"Sakoma, kad jei trasoje spėji pagalvoti, tai jau pralaimėjai. Taip ir nutiko", - paaiškino S.Krupeckaitė, Rio žaidynių keirino rungtyje likusi 12-ta.
"Šiek tiek sėkmės, šiek tiek pasitikėjimo savo jėgomis", - sakė Simona Krupeckaitė, paklausta, ko pritrūko siekiant patekti į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviračių treko varžybų keirino rungties finalą.
33 metų lietuvė galingai mynė pedalus rytinėse atrankos varžybose, po kurių paaiškėjo dvylika stipriausių dviratininkių, iškovojusių kelialapius į pusfinalį. Čia sportininkės buvo suskirstytos į dvi grupes po šešias - iš kiekvienos į finalą žengė po tris.
Tačiau antrajame pusfinalio važiavime S.Krupeckaitei nepavyko apginti savo pozicijos. Finišuodama ji neįstengė atsidurti priekyje ir liko penkta. Tiek dviratininkių ir pasiekė finišą, nes
likus daugiau nei ratui, griuvo priešais lietuvę važiavusi Londono olimpiados bronzos medalio laimėtoja iš Honkonko Wai Sze Lee.Antrą pusfinalio važiavimą laimėjo triskart šios rungties pasaulio čempionė australė Anna Meares. Antra finišavo 2013 metų pasaulio čempionė britė Rebecca James, trečia – ukrainietė Liuvovė Basova, o ketvirta – olandė Laurinė van Riessen, kuri 2010 metų Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose yra iškovojusi bronzos medalį. „Važiavau trečioje pozicijoje už Annos Meares, tačiau už akių užlino ukrainietė ir uždarė mane į vadinamąją dėžutę. O po to vėl atidarė kelią. Tad aš pristabdžiau, po to vėl pradėjau lįsti. Susimėčiau. O sakoma, kad jei sprinte
spėji pagalvot, tai jau pralaimėjai. Taip ir atsitiko. Be to, nepastebėjau britės, o prieš akis bumbtelėjo Honkongo sportininkė. Irgi teko pristabdyti. Ir traukinys nuvažiavo. Įvykių šiame važiaviime buvo labai daug. Retai tiek būna. Bet labiausiai man kortas sumaušė Liuba", - pusfinalį komentavo S.Krupeckaitė.

Į pagrindinį finalą nepatekusios dviratininkės varžėsi B finale dėl 7-12 vietų. Ir čia lietuvei nepavyko prasiveržti tarp lyderių, o finišuodama ji liko paskutinė.
„B finalas buvo pakankamai sunkus, kojos visai nebeklausė, nieko negalėjau padaryti. Gal daugiau emociškai pavargau negu fiziškai", - teigė jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti dviratininkė.
Keirino rungtyje (8 ratai) dviratininkai startuoja paskui elektriniu motoroleriu važiuojantį lyderį, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Kai motorolerio greitis pasiekia 45 km per val., lyderis pasitraukia ir sportininkės pradeda sprintą.
Sekmadienį S.Krupeckaitė startuos sprinto rungtyje, kuri prasidės atranka. Čia 27 dviratininkės iš pradžių varžysis atskiro starto lenktynėse, kurias pradėdamos iš eigos stengsis kuo greičiau įveikti 200 m. O vėliau prasidės kova akis į akį atkintamosiose varžybose. Čia kiekviename etape sportininkės kovos iki dviejų pergalių.
„Sprintas - labiau taktinė rungtis, tik man nelabai sekasi važiuoti 200 m. Bet kovosiu, bandysiu", - tikino buvusi pasaulio ir Europos čempionė.
Paklausta, kokias išvadas apie savo ir varžovių pajėgumą padarė po keirino rungties, sprinterė šyptelėjo: „Vienintelė išvada - olimpiada. V
isi pasiruošę maksimaliai, visi nori pergalių. Palauk čia nėra."
2004-ųjų Atėnų olimpinėse žaidynėse S.Krupeckaitė buvo ketvirta (atskiro starto lenktynės laikui) ir septinta (sprintas), 2008-aisiais Pekine – aštunta (sprintas), 2012-aisiais Londone – penkta (sprintas) ir septinta (keirinas).