Iš Europos krepšinio čempionato Lietuva tikisi uždirbti šimtus milijonų litų, tačiau Lietuvai nuo šio pelno pyrago liks tik trupiniai.
RESPUBLIKA. Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuva įsipareigojo iš biudžeto skirti dešimtis milijonų litų vien tam, kad uždirbtų šimtus milijonų, tačiau nuo šio pelno pyrago mums liks tik trupiniai. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ne vieną kartą viešai pareiškė, kad Europos vyrų krepšinio čempionatas ("Eurobasket 2011") Lietuvai atneš "šimtus milijonų litų pelno". M. Balčiūnas tvirtino, kad į tokio lygio varžybas įprastai atvyksta apie 20 tūkst. aistruolių, tačiau kadangi Lietuva yra krepšinio šalis, užsienio svečių laukiama net apie 30 tūkst. Ir kiekvienas jų esą kasdien išleis po 150-200 eurų (apie 517-690 litų). Saldžios svajonės apie vos per porą savaičių iš dangaus nukrisiančius šimtus milijonų Vyriausybę, LKF ir kitas valstybės institucijas užmigdė ar privertė nekreipti dėmesio į drastiškus "Eurobasket 2011" tikrojo šeimininko - Tarptautinės krepšinio federacijos padalinio mūsų žemyne - "FIBA Europe" reikalavimus. Vadinamojo "Eurobasket 2011" organizavimo vadovo, kuris vėliau tapo tuomečio premjero Algirdo Brazausko pasirašyto Vyriausybės garantinio rašto pagrindu, reikalavimai Lietuvai tik pabrėžia, kad užsidirbti iš čempionato galėsime vos už dalį parduotų rungtynių bilietų ir reklamos trupinius.
RESPUBLIKA. Buvęs "FIBA Europe" valdybos narys, olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis neatsitiktinai jau seniai nebekviečiamas į "Eurobasket 2011" vyriausybinės darbo grupės posėdžius. Keliuose jų legendinis krepšininkas išdėstė savo poziciją, kad Lietuva neprivalo ir neturi paklusti vergiškoms "FIBA Europe" sąlygoms. "Mano žiniomis, Lietuva "Eurobasket 2011" vadovo sąlygas pasirašė aklai, net nepasidomėjusi, kas jas mums primetė, - piktinosi Š. Marčiulionis. - "FIBA Europe" juk ne popiežius, bet mes sutikome šiai organizacijai atiduoti visas galimybes užsidirbti iš čempionato. Aš niekaip nesuprantu, kodėl M. Balčiūnas teigia, kad Lietuva gaus šimtus milijonų litų, kai po "Eurobasket 2007" ispanai suskaičiavo tik apie 800 tūkst. eurų (apie 2,76 mln. litų) pelno, o juk Ispanijos rinka - tai ne mūsų".
RESPUBLIKA. "Eurobasket 2011" organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas negalėjo paaiškinti, kodėl LKF sutartis su "FIBA Europe" dėl čempionato organizavimo Lietuvoje pasirašyta jau seniai, bet iki šiol slepiama nuo mokesčių mokėtojų. Lietuva jau yra sumokėjusi 3 mln. eurų (apie 10 mln. 350 tūkst. litų) mokestį vien už tai, kad "Eurobasket 2011" vyks mūsų šalyje. Dar apie 2 mln. litų skirti pradiniam čempionato pasirengimo etapui, o iš viso, kiek apkarpiusi šio renginio biudžetą, Vyriausybė numatė skirti dar apie 21,8 mln. litų. Tuo tarpu "FIBA Europe" valdybos patvirtintas "Eurobasket 2011" vadovas jau nuo pirmųjų puslapių primena, kad šio renginio šeimininkė bus ne Lietuva. Ir perspėjama, kad jeigu Lietuva nuspręstų keisti sąlygas, ji nebebus čempionato rengėja ir dar mokės apie 500 tūkst. eurų (apie 1,7 mln. litų) baudą. "Vyriausybė vergauja krepšinio mafijai".
