Marytė Marcinkevičiūtė | 2010 m. rugsėjo 28 d. 09:38 |
Lietuvos jaunučių sporto žaidynių organizacinio komiteto pirmininkas Ritas Vaiginas dėkoja Šiauliams už puikiai organizuotą renginį
Lietuvos jaunučių sporto žaidynės atgaivintos po metų pertraukos. Ar jos vėl nenutrūks?
Stengsimės, kad ateityje to nebūtų. Vienus metus jos nevyko dėl visiems suprantamų priežasčių, t. y. dėl finansinių sunkumų. Šiemet finansiniai reikalai nepagerėjo, tačiau tvirtai nusprendėme, kad Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo sporto žaidynės turi vykti, nes jos – visos mūsų sporto sistemos pagrindas. Jeigu žaidynių nerengsime, jauniesiems sportininkams nebus paskatos tobulėti, tarpusavyje konkuruoti.
Tos žaidynės būtinai turi vykti, net tokių minčių, kad jos ateityje nutrūks, nėra. Tik neaišku, kokio formato jos bus. Anksčiau atskirų sporto šakų varžybų apdovanojimai būdavo išdalijami skirtinguose miestuose, o šiemet nutarėme pakeisti varžybų sistemą ir koncentruotis viename mieste.
Šiauliuose žaidynės buvo labai gražiai surengtos, o kur jos bus rengiamos ateityje?
Naudodamasis proga, noriu atskirai padėkoti Šiaulių miesto savivaldybės, jų Sporto skyriaus vadovams, kurie į šias žaidynes pažiūrėjo labai rimtai. Šiauliečiai varžyboms skyrė pačias geriausias miesto sporto bazes. Ar gali kas pamanyti, kad Šiaulių arenoje, kur vyksta aukščiausio rango varžybos, per jaunučių sporto žaidynes krepšininkams ir stalo tenisininkams bus sudaryta galimybė rungtyniauti ir pamatyti puikią sporto meno šventę?
Dauguma jaunųjų sportininkų tik per televizorių matė šią areną, o dabar per žaidynes joje siekė apdovanojimų. Šiauliečiai – tikri šaunuoliai. Manau, kad tas mūsų varžybų sistemos, kuri jau buvo atgyvenusi, pakeitimas pasiteisino. Anksčiau didelio organizuotumo nebuvo. Buvo paskelbtos tik datos, kada turi įvykti varžybos, o atvykus į varžybų vietą kartais nieko nebuvo randama, tarsi tos žaidynės būtų buvusios nukeltos kitai dienai. To neturėtų būti – jeigu sudaryti varžybų tvarkaraščiai, grafikai, jų reikia laikytis.
Dabar jau kyla nemaža konkurencija dėl kitais metais įvyksiančių finalinių jaunių sporto žaidynių varžybų vietos. Nemažai miestų norėtų būti žaidynių finalinio etapo šeimininkais. Kai aptarsime jaunučių žaidynių rezultatus, pagerbsime nugalėtojus ir juos apdovanosime, padarysime išvadas, kas buvo gerai ir kas negerai – tada ir svarstysime, kam patikėti rengti jaunių sporto žaidynes.
Ar esate viskuo patenkintas, kas vyko per Lietuvos jaunučių sporto žaidynes?
Šie metai apskritai Lietuvos jauniesiems sportininkams labai sėkmingi, esame patenkinti jų startais. Naujų talentų atskleidė ir šios Lietuvos jaunučių sporto žaidynės, kurios priverčia pasitempti savivaldybes. Tačiau gaila, kad paviršutiniškai į žaidynes pasižiūrėjo Lietuvos futbolo federacija. Ji nesuteikė galimybės žemesnio lygio rajonų komandoms dalyvauti žaidynėse.
Federacija komandas atrinko paprasčiausiu principu: ji rengia savo jaunučių pirmenybes ir žaidynių finaliniame etape leido dalyvauti stipriausioms komandoms, kurios per Lietuvos jaunučių pirmenybes užėmė aukščiausias vietas. O tai reiškė, kad tos stipriausios komandos susitiko dar kartą tarpusavyje. Tačiau buvo atimta teisė iš mažesnių miestų futbolininkų dalyvauti žaidynėse. Mūsų tai netenkina. Ir ne tik mūsų, bet ir rajonų savivaldybių sporto padalinių vadovų.
Ten susibūrusios futbolo komandos, jos norėjo išbandyti jėgas jaunučių žaidynėse su stipresniais miestų varžovais, tačiau ta galimybė iš jų buvo atimta. Ir tai negerai. Ateityje reikės daryti išvadas, kad to nebūtų. Žaidynės tam ir rengiamos, kad jose dalyvautų kuo daugiau jaunųjų sportininkų, kad jiems būtų suteikiama galimybė rungtyniauti, įrodyti, jog savo amžiaus grupėje jie yra gana neblogo meistriškumo, perspektyvūs sportininkai.
Kiek pinigų Sporto departamentas skyrė jaunučių sporto žaidynėms?
Pusę milijono litų. Jie buvo padalyti atskiroms sporto federacijoms. Didžiausia suma buvo skirta finalinėms varžyboms Šiauliuose. Sportininkai galėjo nemokamai gyventi, jiems buvo skirti dienpinigiai pavalgyti.