„Labai atsakingai žiūriu į šias pareigas, tai man – nemažas iššūkis“, - kalbėjo vėl Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentu tapęs R.Bakutis.
Lietuvos dviračių sporto federacijoje vėl permainos. Lapkričio 20 d. per LDSF neeilinį ataskaitos-rinkimų suvažiavimą federacijos prezidentu vieneriems metams sutartinai (26 balsai iš tiek pat galimų) buvo išrinktas šias pareigas 2008-2013 m. ėjęs verslininkas, dabartinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas, LTOK finansų ir ekonomikos komisijos pirmininkas Romualdas Bakutis.
Vienu iš viceprezidentų tapo buvusi R.Bakučio dešinioji ranka federacijoje – ankstesnis LDSF generalinis sekretorius klaipėdietis Vaclovas Šiugždinis. Pirmuoju viceprezidentu perrinktas verslininkas Kęstutis Stakėnas, o dar vienu viceprezidentu tapo Panevėžio „Cido“ arenos generalinis direktorius Tomas Inčikas. Generaline sekretore-direktore išrinkta federacijos vykdančiosios direktorės pareigas ėjusi Rasa Ališauskienė.'
Į Vykdomąjį komitetą pateko panevėžietis Bronislavas Pliavga, pakruojiškis Vilius Lopeta, vilniečiai Deividas Vileniškis ir Antanas Taučius. Teisėjų komisijai toliau vadovaus vilnietis Valentinas Rutkauskas.
BE TRIUKŠMO. Dar iš vakaro virė aistros dėl postų, tačiau neeilinis suvažiavimas buvo ramus. Kai už atitinkamas kandidatūras reikėjo balsuoti, visi lyg susitarę kėlė rankas ir tik vienas kitas susilaikė. Nė viena kandidatūra suvažiavimo delegatams nekėlė abejonių. LDSF – tai retas dalykas.
Laikinai LDSF prezidento pareigas ėjęs Egidijus Daubaras, atsiskaitęs už 10 mėnesių (nuo vasario 13 d. iki lapkričio 18 d.)apie nuveiktus darbus, sakė: „Į laikinus dalykus niekas nenori finansuoti. Lyderis (šiemet LDSF prezidentu išrinktas Visvaldas Matijošaitis, vėliau atsisakęs šių pareigų- aut. past.) nors ir iškrito, bet atvažiavome į finišą“.
Jis pripažino, kad federacijai buvo sunkoka organizuoti varžybas, bet šiemetinis Lietuvos čempionatas Ignalinoje buvo surengtas gerokai pigiau nei 214-aisiais Alytuje, o visų amžiaus grupių šalies dviračių rinktinės aprūpintos aukštos klasės sportine apranga.
IDĖJŲ LAVINA. Vėl į prezidento kėdę sugrįžęs 55-erių R. Bakutis pasidžiaugė, kad jis mato sveikus, gerai atrodančius, tačiau išgyvenančius dėl sunkios LDSF padėties dviračių sporto šeimos narius, tarp kurių - ir nemažai jaunimo.

„Idėjos yra tos pačios. Prieš Londono olimpines žaidynes sprendėme lygiai tuos pačius uždavinius. Mano vizija buvo tokia: per masinius renginius pasiekti, kad federacija būtų žinoma ir pritrauktų kuo daugiau rėmėjų. Pradėti nuo apačios ir statyti piramidę, padėti tiems, kurie yra ir jos apačioje, ir viršuje. Profesionalų komanda buvo mūsų tik labai tolima idėja. Tai ką skaitau spaudoje ir tai ką matau yra fantastinis darbas. Nes be šitos komandos, tai kaip su veikla, kuri tam tikroje vietoje, kaip siūlo galas nutrūkta ir jo niekaip negali surišti. Be šios komandos dviračių sporto judėjimas nepasieks tų aukštumų, kurių norime.
Šiandien Lietuvos dviračių sporto federacija yra išnaudojusi visas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto skirtas lėšas 2016-iesiems. Labai atsakingai žiūriu į šias pareigas, tai man – nemažas iššūkis. Neužmiršau tos patirties, kurią įgijau, būdamas visą ankstesnįjį olimpinį ciklą. Patirties įgijau, visą laiką mokiausi. Šitą postą tada teko apleisti vieno ar dviejų balsų skirtumu. Buvo galimybė išanalizuoti savo klaidas, ramiai pagalvoti, kodėl taip atsitiko“,- kalbėjo R. Bakutis.
Artimiausias LDSF prezidento tikslas – greitai susitvarkyti su federacijos skolomis, kurios siekia daugiau kaip 70 tūkst. eurų ir stabdo normalų federacijos darbą.
„Dviračių sporto federacija šiandien labai užleido savo pozicijas šalyje. Turiu tam tikrų minčių. Jeigu jų neturėčiau, nesėsčiau į šitą kėdę. Mes galėtume įgyvendinti švietimo saugaus eismo programas. Mums reikia eiti į mokyklas, išmokyti vaikus važiuoti. Tie vaikai taptų mūsų piramidės apačia, mes gautume finansavimą, kurį galėtume panaudoti ir kitoms programoms. Yra masė idėjų, kurių šiandien nenoriu dėlioti, nes tai ne vieno žmogaus darbas - reikia komandos. Manyčiau, kad reikalinga pokyčių trenerių taryboje. Skauda širdį, kad visiškai nepanaudojame Panevėžio treko infrastruktūros. Ateinu dirbti iki olimpinio ciklo pabaigos, tada vyks normalūs federacijos rinkimai. Padaryta labai daug gerų darbų ir jie bus tęsiami toliau. Į federaciją atėjo nauji žmonės, tai – mūsų ateitis. Stengsimės sukurti kai kuriuos pamatus tolesniam federacijos proveržiui “, – kalbėjo R. Bakutis.
PROFESIONALAI. Džiugus įvykis Lietuvos dviratininkų gyvenime – profesionali dviračių komanda „Staki-Baltik vairas“, kuri dalyvaus UCI trečio diviziono varžybose ir galės rinkti reitingo taškus, kurie labai svarbūs, kovojant dėl kelialapių į olimpines žaidynes ar pasaulio čempionatus.
Šios komandos direktorius D. Vileniškis supažindino su šia profesionalų komanda, kurios pagrindą sudaro 23 metų dviratininkai. Labiausiai patyrę – 25-erių Darijus Džervus ir 22-ejų Paulius Šiškevičius.
Komandos direktorius neeilinio suvažiavimo dalyvius kvietė kuo nors prisidėti: kas patarimais, kas finansine pagalba. „Gal po kelerių metų turėsime dar vieną Navardauską“, - viliasi D. Vileniškis.