2017 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionate Ostravoje lipo penki Lietuvos atstovai. Lūkesčiai buvo dideli, bet kai kuriem jų ledas buvo per slidus. „Mūsų planai buvo, kad į finalą patektų visi sportininkai. Jie tikrai tam buvo pasiruošę ir turėjo visas galimybes. Bet yra kaip yra“, - nusivylimo piliulę teko nuryti Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentei Lilijai Vanagienei.
Laimėjimas. Geriausiai Europos čempionate sekėsi šokėjų ant ledo porai 24-erių Sauliui Ambrulevičiui ir jo bendraamžei Taylor Tran, kurie pateko į finalą, po trumposios programos užimdami 20-ąją vietą, o po laisvosios programos palypėjo aukštyn ir čempionatą baigė užimdami galutinę 18-ąją vietą.
„Tai neatsitiktinis rezultatas. Visą šį sezoną, kiek jie dalyvavo varžybose, jie čiuožė švariai, be didelių klaidų. Ir per patį svarbiausią startą taip pat parodė tą rezultatą, kurį galėjo. Finale, atlikdami laivąją programą, jie čiuožė dar geriau, pralenkė tris poras, o bendroje įskaitoje pakilo per dvi vietas. Tai rimta paraiška ateičiai, nes šokiuose ant ledo – ilgas procesas. O jiedu pora dar tik trečią sezoną. Anksčiau Saulius buvo pavieninkas“, - šokių ant ledo poros pasirodymu džiaugėsi L.Vanagienė, sulaukusi iš kolegų daug šiltų žodžių skirtų šokėjams.
S.Ambrulevičiui ir T.Tran šis Europos čempionatas buvo trečiasis. Ir jie nuosekliai ėjo finalo link – pirmuose dviejuose Europos čempionatuose likę už finalo borto, trečiajame pagaliau į jį prasibrovė. „Šią porą suformavome per vasarą po Sočio olimpinių žaidynių, o jau rudenį jie sugebėjo surinkti taškus, kad galėtų dalyvauti savo pirmajame Europos čempionate. Praeito sezono tikslas buvo patekti į pasaulio čempionatą, visą sezoną jie „gaudė“ tuos taškus, tad psichologiškai buvo labai sudėtinga. Juk patekti į pasaulio čempionatą labai sunku“, - pasako L.Vanagienė, kad po praėjusio nesėkmingo sezono, kuriame taip ir nepavyko sumedžioti pasaulio čempionatui reikalingų taškų, S.Ambrulevičius ir T.Tran pakeitė visą programą.
Visai kitaip Lietuvos šokių ant ledo porai klostosi šis sezonas: jau per pirmas sezono varžybas susirinkę taškus, kurie atvėrė kelią į pasaulio čempionatą, jie galėjo ramiai ruoštis svarbiausiems startams: „Matyt, atsirado psichologinė ramybė, tada galima tobulinti programą, kiek įmanoma. Ir su kiekvienomis varžybosmis matėsi, kad jie vis „prideda“, - dabar beliko ramiai pasiruošti kovo pabaigoje Helsinkyje vyksiančiam pasaulio čempionatui. Iki jo Lietuvos pora jokiose varžybose nebedalyvaus, o po Europos čempionato jie išvyko į Ameriką, kur ir treniruojasi.

Nusivylimai. Didžiausiu nusivylimu tapo talentingos sportinės poros – 17-metės Godos Butkutės ir 25-erių Nikitos Jermolajevo pasirodymas, kuriems ledas Čekijoje buvo per slidus – svajoję apie dešimtuką jie po trumposios programos užėmė 18-ąją vietą ir liko už finalo borto.
