Lietuvos tinklinio federacija praėjusiais metais nusprendė, kad gabias jaunąsias tinklininkes reikėtų suburti kartu – jos mokytųsi vienoje klasėje ir treniruotųsi.
Buvo pasirinkta Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija, kurioje jaunosios žaidėjos buvo suburtos.
„Tai – vienintelis kelias, siekiant, kad Lietuvos nacionalinė moterų tinklinio rinktinė turėtų žaidėjų, būtų konkurencija, gerėtų rezultatai“, - sako jaunųjų tinklininkių reikalais besirūpinantis vienas iš Lietuvos moterų rinktinės trenerių Saulius Matekonis.
Kas jums atrenka žaidėjas?Nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios su treneriu Vidu Makausku pradėjome stebėti mergaites, gimusias 2001-2002 metais.
Kalbėjomės su mergaičių tėvais ir treneriais. Dabar grupėje yra 13 tinklininkių, kurioms po 15-16 metų. Jos yra iš Vilniaus, Jonavos, Joniškio ir Pagėgių. Vienos žaidėjos jau turėjo tinklinio pagrindų, o kitos, turinčios puikius fizinius duomenis, pradėjo nuo nulio.
Vienos mergaitės ūgis – 184 cm, o trijų ar keturių žaidėjų – po 183 cm. Grupėje yra tikrai talentingų, puikių fizinių duomenų mergaičių. Tik jas reikia techniškai tvarkingai parengti, padėti tuos pamatus ir tikėtis, kad sportininkėms užteks noro ir sveikatos siekti didesnio meistriškumo. Manau, kad jos prie Lietuvos moterų rinktinės galėtų prisijungti jau po poros metų.
Kas padeda išgyventi? Kūno kultūros ir sporto departamentas bei Lietuvos tinklinio federacija. Mergaitės yra aprengtos, turime pakankamai kamuolių, joms sudarytos visos sąlygos.
Atvykusios žaidėjos yra išlaikomos, o kaunietės gimnazijoje valgo pietus. Tinklininkės gyvena „Sporto“ viešbutyje, o treniruojamės Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos sporto salėje.
Rytais treniruotis mums sudarė galimybę ir Lietuvos sporto universitetas. Dirbame šešiskart per savaitę po du kartus per dieną.
Mergaitėms krūvis yra didelis, jos prie to nebuvo pratusios. Galvojant apie ateitį, jau bandome rinkti dar jaunesnes žaidėjas, gimusias 2002-2003 metais.
Mums jau reikia ir jaunesnės rinktinės pamainos, kadangi šešiolikmečiai žaidėjai pradeda dalyvauti Europos jaunių čempionato atrankos varžybose.

Kas ugdo jaunąsias tinklininkes? Pakvietėme trenerius iš Ukrainos: vyriausiąjį trenerį Viktorą Pereibenosą ir fizinio rengimo trenerį Vadimą Mestečkiną. Ukrainos tinklinio mokykla techniškai yra labai stipri, todėl trenerių atvykimas dirbti su mūsų tinklininkėmis pasiteisina.
Ar komanda jau dalyvauja varžybose?Taip, komanda debiutavo Kauno tinklinio mėgėjų lygoje, kurioje rungtyniauja 8 ekipos. Reguliariajame sezone pavyko pasiekti 9 pergales ir 5 kartus pralaimėjome. Užėmėme ketvirtą vietą. Dėl patekimo į pusfinalį abu kartus nugalėjome Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.
Tačiau pusfinalyje pralaimėjome Kauno technologijos universitetui, kuriam atstovavo visos geriausios miesto tinklininkės, nedalyvaujančios Lietuvos čempionate.
Abiejuose susitikimuose nusileidome tik po atkaklios kovos, jaunimas pritrūko patirties. Kovą dėl bronzos medalių pralaimėjome „LaVitos Volley“ komandai 2:3 ir užėmėme ketvirtą vietą.
Žaidėjos įgijo nemažai patirties, kadangi teko rungtyniauti su studentėmis. Psichologiškai labai daug naudos davė atkrintamosios varžybos.
Kokie artimiausi jaunos komandos planai? Šią vasarą jaunosioms žaidėjoms bus surengtos dvi treniruočių stovyklos: rugpjūčio mėnesį Alytuje su Belgijos bendraamžėmis ir trijų savaičių trukmės fizinio rengimo pratybos.
Lapkričio pradžioje Vilniuje tinklininkės dalyvaus Baltijos taurės varžybose. Kitais metais mūsų pagrindinis tikslas – sausio mėnesį dalyvauti Europos U-18 čempionato atrankos varžybose.