Geriausiais 2015 metų ėjikais pripažinti vilniečiai Brigita Dimšienė ir Tadas Šuškevičius, o treneriu – alytiškis Kastytis Pavilonis.
Žinoma praeityje Lietuvos ėjikė, šalies rekordininkė Vida Šalčiūtė-Gadliauskienė sako, kad ji ėjikų susibūrimo laukia lyg olimpinių žaidynių. Vienas iš tokių malonių susitikimų – Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos ataskaitos konferencija, kuri kasmet vyksta pasibaigus sezonui. Pastaraisiais metais LSĖA šias konferencijas rengia Alytuje. Nieko nuostabaus: čia gyvena asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis, generalinis sekretorius Valdas Kučinskas, puikios teisėjos Žibutė Jankauskaitė, Regina Kasparavičienė, Arūnas Klebauskas, kurie padeda organizuoti įvairius renginius.
Žinoma, pats didžiausias krūvis tenka veikliajam K. Paviloniui, kuris visada stengiasi, kad šventės būtų gražios ir visiems įsimintinos.
Per šiemetinę LSĖA ataskaitos konferenciją, kuri vyko Alytaus teatro kavinėje, visi gavo po du kalendorius: spalvingą 2016 m. sportinio ėjimo asociacijos ir kalendorių užrašams bei kasmet leidžiamą sportinio ėjimo knygelę.
PASIRENGIMAS. Ataskaitos pranešimą skaitė asociacijos prezidentas K. Pavilonis. Jis pasidžiaugė, kad, iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių likus devyniems mėnesiams, šeši ėjikai jau įvykdė olimpinius normatyvus.
Pasak pranešėjo, parengti olimpietį nepakanka kelerių metų, neretai prireikia netgi viso dešimtmečio. Olimpietis pats savaime neatsiranda, tik nuoseklus visų grandžių darbas duoda teigiamų rezultatų.
„Tai – ne tik trenerių darbo vaisiai, bet ir įvairių varžybų organizavimas, teisėjų praktinė ir edukacinė veikla, nematoma mūsų veteranų globa, sporto institucijų ir rėmėjų parama“, - sakė K. Pavilonis.
Jis pakvietė visus tylos minute pagerbti šiemet Anapilin iškeliavusius profesorių Joną Vainauską, kuris nesulaukė savo garbingo 90 metų jubiliejaus, ir trenerį Antaną Šimkų.
Tęsdamas savo pranešimą, K. Pavilonis akcentavo, kad šiemet pasirengimas svarbiausioms metų varžyboms vyko kitaip, nei ankstesniais metais. Anksčiau būdavo du sportininkų pasirengimo pikai. Pirmasis – pavasarį, kai dar būdavo nekaršta ir oro sąlygos leisdavo siekti aukštų rezultatų, vykdyti olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato normatyvus.
„Dabar normatyvų vykdymas mums tapo neaktualus. Merginos kone per kiekvieną treniruotę tai daro. Dabar mums svarbiausia - pereiti į kitą lygį, kad mūsų ėjikai galėtų kaip lygūs su lygiais varžytis su pasaulio sportinio ėjimo elitu, kad jie nebūtų tik varžybų dalyviai, o siektų kuo geresnių rezultatų.
PASITEISINO. Šiemet buvo orientuotasi į prestižines varžybas, kuriose didelė konkurencija. Ir tai pasiteisino.
„Labai išaugo ėjikų greičiai. Prieš kelerius metus 20 km distancijoje moterims, pasiekus 1 val. 30 min. – 1 val. 31 min. rezultatus, per pasaulio čempionatus buvo galima užimti aukštas vietas. Dabar distanciją įveikus 2-4 min. greičiau, jau nieko nenustebinsi. Labai greiti tapo ir vyrai“, - kalbėjo K. Pavilonis.
LSĖA prezidentas nuodugniai apžvelgė mūsų šiemetinio sezono lyderių rezultatus. Jo nestebino Brigitos Virbalytės-Dimšienės per pasaulio čempionatą užimta aukšta septinta vieta. Tai buvo pats svariausias Lietuvos lengvaatlečių pasirodymas tame čempionate. Visiškai realu, kad Rio de Žaneire vilnietė gali kovoti dėl vietos arti pjedestalo.

B. Dimšienė treniruojasi kartu su irgi olimpinį normatyvą įvykdžiusia Neringa Aidietyte, tik jų pasirengimo programos skirtingos. Priekaištų sulaukė Kristina Saltanovič, kuriai reikėtų orientuotis į visai kitus greičius, keisti treniruočių metodiką, o ir pačiai keistis, jeigu jai dar yra motyvacija sportuoti.
LSĖA vadovas gyrė Mariaus Žiūko ėjimo techniką ir nelabai vykusią Mariaus Šavelskio, kad jau užsimiršo Tado Šuškevičiaus per Europos čempionatą užimtos 9-a, o per pasaulio čempionatą – 14-a vietos. Per šiemetinį pasaulio čempionatą jis buvo 22-as.
Buvo išsamiai apžvelgti ir jaunimo bei vaikų grupės rezultatai. Jaunieji ėjikai jaučia didelę „Interwalk“ klubo paramą.
Teisėjų darbą apžvelgęs kaunietis Aloyzas Bliūdžius didelių priekaištų savo kolegoms neturėjo, per kiekvienas varžybas jie stengėsi teisėjauti objektyviai.
VIRUSAS. Pačias gražiausios Lietuvoje sportinio ėjimo varžybas rengia Alytus. Šiemet čia vyko jau 41-asis tarptautinis sportinio ėjimo festivalis, kuriame dalyvavo 16 valstybių sportininkai iš keturių žemynų.
Rungtyniavo ir suaugusieji, ir patys mažiausieji. Darželinukų ir pradininkų paprasto ėjimo virusas paplito ir užsienyje. Šiemet Druskininkuose ėjikai pagaliau varžėsi ne ant šaligatvio, grįsto betoninėmis trinkelėmis, o asfaltuotose gatvėse. Tačiau į jų varžybas, kaip ir Birštone, neatvyksta didelio meistriškumo sportininkų iš kitų šalių.
Diskusijose kalbėjęs Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Aurelijus Žiedas kvietė visus nesipykti ir gyventi draugiškai. Jis pageidavo, kad per suaugusiųjų varžybas teisėjautų pilnas kontingentas sportinio ėjimo arbitrų, taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad nedaug ėjikų dalyvauja per įvairias jaunučių ir jaunių varžybas.
LSĖA darbas 2015-aisiais buvo įvertintas gerai.
APDOVANOJIMAI. Geriausiais 2015 metų ėjikais pripažinti vilniečiai Brigita Dimšienė ir Tadas Šuškevičius, o treneriu – alytiškis Kastytis Pavilonis.
Netrūko ir kitų apdovanojimų. Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės padėkos buvo įteiktos B. Dimšienei, N. Aidietytei ir K. Paviloniui. Ėjikams teko ir LSĖA bei rėmėjų dovanos bei piniginiai prizai.
Buvo apdovanoti jubiliatai: alytiškiai Algimantas Grauželis (80 m.), Danutė ir Antanas Urbanavičiai (50 m.).
LSĖA specialiais prizais apdovanojo didelius asociacijos pagalbininkus Juozą Skernevičių, Juozą Genevičių, Aloyzą Bliūdžių, Romą Jurgelevičių, Arūną Klebauską, Adomą Andrušaitį, Žibutę Jankauskaitę, Robertą Kaselį, Valdą Kučinską ir kitus.