„Tai pats juodžiausias scenarijus, koks galėjo būti, nes važiavome įsitvirtinti dešimtuke – kitokių planų net nebuvo. Goda ir Nikita visą šį sezoną aplenkinėjo apie 10 tų porų, kurios Europos čempionate aplenkė juos... Trys klaidos trumpojoje programoje ir viskas baigta. Nors buvo pasiruošę labai gerai, buvo jų formos pikas… Pradėjo trumpąją programą jie labai gerai, padarė trigubą sraigtinį pasukimą ore – gavo aukščiausią įvertinimą šį sezoną, niekada tiek dar nebuvo gavę. Ir suklupo ant elemento, kurį atlikdavo užsimerkę. Tą elementą jie buvo specialiai įtraukę į parodomąją programą per ledo šou Lietuvoje, kad Europos čempionate būtų lengva. Atliko jį aptemdytose salėse, ant nelabai geros kokybės ledo ir iš 15 išmetimų padarė 14-a. Prieš išvažiuodami treniruotėse darė, nebuvo nė vienos klaidos. O per čempioatą Nikita išmetė Godą truputį per stipriai,be to, ji pati šoktekėjo truputį per stipriai ir išėjo taip, kad tas išmetimas buvo labai aukštas, ji nebesugebėjo nusileisti ant vienos kojos, nukrito. O tai pats brangiausias elementas. Kai nukrito, viso Godos mintys buvo apie tai, kad tik nenukristų per žingsnius. Tada jau suveikė psichologja – tokių minčių net neturėjo būti, nes žingsniai – pats lengviausias elementas. Bet atlikdama tuos žingsnius ji krito dar kartą. Lygioje vietoje. Goda buvo labai nusiminusi, verkė. Bet tai sportas. Jai tik 17-ka, viskas prieš akis. Abu labai išgyveno, bet pasiryžę dirbti toliau – akys vėl žiba, viskas gerai“, - sportinės poros pasirodymą analizavo L.Vanagienė. Šansą reabilituotis Lietuvos sportinė pora turės pasaulio čempionate, kur prasidės olimpinių kelialapių dalybos. Iki pasaulio čempionato G.Butkutė ir N.Jermolajevas savo jėgas dar pasitikrins varžybose Insbruke kovo 2–5 dienomis.
Finalo barjero neįveikė ir 17-metė Europos čempionato debiutantė Elžbieta Kropa, kuri, atlikusi trumpąją programą, liko 28-ta. Varžybas pradėjo 34-ios čiuožėjos. Teisę atlikti laisvąją programą iškovojo 24-ios sportininkės.
Anot L.Vanagienės, ši Lietuvos sportininkė taip pat buvo pajėgi siekti kur kas geresnių rezultatų, bet galbūt jai pritrūko tokio rango varžybų patirties: „Elžbieta buvo labai gerai pasiruošusi. Jos arkliukas – trumpoji programa. Varžybose Torūnėje, atlikdama trumpąją programą, ji pralenkė net prancūzų čempionę, kuri Europos čempionate užėmė 5-tą vietą. Per žemyno pirmenybes Elžbieta puikiai iššoko pirmąją trijų šuolių kaskadą, visi teisėjai skyrė aukštus balus, o antro šuolio ji nepadarė – nukrito. Ir baigėsi jos Europos čempionatas. Ji nebekovojo. Pirmas čempionatas, trūksta dar patyrimo. O apskritai ji pajėgi. Stiprioji jos pusė – šuoliai. Iš 34 sportininkių čempionate tik 11-ka šoko tą kaskadą, tarp jų ir – Kropa. Ji apskritai pirmoji Lietuvoje moteris, kuri atliko tokį sudėtingą elementą ir dar Europos čempionate. Reikia toliau labai daug dirbti, stiprėti psichologiškai – jai dar viskas prieš akis“.
Europos čempionatas E.Kropai buvo labai svarbus ir dėl to, kad tikėtąsi, jog papuolusi į finalą, ji surinks pasaulio čempionatui trūkstamus taškus. Deja, to padaryti Ostravoje nepavyko. Paskutinis šansas surinkti reikalingus taškus į pasaulio čempionatą šiai Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovei bus varžybos Hagoje vasario 23–26 dienomis.
Pasaulio čemponatas kovo pabaigoje vyks Helsinkyje. Į jį dailiojo čiuožimo atstovai rinksis ne tik kovoti dėl pasaulio čempionų titulų, bet ir pradės olimpinų kelialapių dalybas.Teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse įgis 1–19 vietas pasaulio čempionate užėmusios šokių ant ledo poros, 1–16 vietas iškovoję porinio čiuožimo atstovai ir 1–24 vietas užėmę pavienio čiuožimo atstovai.
Jeigu olimpinių kelialapių nepavyks iškovoti Helsinkyje, liks dar viena atsarginė galimybė – paskutiniai kelialapiai bus išdalinti rugsėjo 25-28 dienoms Oberdorfe. Jame šokių ant ledo poros kovos dar dėl 5 papildomų kelialapių, porinio čiuožimo atstovai – dėl 4, o moterys ir vyrai išsidalins dar po 6 kelialapius. Beje, norint dalyvauti šiose varžybose, nereikia surinkti techninių taškų kaip į pasaulio čempionatą. Tad jeigu E.Kropai netgi nepavyktų prasibrauti į pasaulio čempionatą, laimingą olimpinį bilietą ji galėtų bandyti ištraukti Vokeitijoje.