Pasaulio dviračių čempionato bronzos medalio laimėtojas Ramūnas Navardauskas jau nuo spalio vidurio pradės rengtis kitų metų sezonui.
Istorinį laimėjimą Ričmonde (JAV) pasiekęs R.Navardauskas į spaudos konferenciją Kūno kultūros ir sporto departamente atvyko iš gimtosios Kvėdarnos su drauge Gabriele Jankute, irgi šalies rinktinės dviratininke, bei treneriu Kęstučiu Česaičiu.
Spaudos konferenciją pradėjęs KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius teigė, kad šis R. Navardausko laimėtas bronzos medalis - tai neeilinis laimėjimas elitinių sporto šakų neeilinėse lenktynėse, kur yra didžiulė konkurencija ir daug ažiotažo bei intrigų.
KKSD generalinis direktorius apdovanojo R. Navardauską ir K. Česaitį medaliais už aukštus sportinius rezultatus.
PRADŽIA. R. Navardauskas negailėjo šiltų žodžių savo pirmajam treneriui K. Česaičiui, kuris jį surado.
K. Česaitis teigė, kad jo auklėtinis eina stulbinančiais žingsniais į priekį ir tas medalis – tai, galbūt, tik tarpinė stotelė. „Jeigu jo nepersekios traumos, Ramūnas gerą penkmetį mus džiugins ir šioje salėje turėtume susirinkti dar ne kartą. Kvėdarnoje visi džiaugėsi Ramūno finišu, o mano džiaugsmą reikėtų padauginti iš dešimties“, - sakė treneris, kuris prisipažino, kad ir jį užklupo sveikinimų lavina, porą dienų nebuvo laiko net kada dirbti.
Žurnalistams treneris papasakojo apie pirmuosius Ramūno žingsnius dviračių sporte, jo pasiektas pirmąsias pergales, neeilinį mokinio talentą, pratybas Dviratininkų centre Šveicarijoje, kur jis besitreniruodamas laimėjo kone visas lenktynes.
„Šveicarijoje padariau didelį šuolį vien dėl to, kad pasikeitė visa kultūra, į dviračių sportą buvo visai kitaip žiūrima. Susipažinau su daugeliu žmonių, 17-18 metų sportininkais, su kuriais treniravomės. Visi treneriai, specialistai buvo samdyti. Jie maksimaliai dirbo savo darbą, nereikėjo galvoti, kur gauti dviračių, jie dirbo kaip tikri profesionaliai. Tos pratybos man buvo tikrai didelė paspirtis siekti rezultatų“, - sakė pasaulio čempionato medalininkas.
„Pradėjęs sportuoti, negalvojau, jog tapsiu profesionalu. Po truputėlį patekau į profesionalų sportą, nežinau, kur tas kelias toliau nuves. Dabar viskas vyksta profesionaliai, komanda sudarė geras sąlygas, numatė geras varžybas. Nežinau, kiek dar laiko būsiu profesionalu, kiek leis sveikata. Sportas yra kaip ta verslo investicija, nežinai, ar kitąmet būsi toks pat pajėgus kaip šiemet“, - kalbėjo R. Navardauskas.
KOMANDA. Jis prisiminė šiemetinį pasaulio čempionatą, pasidalijo įspūdžiais, kaip lenktynėms baigiantis buvo sukaupęs jėgų lemtingam spurtui, nusistebėjo, kad australai, kurie turėjo didesnę komandą, nesugebėjo suderinti komandinių veiksmų lenktynių pabaigoje.
„Prieš startą su savo komandos draugais Gediminu Bagdonu ir Evaldu Šiškevičiumi sutarėme, kad esame vienodi toje, pavadinkime, lietuviškoje trasoje. Distancijoje jaučiau draugų moralinį palaikymą, vienas kitam sakėme, kad dar reikia pakentėti, reikia stengtis. Lietuviškas žodis man visada padeda numalšinti stresą ir nuovargį. Trasoje visi trys buvome vienodi, galėjome kažką parodyti, tik gal mano pasirengimas pasaulio čempionatui buvo tikslesnis ir naudingesnis būtent toms lenktynėms“, - kalbėjo pasaulio čempionato medalininkas.
R. Navardauskas džiaugėsi, kad Kauno oro uoste jis sutiko ne tik treneris K. Česaitis, Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas su savo komanda, bet ir Panevėžio, Vilkaviškio, Vilniaus dviratininkai, Lietuvos dviračių sporto federacijos atstovai. Su juo įvyko susitikimas rajono savivaldybėje, visa Šilalė džiaugėsi įspūdingu laimėjimu.
„Kuo mažesnis kraštas, tuo visi yra draugiškesni“, - teigė R. Navardauskas. Po lenktynių jis sulaukė ir savo komandos „Cannondale-Garmin“ vadovų pasveikinimo, jie džiaugėsi Ramūno laimėtu medaliu. Visi buvo laimingi, nes į dešimtuką pateko dar vienas šios komandos narys. „Tai rodo, kad mūsų komanda yra stipri, profesionalams nenusileidžiame nė per venas lenktynes“, - kalbėjo kvėdarniškis.
Sportininkas neslėpė, kad, jeigu per tokio lygio varžybas, kaip pasaulio čempionatas, Lietuvai atstovautų ne trys, o kokie aštuoni dviratininkai, tai vienas iš jų tikrai pretenduotų vėl patekti į dešimtuką.
Pasaulio čempionatas – tai vienadienės varžybos, į jas suvažiuoja geriausi sportininkai ir būti trejetuke, - labai aukštas rezultatas. Vienadienes lenktynes yra sudėtingiau laimėti nei daugiadienių vieną etapą. Per pasaulio čempionatus daug kas dėl vietos rinktinėje kovoja ištisus metus, nėra taip lengva „atsirinkti“, - įsitikinęs R. Navardauskas, pasaulio čempionato bronzą vertinantis labiau, nei pergales "Giro d'Italia" ir "Tour de France" etapuose.
GIMTINĖ, R. Navardauskas teigė, kad pirmiausiai jis norėtų susikurti savo gyvenimą, o po būtų galima padėti ir gimtosios Kvėdarnos dviratininkams. „Truputėlį padedu, bet negaliu sakyti, kad daug“, - sakė mūsų dviračių sporto žvaigždė.
Šmaikštusis treneris K. Česaitis pridūrė: „Jeigu atvažiuosite į Kvėdarną, tai pamatysite, jog su „Garmin“ sportiniais marškinėliais važiuojame visi! Mes jau daug metų profesionalai, tik niekur neprasimušame. Profesionali apranga yra profesionali, vaikai tą puikiai supranta. Kai jie pravažiuoja 100 km su profesionalia apranga ir paprasta, - pajunta didžiulį skirtumą.“
Pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas nuo spalio 17 d. jau pradės rengtis naujam sezonui, tačiau kalendorius dar nėra sudėliotas ir neaišku, kokiose varžybose kitąmet dalyvaus dviratininkas. Šį sezoną kvėdarniškis turėjo 70 startų ir, pasak Lietuvos olimpinio sporto centro specialisto Algimanto Mozolio, per varžybas nuvažiavo 12 tūkst. kilometrų.