Lietuvos kineziterapeutai netrukus švęs dvi sukaktis: kineziterapijos studijoms LKKA sukanka 65-eri, o Lietuvos kineziterapeutų draugijai - 15 metų.
Lietuvos kineziterapeutai netrukus švęs dvi sukaktis. Rytoj, spalio 1-ąją, kineziterapijos studijoms Lietuvos kūno kultūros akademijoje sukanka 65-eri, o Lietuvos kineziterapeutų draugijai - 15 metų.
Kineziterapijos specialistus Akademija rengia jau daugiau kaip šešis dešimtmečius. Tiesa, po Antrojo pasaulinio karo įkurtame Lietuvos valstybiniame kūno kultūros institute jie vadinosi gydomosios kūno kultūros specialistais, nuo 1992 m.- kineziterapeutais. 1996 m. įteikti pirmieji kineziterapijos bakalauro diplomai, o LKKA vienintelė rengė šios srities specialistus ir leido specializuotą literatūrą.
Pasak LKKA Taikomosios fiziologijos ir kineziterapijos katedros docentės ir Lietuvos kineziterapeutų draugijos pirmininkės dr. Gražinos Krutulytės, kineziterapijos studijos vis labiau reikalingos ir populiarios mūsų šalyje. “Kineziterapeuto kvalifikaciją turintys specialistai gali dirbti ligoninėse, poliklinikose, reabilitacijos, vaikų ugdymo įstaigose, sveikatingumo centruose, sveikatos kabinetuose, privačiose klinikose, palaikomojo gydymo ir slaugos institucijose. Kineziterapeutai dirba valstybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose, administruoja, rengia ir vykdo įvairius nacionalinius ir tarptautinius projektus bei programas”, - sako G.Krutulytė.
Akademijos studentai turi galimybę atlikti praktiką daugiau kaip 50 vietų: ligoninėse, sanatorijose, poliklinikose. Su LKKA bendradarbiauja geriausi Lietuvos kineziterapeutai praktikai – klinikiniai instruktoriai. Docentė apgailestauja, kad valstybė per mažai dėmesio skiria kineziterapijai.
“Vis labiau skatinama rinktis kineziterapijos studijas kolegijose. Tačiau Pasaulinė kineziterapijos konfederacija rekomenduoja specialistus rengti ketverius metus, juolab mūsų patirtis ir galimybės yra kur kas geresnės, o pacientai turi gauti aukščiausios kokybės paslaugą”,- teigia G.Krutulytė. Pasak docentės, Akademijos absolventai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Čia jie nesunkiai suranda darbą.
Rytoj, spalio 1-ąją minima dar viena sukaktis - prieš 15 metų įkurta Lietuvos kineziterapeutų draugija. Pasak jos pirmininkės Gražinos Krutulytės, be šios srities specialistų neįsivaizduojama sveikatos apsaugos sistema. “Jie kineziterapinėmis priemonėmis ir metodais gydo po traumų ar ligų sveikstančius žmones: ištiria ir įvertina pacientą (funkcinę būklę ir fizinį pajėgumą), nustato kineziterapinę diagnozę ir poreikį, sudaro kineziterapijos programą, ją vykdo, vertina kineziterapijos efektyvumą. Kineziterapeutai gydo visus ligonius, kuriems sutrikusi judėjimo funkcija. Tai gali būti ir ligoniai po insulto ar infarkto. O gal išniręs petys ar pirštas", - ligas vardina G.Krutulytė. Pasak pirmininkės, šiuo metu draugija vienija daugiau kaip pusė tūkstančio specialistų. Kiekvienais metais jų gretos pasipildo.
Draugija bendradarbiauja su Pasaulio kineziterapeutų konfederacija, nuo 1999 m. ji yra oficiali šios organizacijos narė. Be to mūsų šalies kineziterapeutai užmezgė ryšius su kitų šalių draugijomis. Lietuvos specialistų pasiekimus vertina ir žymiausi šios srities specialistai - Halliwick Hidroterapijos Instituto ( Olandija) vyr. dėstytojas Johan Lambeck, Marquette universiteto ( JAV) profesoriai, LKKA Garbės daktarai Donald A. Neumann ir Guy Simoneau. Jie, taip pat svečiai iš Lenkijos bei daug mūsų šalies reabilitacijos specialistų dalyvaus spalio 1-2 dienomis Kaune vykstančioje metodinėje praktinėje kineziterapeutų konferencijoje “Kineziterapijos studijoms Lietuvos kūno kultūros akademijoje- 65 metai. Lietuvos kineziterapeutų draugijai- 15 metų.“