„Lietuvai pašaukus, mes visada atsiliepsime“
Kauno halėje vyko pirmasis Lietuvos sporto veteranų suvažiavimas, kuriame dalyvavo apie 1,5 tūkst. sportininkų, trenerių, sporto organizatorių.
Pirmasis Lietuvos sporto veteranų suvažiavimas viršijo visus lūkesčius. Veltui buvo nuogąstauta, kad halė bus tuščia, kad praeityje garsūs sportininkai po 20 ar 50 metų pertraukos nenorės susitikti vienas su kitu.
„Ką tu darai, kad niekur nesirodai?, „Kodėl nevaikštai į lengvosios atletikos varžybas, negi užmiršai, kad buvai lengvaatletis?, „Kodėl prapuolei lyg į vandenį, net nepaskambini?“, „O tu, pasirodo, gyvas, ir visai neblogai atrodai“. Tokių ir panašių pašnekesių buvo galima išgirsti kiekviename žingsnyje.
Kai pagrindinė šio renginio organizatorė, „Penkių žiedų“ asociacijos prezidentė vilnietė Danutė Ivašauskienė po savo įžanginės kalbos pranešė, kad kitas Lietuvos sporto veteranų suvažiavimas įvyks tiktai po penkerių metų, suūžė, subangavo visa halė. „Anksčiau reikia! Kas metai!“, – girdėjosi balsų.
Įžymusis mūsų irkluotojas, trijų olimpinių žaidynių dalyvis ir medalininkas Antanas Bagdonavičius sako, kad tokie sporto veteranų susitikimai labai reikalingi: „Pasimatyti, pasikalbėti, pasirodyti, kad esame gyvi ir nepasenę – būtinai reikia. Prisipildome energijos, prisiminimų, tampame žvalesni ir geresni“.
Į halę buvo įnešta „Penkių žiedų“ asociacijos vėliava, kurią pašventino Vytauto Didžiojo bažnyčios rektorius kunigas Kęstutis Rugevičius, o ją įnešė įžymūs praeityje sportininkai lengvaatletė Birutė Kalėdienė, krepšininkė Angelė Rupšienė ir irkluotojai Vytautas Briedis bei Vladas Česiūnas.
Sporto veteranus sveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, kuris asociacijai įteikė dovaną, Kauno meras Andrius Kupčinskas, Sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Evaldas Skyrius, „Penkių žiedų“ asociacijos garbės prezidentas Kęstutis Daukšys, vaikų darželio „Šarkelė“ auklėtiniai.
Įžymiems praeityje sportininkams netrūko įvairiausių apdovanojimų, o asociacijos įkūrėjams D. Ivašauskienei, Jonui Pinskui ir Genovaitei Ramoškienei buvo skirti vyriausybiniai atminimo medaliai. Tiesa, pastarųjų dviejų sporto veteranų šventėje nebuvo.
Kaip sakė „Penkių žiedų“ asociacijos prezidentė D. Ivašauskienė, šiam suvažiavimui rengtasi jau senokai, bet dėl įvairių priežasčių viskas buvo atidėliojama. Virė aistros: reikia to suvažiavimo, ar nereikia? Vis dėl to asociacijos nariai nutarė šį renginį organizuoti ir pagarsinti save, kad veikia tokia sporto organizacija ir jie, negaudami jokio atlyginimo, padaro daug gerų darbų.
Sporto veteranai per suvažiavimą priėmė rezoliuciją „Lietuvai pašaukus, mes visada atsiliepsime“. Toje rezoliucijoje sporto veteranai kreipėsi į Vyriausybę, Seimą, kad į juos būtų atkreiptas dėmesys, kad būtų greičiau sprendžiamos jų socialinės problemos. Siūlė parengti programą, kuri užtikrintų sporto veteranų orią senatvę.
Kreipimąsi į Respublikos Vyriausybę perskaitė pasaulio krepšinio čempionė Jūratė Daktaraitė. „Sportiniais laimėjimais mes garsiname Lietuvą ir tikrai nusipelnome didesnio dėmesio“, – sako D. Ivašauskienė.
Įdomūs buvo pasisakymai. Kalbėjo politikas Artūras Paulauskas, LTOK prezidentas A. Poviliūnas, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas Povilas Karoblis, „Penkių žiedų“ asociacijos narys, „Labirinto“ orientavimosi klubo prezidentas Algirdas Sysas, krepšininkė Nijolė Vaičiulėnaitė-Kašelionienė, privertusi visus atsistoti ir padaryti „bangą“, Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentas Eugenijus Levickas, olimpinių žaidynių prizininkas Antanas Bagdonavičius, Prienų globos namų direktorė Angelė Bajorienė, Kauno sporto veteranų „Ąžuolynas“ prezidentas Pranas Majauskas, kiti.
Visi suvažiavimo dalyviai gavo po specialiai pagamintą ženkliuką, o 150 sporto veteranų buvo apdovanoti specialiai pagamintais medaliais. Penkiolikai geriausių asociacijos sporto klubų įteiktos asociacijos padėkos. Sporto veteranams surengta kultūrinė programa, po suvažiavimo visi buvo pakviesti pasivaišinti.