KAUNO DIENA. Martynas Pocius krepšinio aikštelėje kartais primena laimės kūdikį - atrodo, kuo sunkesni išbandymai jo laukia, tuo geriau jam sekasi. Pasaulio čempionate gynėjas su kaupu atsilygino už jam parodytą pasitikėjimą. Pasaulio krepšinio čempionato išvakarėse, kai Lietuvos rinktinės treneriai suko galvas, kuriuos gynėjus pasirinkti, Martynas Pocius buvo tarp kandidatų likti Lietuvoje. Tačiau Turkijoje krepšininkas už parodytą jam pasitikėjimą atsilygino treneriams ir komandai tokiu geru žaidimu, kad čempionato pabaigoje jau rungtynes pradėdavo starto penkete. Ir sugrįžęs į "Žalgirį" 24-erių 196 cm. ūgio M. Pocius žaidžia malonų akiai krepšinį, tačiau, jo pripažinimu, po pasaulio čempionato be jokio poilsio iškart įsitraukti į "Žalgirio" pasirengimą sezonui buvo velniškai sunku. Paklaustas, kokį įspūdį palieka šio sezono "Žalgiris", M. Pocius atsakė, jog tai - gili komanda: "Turima labai daug žaidėjų, todėl vienam krepšininkui nesužaidus, galbūt geriau seksis kitam. Šiemet "Žalgiris" turi labai daug aukšto lygio žaidėjų, ir vis tiek kas nors tą dieną iššaus...Tikiuosi, mums šiais metais pavyks ką nors nuveikti". "Visada pasirengęs kautis".
LIETUVOS RYTAS. Du Vilniaus krepšinio klubai nutarė perrikiuoti trenerių štabą. "Lietuvos ryto" komanda atsisveikino su strategu Draženu Anzulovičiumi, o "Perlas" už darbą padėkojo kitam kroatui Ivanui Sunarai. Pasak "Lietuvos ryto" klubo valdybos pirmininko Jono Vainausko, "sutartis nutraukta abipusiu susitarimu - ir treneris, ir mes sutikome, kad tolesnis bendras darbas neįmanomas, - jokių pykčių nebuvo, viską parodė rezultatai". Penktadienį rytinę Vilniaus ekipos treniruotę vietoj 43 metų kroato jau vedė trenerio asistentas Robertas Štelmaheris. Šiandien latvis debiutuos kaip laikinas "LIetuvos ryto" ekipos strategas startiniame LKL čempionato mače su Kėdainių "Nevėžio" klubu. Pasak J. Vainausko, "Robertas liks trenerio asistentu, o naująjį "Lietuvos ryto" komandos trenerį pristatysime sekmadienį". Šalies čempionė "Lietuvos ryto" ekipa pasirengimo sezonui varžybose niekaip negalėjo surasti tinkamo žaidimo modelio ir rodė prasčiausius rezultatus per visą klubo istoriją.
LIETUVOS RYTAS. Penktadienį "Perlo" komandos vairą iš 51-erių kroato I. Sunaros perėmė buvęs jo asistentas Nerijus Zabarauskas. Klubo direktoriaus Giedriaus Aidiečio teigimu, "I. Sunara yra puikus specialistas, bet išsiskyrė klubo ir jo vizijos", be to, pasak G. Aidiečio, "ekipai keliami aukšti reikalavimai ir rezultatų reikia ne po dvejų metų, o šiandien". Pagrindinio "Perlo" trenerio klausimą spręs klubo valdyba. "Kroatams - viso gero".
RESPUBLIKA, VAKARO ŽINIOS. Šiais metais ne vieną skambią pergalę iškovoję Lietuvos sportininkai jau dairosi į artėjantį sezoną, kai įvyks didžiosios kelialapių į 2012 m. Londono olimpiadą dalybos. Tačiau laukimo nuotaikas temdo apkarpyto būsimų olimpiečių startų finansavimo debesys. Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) informacija byloja apie smarkų finansavimo mažėjimą. 2008 m. didelio meistriškumo sportininkams rengti iš valstybės biudžeto skirta 20,294 mln. litų. 2009 m. - jau tik 16 mln. litų. Pasak KKSD direktoriaus pavaduotojo Rito Vaigino, šiemet olimpinėms rinktinėms rengti ir programoms finansuoti skirta dar mažiau - vos 10,3 mln. litų. Londono olimpinių žaidynių kandidatų sąrašuose yra 190 sportininkų. Didžiausios stipendijos mokamos pirmajame kandidatų sąraše esantiems sportininkams. Šiuo metu jame - 85 pavardės, daugiausia tai patyrę, ne vieną pergalę iškovoję sportininkai. "Pinigų užtenka tik pirmajam sąrašui. Antrojo ir trečiojo sąrašų perspektyvūs sportininkai, pretenduojantys į 2016 m. olimpines žaidynes Rio de Žaneire, faktiškai gavo minimalų finansavimą", - sakė R. Vaiginas.