Pasiruošimą lėmė klubų tvarkaraščiai
Pirmose Europos žaidynėse teisę atstovauti Lietuvai iškovojo ir septyni dviratininkai. Į žaidynes jie atvyksta su skirtingais tikslais ir užduotimis.
Pirmą kartą rengiamose Europos žaidynėse teisė Lietuvai atstovauti dviračių sporto varžybose iškovojo septyni dviratininkai. Vieni iš jų dalyvaus grupinėse ir asmeninėse lenktynėse laikui kiti tik grupinėse, taip pat turėsime ir du Lietuvos atstovus BMX varžybose.
Kiekvienas į šias žaidynes atvažiuoja su skirtingais tikslais ir užduotimis, o pasiruošimą lėmė klubų tvarkaraščiai ir sezono startai.
Ignatas Konovalovas („Marseille 13 KTM“) – grupinės (birželio 21 d., sekmadienis) ir asmeninės lenktynės laikui (birželio 18 d., ketvirtadienis):
Šių metų I.Konovalo sezonas geresnis nei jis pats galėjo tikėtis. Nuo pat vasario pradžios su mažesnėmis ir didesnėmis pertraukomis lietuvis vis lipa ant apdovanojimų pakylos ar iškovoja vienos ar kitos įskaitos lyderio marškinėlius.
Šioms žaidynėms I.Konovalovas specialiai nesiruošė. Po istorinės pergalės „4 Jours de Dunkerque“ lenktynėse, lietuvio užduotys „Tour de Picardie“ buvo kiek kitokios, o po kelių ne tokių sėkmingų klasikų bei „Boucles de la Maynne“ daugiadienių, I.Konovalovas Velse vėl priminė apie save.
Bet kaip jis pats teigė, šios varžybos nebuvo aukšto lygio, o jo sportinė forma yra labiau „nueinanti“. Taip pat dviratininkas pastaruoju metu kenčia kojos skausmus, o anksčiau asmeninių lenktynių laikui specialistu vadintas lietuvis nesitiki aukštos vietos šioje rungtyje.
Evaldas Šiškevičius („Marseille 13 KTM“) – grupinės lenktynės (birželio 21 d., sekmadienis):
E.Šiškevičius, kaip ir daugelis kitų profesionalų, atvykstančių į Europos žaidynes, specialaus pasiruošimo ciklo neturėjo. Lietuvis gegužės gale pakeitė susižeidusį komandos draugą ir dalyvavo „Boucles de l‘Aulne – Chatealin“ klasike, o birželio pradžioje įveikė trijų etapų su prologu daugiadienes lenktynes „Boucles de la Mayenne“.
Vilniečio paskutinis startas, kaip ir I.Konovalovo, buvo sekmadienį Velse, kuriame I.Konovalovas buvo antras.
Žydrūnas Savickas („Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme“) – grupinės lenktynės (birželio 21 d., sekmadienis):
Dėl sudėtingos situacijos dviračių sporto rinkoje Ž.Savickas jau kelis metus negali pasirašyti kontrakto su profesionalia komanda, tad iki šiol atstovauja Prancūzijos mėgėjų komandai. Paprastai jis dalyvauja kiek trumpesnio nuotolio lenktynėse nei tai daro profesionalų klubuose esantys dviratininkai. Todėl alytiškis daugiausia dėmesio ir skyrė ilgesnio nuotolio treniruotėms, kad žaidynėse atlaikytų visą grupinių lenktynių distanciją.
„Pasiruošimą pradėjau nuo pat tos dienos, kai sužinojau, kad važiuosiu į Baku. Orientavausi į ilgesnio nuotolio treniruotes, o kartais po varžybų, kuriose įveikdavau apie 140 km, dar apie 70 km dviračių važiuodavau iki namų.
Likus mėnesiui iki starto Baku, su treneriu pradėjome dirbti prie tokių atkarpų, kurių gali pasitaikyti žaidynių trasoje. O paskutines dvi savaites aš, būdamas ne prancūzas, negalėjau dalyvauti Prancūzijos regionų čempionatuose, todėl turėjau laiko treniruotėms“, – apie pasiruošimą pasakojo Ž.Savickas.
