Pastaruoju metu vis daugiau žmonių mūsų šalyje domisi Rytų kultūra ir medicina. Nauji jogos, kovos menų, netradicinės medicinos centrai vilioja nemažai nusivylusių dabartine medicina bei fizine kultūra ir tampa bene sparčiausiai besivystančiu verslu. Tačiau neretai, ypač medicinoje, spekuliuojama Rytų gydymo samprata, o ieškantiems netradicinių metodų tenka nusivilti.
“Išties, mūsų šalyje Rytų medicinos sampratai dažnai suteikiama pernelyg daug ezoterikos, tačiau nepadedama ieškantiems sveikatos. Pastebėjau, kad Lietuvoje ir terminai painiojami. Tradicine medicina derėtų vadinti Rytų, o šiuolaikine - Vakarų mediciną”, - sako LKKA Kūno kultūros ir gimnastikos katedros docentė, socialinių mokslų daktarė Vida Volbekienė.
Docentė pastebi, kad nemažai sveikatos specialistų domisi Rytų medicina, kuri dvasinę, fizinę ir mentalinę sveikatą vertina integruotai. Vis dėlto docentė pripažįsta, kad nepaisant nemažo susidomėjimo, kelis tūkstantmečius skaičiuojanti medicina dar nėra labai paplitusi. „Tačiau jau dabar matome nemažą specialistų poreikį, todėl prieš kelerius metus Lietuvos kūno kultūros akademijoje Kūno kultūros studijų programoje parengėme Rytų tradicijų kūno kultūros specializaciją. Pirmosios studijų pakopos studentai supažindinami su Rytų kultūros sveikatos samprata, kovos menais, nuo trečiojo kurso dėstoma joga, o jos teorijos ir praktikos studijas galima pasirinkti antrosios pakopos studijų programoje,“ - pasakoja docentė.

Rytų ir Vakarų kultūros sveikatos samprata kelia nemažai diskusijų ir tarp Lietuvos sveikatos specialistų, todėl LKKA mokslininkai ėmėsi iniciatyvos surengti įdomią diskusiją. Spalio 15 d., penktadienį, Akademijoje vyks mokslinis-metodinis simpoziumas „Sveikatos samprata Rytų ir Vakarų kultūrose“.
Lietuvos kūno kultūros akademijos, Vilniaus ir Kauno medicinos universitetų mokslininkai pristatys Indijos, Kinijos, Vakarų kultūros sveikatos sampratą, skirtumus ir sąsajas. Taip pat laukiama ir įdomi diskusija, kurią ves LKKA rektorius prof. hab.dr. Albertas Skurvydas. Simpoziumas skirtas universitetų, kolegijų, bendrojo lavinimo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenėms, medicinos įstaigų, visuomenės sveikatos biurų, sporto klubų darbuotojams, Ajurvedos akademijos bei Jogos centrų mokytojams. Į simpoziumą kviečiami ir visi besidomintys Rytų ir Vakarų kultūrų sveikatos samprata. Mokslinio-metodinio simpoziumo rengėjai tikisi nemažo susidomėjimo, o čia įgytas žinias jos dalyviai galės paskleisti visoje šalyje.