Žaidynių programoje – penkių sporto šakų varžybos. Jau paaiškėjo krepšinio, tinklinio, futbolo, šachmatų ir lengvosios atletikos varžybų laimėtojai. Paskutinės į kovą stos futbolininkės. Šias sporto šakas pasirinko patys kūno kultūros mokytojai, jas labiausiai mėgsta sostinės gimnazistai.
Per varžybas kūno kultūros mokytojai, padedant treneriams, patys ir teisėjauja, ir vadovauja savo gimnazijoms.
IDĖJA. Idėja rengti šias žaidynes kilo prieš 15 metų. Pagrindiniai iniciatoriai – tuomečiai Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos kūno kultūros mokytojai Edmundas Liekis ir Egidijus Karalius. Jie rengė Kovo 11-osios krepšinio turnyrą. Varžybos labai išsiplėtė: 2001-aisiais jose dalyvavo 16 mokymo įstaigų, rungtyniavo 24 komandos. Turnyras truko pusantro mėnesio. Tada minėtiems kūno kultūros mokytojams ir kilo mintis rengti kelių sporto šakų žaidynes.
Vietoje Kovo 11-osios krepšinio turnyro atsirado Vilniaus gimnazistų žaidynės. Pirmųjų dviejų žaidynių pagrindinis organizatorius ir vyr. teisėjas buvo E. Liekis.
Vėliau iš jo estafetę perėmė Salomėjos Nėries gimnazijos kūno kultūros mokytojas Kazimieras Kuprys, kuris penkerius metus buvo atsakingas už žaidynių surengimą.
Dabar aštuntus metus žaidynes rengia sporto klubas „Žaidynės tęsiasi“, kurio steigėjas ir vadovas yra Salomėjos Neries gimnazijoje kūno kultūros mokytoju dirbantis Egidijus Karalius, o jam padeda E. Liekis ir K. Kuprys.
Pasak E. Karaliaus, jų pagrindinė rėmėja ir globėja – Lietuvos gimnazijų asociacija, kuriai ilgą laiką vadovavo Žirmūnų gimnazijos direktorius Edmundas Grigaliūnas, suradęs būdų gauti lėšų žaidynėms rengti.
Trejus metus žaidynėms Vilniaus savivaldybė skyrė po 10 tūkst. Lt., o šiemet jos rengiamos iš starto lėšų, kurias skiria gimnazijų bendruomenės.

„Šių žaidynių istorija labai graži. Tris kartus žaidynėse dalyvavo Lietuvos šuolių į aukštį rekordininkė Airinė Palšytė, kuri pasiekė puikų žaidynių rekordą (1 m 92 cm) ir neaišku, kas jį galėtų pagerinti“, - sako E. Karalius.
TALENTAI. Per lengvosios atletikos varžybas svarių rezultatų nebuvo pasiekta. Tačiau manieže buvo galima pamatyti daug gražaus jaunimo, kuris lanko įvairių sporto šakų pratybas.
Štai beisbolo kamuoliuką toliausiai numetė beisbolo pratybas lankantys Karoliniškių gimnazistė Nomeda Neverauskaitė (59 m 70 cm), kuri antrą vietą užėmusią savo komandos draugę Gretą Sadauskaitę aplenkė kone 4 metrais, ir Karolis Jonaitis iš Simono Daukanto gimnazijos (91 m). Šuolių į aukštį varžybose rungtyniavo dvimetrinis Karoliniškių gimnazistas Tautvydas Vyšniauskas, kuris nuo penktos klasės lanko krepšinio treniruotes Vilniaus krepšinio mokykloje, jį ugdo trenerė Ona Dindaitė. Kaip ir su Pilaitės gimnazistas Konstantinas Juodviršis, T.Vyšniauskas peršoko 1 m 75 cm ir užėmė antrą vietą. Tai pirmasis aukštaūgio gimnazisto apdovanojimas per lengvosios atletikos varžybas.
„Krepšinyje man kur kas geriau sekasi. Krepšinį žaidė abu mano tėvai, o dabar aš tęsiu šeimos tradiciją. Žaidžiu atakuojančio gynėjo pozicijoje, patekau į Lietuvos 18-mečių rinktinę ir bandysiu išsikovoti teisę dalyvauti Europos čempionate Turkijoje. Atstovauju ir „Lietuvos ryto“ dubleriams, sekasi gerai, gaunu daug pažaisti. Savo ateitį sieju su krepšiniu, noriu tapti profesionaliu žaidėju ir atstovauti „Lietuvos ryto“ pagrindinei komandai“, - mintimis pasidalijo T. Vyšniauskas.
NUGALĖTOJAI. Daug emocijų sukėlė estafečių varžybos, kurias ir merginų, ir vaikinų grupėje laimėjo Jono Basanavičiaus gimnazijos lengvaatlečiai. Jie geriausiai pasirodė ir komandų varžybose: merginos pelnė 193 tšk., o vaikinai – 195 tšk.
Antrąsias vietas užėmė Karoliniškių gimnazijos merginos (189 tšk.) ir Simono Daukanto gimnazijos vaikinai (187 tšk.).
Trečios liko Gabijos gimnazistės (182 tšk.) ir Žirmūnų gimnazistai (182 tšk.).