Aušrinė Trebaitė („El-Eko-Sport“) – grupinės (birželio 20 d. šeštadienis) ir asmeninės lenktynės laikui (birželio 18 d., ketvirtadienis):
A.Trebaitė yra treko specialistė, bet jau ne kartą įrodė, kad ne ką prasčiau jaučiasi ir plente. Panevėžietė 2014 metų Lietuvos plento čempionate, kuris vyko Alytuje, įveikė visas varžoves tiek asmeninėse lenktynėse laikui, tiek grupinėse lenktynėse.
Ruoštis šioms žaidynėms A.Trebaitė buvo išvykusi į aukštikalnes Rusijoje. „Pasiruošimą žaidynėms rengiau Rusijoje, Elbruse. Čia praleidau tris savaites“, – sakė A.Trebaitė.
Treko specialistė šiose žaidynėse orientuojasi į asmenines lenktynes laikui, o per grupines varžybas stengsis labiau padėti Daivai Tušlaitei. Šiemet A.Trebaitė neblogai pasirodė sunkiose „Gracia Orlova“ varžybose Čekijoje, kur paskutiniame etape buvo ketvirta, o bendrojoje įskaitoje liko 14-a.
Prieš išvykdama į Rusiją, ji dalyvavo asmeninėse lenktynėse laikui ir grupinėse lenktynėse Lenkijoje.
Daiva Tušlaitė („Inpa Sottoli Giusfredi“) – grupinės lenktynės (birželio 20 d., šeštadienis):
D.Tušlaitė bus pagrindinė Lietuvos dviratininkė grupinėse lenktynėse. Panevėžietė šioms žaidynėms, kaip ir A.Trebaitė, buvo išvykusi ruoštis į aukštikalnes. „Praėjusį mėnesį turėjau mažai startų, tad pasinaudojau proga ir po beveik dešimties metų pertraukos išvažiavau ruoštis į aukštikalnes“, – sakė D.Tušlaitė.
Prieš pat žaidynes D.Tušlaitė savo pasiruošimą baigė Ispanijoje, kur „Euskal Emakumeen Bira“ daugiadienėse lenktynėse kovojo dėl pozicijų tarpiniuose finišuose bei laimėjusi šioje įskaitoje apsivilko lyderės marškinėlius.
Vilma Rimšaitė – BMX varžybos (birželio 26-28 d.):
Geriausia Lietuvos BMX dviratininkė dar prieš sezoną žinojo, kad vyks į Europos žaidynės, tad šis startas bus tarp pagrindinių šį sezoną.
„Prieš kelias savaites varžybose Danijoje kiek trūko greičio, tad šiuo metu labiau tobulinu šį elementą. O kažkokio specialaus pasiruošimo žaidynėms nėra, gal tik kiek daugiau dėmesio skiriu mitybai. Po kelių savaičių vyks Europos čempionatas, po to - pasaulio čempionatas, tad treniruočių procese kažko labai nekeičiame. Dabar intensyviai ruošiuosi, o nuvykusi į Baku turėsiu tik po vieną treniruotę per dieną“, – pasakojo V.Rimšaitė.
Arminas Kazlauskis – BMX varžybos (birželio 26-28 d.):
Kaip ir V.Rimšaitė, taip ir A.Kazlauskis garantuotą vietą Europos žaidynėse turėjo jau tuomet, kai Lietuva gavo vietą vyrų BMX varžybose.
A.Kazlauskis, be jau ankščiau suplanuoto sezono tvarkaraščio, taip pat dalyvavo stovykloje Danijoje ir Belgijoje, kur gerino starto procedūrą nuo aštuonių metrų starto. Būtent toks ir bus Europos žaidynėse. A.Kazlauskis nepraleido ir Europos taurės bei kelių varžybų kaimyninėje Latvijoje.