„Kauno maratono klubo“ lengvaatlečiai Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Kaune startuos sau neįprastose rungtyse
„Kauno maratono klubo“ lengvaatlečiai, besiruošiantys Europos čempionato ar olimpinių žaidyniųs normatyvų vykdymui, Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Kaune startuos sau neįprastose rungtyse.
Geriausio šio sezono 400 metrų rezultato (49,25 sek) savininkas Rokas Pacevičius čempionate planuoja startuoti ne tik 400 metrų distancijoje, bet ir itin greitoje, 60 metrų rungtyje.
„60 metrų distanciją pasirinkau, nes norisi sutelkti dėmesį ir išbandyti save greičiu paremtoje rungtyje, o 400 metrų distancijoje reikia daugiau ištvermės. Skiriasi bėgimo specifika. Pagrindinėje savo rungtyje tikiuosi išlaikyti greičiausio bėgiko titulą ir gal net dar šiek tiek pagerinti rezultatą“, - vylėsi sportininkas.
R. Pacevičius po šių varžybų intensyviai pradės ruoštis pagrindinio metų tikslo įgyvendinimui – 400 m bėgimo Europos čempionato normatyvo įvykdymui. Kad jį pasiektų, sportininkas turės savo laiką pagerinti dar keliomis sekundėmis ir atbėgti per 46,70 sek. R.Pacevičius tiki, kad bėgti greičiau yra realu.
„Po čempionato pradėsiu intensyviai treniruotis, prasidės treniruočių stovyklos, specialus pasiruošimas. Gal prireiks ne vienų varžybų lauko stadione, bet tikiu, kad normatyvą įgyvendinsiu. Visgi startuojant su stipresniais bėgikais, esant rimtai konkurencijai lengviau greičiau bėgti“, - pasakojo „Kauno maratono klubo“ sportininkas.

Startas Europos čempionate - pagrindinis metų startas ir Eva Misiūnaitei, kuri taip pat bėga 400 metrų nuotolį. Tiesa, ji Kaune savaitgalį bėgs sau neįprastose, 60 metrų sprinto ir 60 metrų su barjerais rungtyse.
„Pagrindinių savo distancijų startus atidedu vasaros sezonui, o žiemos sezoną užbaigsiu trumpose, greičio rungtyse. Žiemos treniruotes skyriau įvairių raumenų grupių stiprinimui, išbandžiau daugiakovės varžybas. Norėjosi išbandyti ir kitas sporto šakas. Tikiu, kad per žiemą raumenims suteiktas paįvairinimas bus naudingas vėliau bėgant 400 ar 200 metrų“, - pasakojo E. Misiūnaitė, kuri po šio starto vyks treniruotis į Portugaliją.
Sportininkė tikina, kad rinktis trumpesnę distanciją skatina ir bėgimo uždarose patalpose ypatumai. Čia staigūs posūkiai su įkalnėmis. Nors atrodo, kad atstumas tas pats, bet prisideda inercija, palinkimas ir kitos bėgimą ir jo rezultatus keičiančios sąlygos.
Be šių dviejų sportininkų penktadienį ir šeštadienį Kaune startuos Vytautė Pabiržytė, Loreta Kančytė, Milda Vilčinskaitė bei dar daugiau nei 10 perspektyvių klubo sportininkų. Kaip tikina olimpietė Inga Juodeškienė, šis čempionatas pritraukia didžiąją dalį geriausių Lietuvos lengvaatlečių.
„Šiose varžybose dalyvauja ne bet kas, o tik normatyvus įvykdę sportininkai. Laukia aršios kovos dėl kiekvieno prizo. Smagu, kad čempionatas po septynių metų pertraukos vyksta Kaune“, - pasakojo trenere dirbanti „Kauno maratono klubo“ narė.
Tiesa, pasak I. Juodeškienės dėl šiemet itin ankstyvo vasaros sezono ir artėjančio Europos čempionato bei olimpinių žaidynių Kaune neišvysime dalies pajėgiausių sportininkų. Jie visą savo laiką skiria normatyvų įvykdymui ar treniruojasi vasaros startams.
VšĮ „Kauno maratono klubas“ yra privatus lengvosios atletikos klubas, vienijantis profesionalus, ir mėgėjus sportininkus. Šiuo metu olimpinius normatyvus jau įvykdė Remigijus Kančys, Rasa Drazdauskaitė, Monika Juodeškaitė. Remalda Kergytė. Įvykdyti normatyvus tikisi ir daugiau klubo narių. Vykdydamas sportinę veiklą, klubas taip pat užsiima ir visuomenine veikla: įsteigė 1000 eurų prizinį fondą Lengvosios atletikos federacijos rengiamuose varžybose jaunimui, organizuoja tradiciniu tapusį, tarptautinį renginį – „Kauno maratonas“. Taip pat spalio mėnesį Kaune vykusį rausvojo kaspino paramos bėgimą „Pink Run su BENU“, rugpjūtį vykusį „Naktinį Orion bėgimą“, vasario 14 dienos bėgimą „Pagauk Valentiną!“. Vykdė Kalėdinę paramos akciją „Olimpinės svajonės“.