoną pradeda su nauju vardu, perrikiuotomis gretomis ir milžiniškomos ambicijomis ateičiai
Pirma ir kol kas vienintelė profesionali Lietuvos vyrų dviračių sporto komanda „Staki–Technorama“ žada per ateinančius dešimt metų tapti patekti į prestižiškiausias pasaulyje dviračių sporto lenktynes „Tour de France“.
Tokius ambicingus tikslus komanda nusprendė išsikelti po sėkmingo pirmojo sezono. Praėjusius metus Tarptautinės dviračių sąjungos (UCI) trečiojo diviziono komanda sėkmingai pradėjo lenktynių serijoje Alžyre, o pirmąją pergalę jau balandžio mėnesį Turkijoje iškovojo Darijus Džervus.
„Dar prieš pirmąjį sezoną kalbėjome apie jaunų dviratininkų auginimą, kaip tokia komanda reikalinga Lietuvos dviračių sporto piramidėje. Jaunoms komandos rodyti rezultatus pirmaisiais metais yra sudėtinga, o nemažai jų savo pirmąsias pergales lenktynėse ar atskiruose etapuose iškovoja praėjus trims ar keturiems metams. Mums tai pavyko padaryti per kelis mėnesius. Iš viso per praėjusį sezoną mūsų dviratininkai šešis kartus kopė ant podiumo, 41 kartą patekome į geriausųjų dešimtukus įvairiose įskaitose, keturi mūsų sportininkai dalyvavo Europos čempionate Prancūzijoje. Todėl nusprendėme, jog reikia sau išsikelti daug rimtesnius tikslus, nors išlieka ir ankstesnis svarbiausias tikslas - ugdyti jaunimą“, – sakė antrąjį sezoną pradėsiančios „Staki–Technorama“ komandos vadovas Deividas Vileniškis.
Į aukščiausio lygio „Gran Tour“ lenktynes „Tour de France“, „Giro d‘Italia“, „Vuelta a Espana“ pirmojo diviziono komandos turi vardinius kvietimus, o kiek komandų pakviesti iš antrojo diviziono, sprendžia organizatoriai. Tokiose lenktynėse kaip „Tour de France“ tradiciškai papildomai išdalina keturis "Wild Card" kvietimus. Būtent tokiu būdu į pragaru vadinamas „Tour de France“ lenktynes per dešimtmetį bandys prasimušti ir Lietuvos komanda.
„Mažos šalies komandai patekti į „Tour de France“ lenktynes kai kam gali atrodyti ir nepasiekiamas tikslas. Bet lenktynių organizatoriai ne visuomet atsižvelgia vien į pinigus. 2016 metais prie starto linijos stojo komandos turinčios ir 35 mln. eurų, ir dešimt kartų mažesnį biudžetą. Iš antrojo diviziono kviečiamos nebūtinai stipriausios komandos, o žiūrima į regioną. Taip į "Giro d'Italia" buvo pakviestas lenkų klubas. Mūsų tikslas – per penkerius metus gauti antrojo diviziono licenciją, o po to būti pirma Šiaurės Europos regiono komanda, pakviesta į "Tour de France"," - teigė D.Vileniškis.
Šį sezoną "Staki-Technorama" biudžetas - 150 tūkst. eurų.
Nauju komandos rėmėju tapo bendrovė „Technorama“. Jos vardas klubo pavadinime pakeitė iš rėmėjų gretų pasitraukusią įmonę "Baltic Vairas"
Komandą labai palaiko Lietuvos dviračių sporto federacija. „Žinau, kaip sudėtinga žengti pirmuosius žingsnius. Tiek žmogui, tiek komandai. Ji labai svarbi, nes anksčiau jaunimo iki 23 m. grupės dviratininkai, baigę gimnazijas ar sporto mokyklas, tarsi likdavo gatvėje. O dabar geriausi iš jų turi gaimybę patekti į šią komandą ir tęsti karjerą. Todėl federacija labai palaiko ir džiaugiasi šiuo klubu", - teigė LDSF generalinė sekretorė Rasa Ališauskienė.

