LTOK vykdomojo komiteto posėdyje buvo aptartas ir įvertintas Lietuvos sportininkų pasirodymas I-ose jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre.
Rugsėjo 16 dieną įvyko LTOK vykdomojo komiteto posėdis. Jame buvo aptartas ir įvertintas Lietuvos sportininkų pasirodymas I jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre. LTOK prezidentui Artūrui Poviliūnui pasiūlius, Lietuvos sportininkų pasiekti rezultatai ir misijos darbas įvertinti labai gerai. Kaip žinia, 24 Lietuvos sportininkų delegacija Singapūre iškovojo 3 aukso ir 2 bronzos medalius, net 19 mūsų atstovų pateko į geriausiųjų dešimtukus.
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas sportininkų pasirengimui ir dalyvavimui Singapūro žaidynėse skyrė apie 650 tūkstančių litų. Spalio 6 d. 14 val. Vilniuje, „Karolinos“ konferencijų centre, įvyks I jaunimo olimpinių žaidynių čempionų, prizininkų, jų trenerių pagerbimas.
Posėdžio pradžioje A.Poviliūnas informavo apie Kinijos Liaudies Respublikos olimpinio komiteto delegacijos vizitą Lietuvoje rugpjūčio 7-10 dienomis. Tai buvo jau trečias oficialus KLR sporto vadovų vizitas Lietuvoje. Šį kartą kinai domėjosi galimybėmis jų šalies sportininkams rengtis Lietuvos sporto bazėse Londono olimpinėms žaidynėms. Anot A.Poviliūno, svečiams patiko Druskininkai, Trakai ir jiems parodytos mūsų sporto bazės.
Išsamią ataskaitą apie pasirengimą pirmosioms jaunimo olimpinėms žaidynėms bei pasirodymą jose pateikė LTOK viceprezidentas, Lietuvos delegacijos vadovas Algirdas Raslanas. „Rezultatai – puikūs. Truputį netikėtai geri. Bet tai toks amžius, kai sunkiau nuspėti būsimus rezultatus. Kartu tai prieš žaidynes atlikto didelio ir kryptingo darbo rezultatas. Mūsų treneriai – fanatikai, o sportininkai talentingi. Net ir tie, kurie nelaimėjo medalių, ne vieną sykį žaidynėse gerino asmeninius rezultatus. Pasirengimas žaidynėms vyko sklandžiai, koordinuotai. Dauguma sportininkų – olimpinio sporto centro auklėtiniai. Gerai dirbo federacijos, parengiamuoju laikotarpiu užsitikrinusios pakankamai varžybų. Tik dėl sportinės aprangos federacijoms turime priekaištų: kai kas rado sunkiai nupasakojamų, Lietuvai nebūdingų spalvų marškinėlių. Visiškai pasitikėdami federacijomis tą aprangą pamatėme tik Singapūre, kai pakeisti jau nebuvo kuo.
Girdėjau skeptikų balsų, esą kelios didžiosios valstybės jas ignoravo. Tai dalelytė tiesos. Visų sporto šakų varžyboms vadovavo tarptautinių federacijų komisijos, stebėjo federacijų prezidentai. Taip, girdėjau, kad iš JAV ir Vokietijos atvyko ne visi stipriausi. Rinktinės komplektavimą tų šalių olimpiniai komitetai buvo patikėję savo federacijoms, o kai kurios jų į šį renginį pažiūrėjo pro pirštus. Ir už tai nuo TOK prezidento gavo pylos. Konkurencija tarp visų sporto šakų ir visų rungčių sportininkų buvo didžiulė.
Singapūras žaidynėms tikrai gerai pasirengė: be sutrikimų judėjo transportas, šauniai dirbo savanoriai, sporto bazės atitiko meistriškumą, buvo parengta olimpinės tematikos kultūrinė programa. Manęs visai nestebina Singapūro ketinimas kelti savo kandidatūrą po 2020 metų rengti vasaros olimpines žaidynes. Nemažai kalbėjome su mūsų treneriais. Jie jau galvoja apie antrąsias jaunimo olimpines žaidynes, svarsto, kurie jų auklėtiniai po ketverių metų atitiks tuos standartus,“ – sakė A.Raslanas.
„Savo ir Vykdomojo komiteto narių vardu noriu padėkoti visiems Singapūro žaidynėse dalyvavusiems sportininkams, treneriams, medikams, misijos vadovams, „Sport1“ televizijai už gerai atliktą darbą. Siūlau pasirodymą pirmose jaunimo olimpinėse žaidynėse įvertinti labai gerai!“ - sakė A.Poviliūnas. Jam vieningai pritarta.
Olimpinių sporto šakų komisijos pasiūlymu 100 tūkstančių LTOK lėšų skirta šalies žaidimų sporto šakų federacijoms.