Tarptautinio mainų projekto "Let‘s start from us!" metu jaunimas kūrė trumpametražius filmukus, skatinančius visuomenę užsiimti fizine veikla.
Tarptautinis jaunimo mainų projektas „Let‘s start from us!“ truko beveik 2 savaites. Mainų metu projekto dalyviai gyveno Prienų rajone, prie ežero įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje, taip pat vyko į Birštoną, Elektrėnus ir Nidą. Projekte dalyvavo 18-25 metų amžiaus Lietuvos kūno kultūros akademijos ir Graikijos Atėnų universiteto studentai - iš kiekvienos šalies po 16 dalyvių ir 2 vadovus (iš viso 36 žmonės).
Svarbiausia dalyvių užduotis buvo per 10 dienų nufilmuoti keturis, socialinio pobūdžio trumpametražius filmukus, skatinančius visuomenę užsiimti fizine veikla.
Projektas buvo finansuojamas Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ lėšomis, kurios sėkmingą vykdymą ir plėtrą Lietuvoje užtikrina Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra – JTBA. Šių mainų idėja – skatinti tarpkultūrinį šalių bendradarbiavimą, ugdyti kūrybiškumą, iniciatyvumą, toleranciją ir prisidėti prie jaunų žmonių asmeninio bei socialinio tobulėjimo. Būtent šios savybės padeda jauniems žmonėms lengviau siekti tikslų, efektyviau integruotis į darbo rinką ir galiausiai tapti aktyviais Europos piliečiais. Tam tikslui visa projekto programa buvo kryptingai suskirstyta į dvi dalis. Pirma, tam, kad tobulėtų, įgytų naujų kompetencijų, formuotų naujus ir stiprintų jau turimus įgūdžius – jaunimas diskutavo, grupėse vykdė kūrybines užduotis, žaidė komandos formavimo žaidimus, gamino sveiką maistą, mokėsi filmukų kūrimo paslapčių. Antra projekto dalis susijusi su filmukų kūrimu, kurių tikslas yra skatinti jaunimą ir kitas visuomenės socialines grupes užsiimti aktyvia fizine veikla sveikos gyvensenos kontekste.
Projekto iniciatoriai trumpametražių filmukų kūrybos procesui pasirinko Birštono, Elektrėnų ir Nidos savivaldybes, kadangi minėtų savivaldybių jaunimas nedalyvauja „Veiklaus jaunimo“ programoje. Todėl mainų dalyviai atvykę į šiuos miestus ne tik supažindino vietos jaunimo bendruomenės narius su JTBA plėtojama programa, bet ir skatino bendruomenes pasinaudoti galimybe gauti finansavimą savo parašytiems projektams.
Pasibaigus mainams projekto dalyviai džiaugėsi, kad pavyko pasiekti tikslą – sukurti puikius filmukus, kurie prisidės prie sveikesnės ir darbingesnės visuomenės kūrimo. Ne mažesnį pasitenkinimą teikė įgyta patirtis ir įspūdžiai, visam gyvenimui išliksiantys atmintyje. Mainus palikdami ir vykdami namo dalyviai kartojo projekto šūkį – „Move it!“, kuris jiems nebėra tiesiog žodžių junginys – nuo šiol jis reiškia kur kas daugiau.