Antrojo sezono startą komanda suplanavo Kroatijoje. Pasiruošimo stovykla prasidės vasario 20 dieną, o kovo 1-12 dienomis dviratininkai dalyvaus dvejose klasikinėse vienadienėse ir vienose daugiadienėse lenktynėse. Iki Lietuvos čempionato, kuris vyks birželio pabaigoje Gargžduose, komanda dar startuos Belgijoje, Maroke, Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje ir Slovakijoje.
Lyginant su pirmuoju sezonu, komandos sudėtyje nemažai pasikeitimų. Pirmosios pergalės kalvis D.Džervus dėl asmeninių priežasčių nusprendė baigti profesionalo karjerą, o kitas ekipos lyderis Martynas Maniušis nuo šiol eis komandos sporto direktoriaus pareigas. Juos pakeitė daug patirties turintis Gediminas Kaupas.
„Pirmąjį sezoną pradėjome su gausesniu būriu, nes iš daugelio jaunų dviratininkų nežinojome ko tikėtis. Kaip vėliau pasitvirtino, dviračių sportas reikalauja didelio pasiruošimo ir tvirto charakterio, todėl keli jauni dviratininkai to tiesiog neatlaikė. Šiemet turim daugiau patirties, žinom ko iš kiekvieno laukti, todėl sezoną pradedam aštuoniese. Džiaugiamės, kad komandą papildė patyręs G.Kaupas, toliau ambicijų nestokoja Paulius Šiškevičius, sustiprėjo mūsų jauni dviratininkai“ – apie pasikeitimus komandoje pasakojo D.Vileniškis.
23-ejų P.Šiškevičius 2014 m. tapo Lietuvos čempionu, už savo nugaros palikęs pernai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovavusius Ignatą Konovalovą ir Ramūną Navardauską. 28 metų G.Kaupas bus savotiškas važiuojantysis treneris, jis padės klubo sporto direktoriui M.Maniušiui.
Be komandos lyderių G.Kaupo ir P.Šiškevičiaus šiais metais Vilniaus „Staki–Technorama“ komandos marškinėlius vilkės 19-metis panevėžietis Venantas Lašinis, 22 metų kaunietis Evaldas Maculevičius, 20-metis vilnietis Gintaras Svetikas, 19-metis panevėžietis Kasparas Punkrys, 21 metų marijampolietis Mykolas Račiūnas ir 18-metis vilnietis Mantas Jankauskas.
Nors galimybe patekti į „Staki-Technorama" jau domisi ir užsienio dviratininkai, artimiausius kelis metus komanda ketina versti vien lietuviais.
Komandos pirmosios sezono pusės kalendorius:
Data Šalis Pavadinimas
Vasario 20-28 d. Kroatija Treniruočių stovykla
Kovo 1 d. Kroatija „Umag Trophy“ (UCI 1.2)
Kovo 4 d. Kroatija „Porecc Trophy“ (UCI 1.2)
Kovo 9-12 d. Kroatija „Istrian Spring Trophy“ (UCI 2.2)
Kovo 26 d. Belgija „Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper“ (UCI U23 1.Ncup)
Kovo 31–balandžio 2 d. Belgija „Le Triptyque des Monts et Chateau“ (UCI 2.2)
Balandžio 7-16 d. Marokas „Tour du Maroc“ (UCI 2.2)
Balandžio 23 d. Lietuva „Technorama Plento Taurė - Birštonas“
Gegužės 14 d. Lietuva „Technorama Plento Taurė - Kaunas“
Gegužės 17-21 d. Lenkija „Bałtyk - Karkonosze Tour“ (UCI 2.2)
Gegužės 26-27 d. Estija „Tour of Estonia“ (UCI 2.1)
Birželio 1-4 d. Lenkija „Szlakiem Walk Majora Hubala“ (UCI 2.1)
Birželio 7-11 d. Slovakija „Tour de Slovaquie“ (UCI 2.2)
Birželio 11 d. Lietuva „Technorama Plento Taurė - Klaipėda“