Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kiemelyje į pirmąsias pasaulio olimpines jaunimo žaidynes Singapūre iškilmingai palydėti mūsų jaunieji sportininkai.
Palydose dalyvavo visi 24 jaunieji sportininkai, pelnę kelialapius, jų treneriai, Lietuvos sporto ambasadorius Singapūre olimpinis čempionas Romas Ubartas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir olimpinės misijos vadovai, svečiai, žurnalistai.
LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas visiems sportininkams įteikė akreditacines korteles, o Lietuvos vėliavą perdavė rutulio stūmikui Mantui Jusiui, kuris ją neš rugpjūčio 14 d. per iškilmingą žaidynių atidarymą. „Kam aš įteikiu vėliavą, paprastai tas sportininkas į Lietuvą parveža medalį“, – šypsodamasis sakė LTOK vadovas.
LAUKIMAS. Į mūsų sportininkus A. Poviliūnas kreipėsi „Mūsų olimpiečiai“. Taip, Lietuva daug tikisi iš šio amžiaus sportininkų. „Jau vien tai, kad patekote į šias olimpines jaunimo žaidynes, – didelis jūsų laimėjimas, jūs jau esate šios amžiaus grupės pasaulio elite. Žengėte pirmą žingsnelį didžiojo sporto link. Jums linkiu ir medalių, ir neišsigąsti varžovų bei garbingai kovoti“, – sakė A. Poviliūnas.
Palydose dalyvavusi Seimo pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė jauniesiems sportininkams pirmiausia linkėjo, kad jie nenuviltų patys savęs, o jeigu nepasiseks – nenukabinti nosies ir toliau siekti meistriškumo aukštumų.
Sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas pabrėžė, kad jaunimas jau įėjo į sporto istoriją – iškovojo teisę dalyvauti pirmosiose pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse. „Šie metai labai sėkmingi jauniesiems Lietuvos sportininkas, jie pelnė įvairių spalvų medalių, todėl tai puiki proga jums papildyti apdovanojimus“, – kalbėjo R. Vaiginas.
Lietuvos sportinės delegacijos vadovas Algirdas Raslanas pažadėjo, kad vieną medalį iš Singapūro jie tikrai parveš. O kaip nusiteikę patys sportininkai?
VILTYS. Ypač didelės viltys siejamos su boksininkais. LTOK prezidentas A. Poviliūnas teigė, kad vienintelis bokso treneris Vladimiras Bajevas pažadėjo, jog boksininkai į namus grįš su medaliais.
Mūsų lyderiai, pasaulio jaunimo čempionato sidabro ir bronzos medalininkai 18-metis šilutiškis Evaldas Petrauskas (svorio kategorija 60 kg) ir 17-metis marijampolietis Ričardas Kuncaitis (svorio kategorija 64 kg), atitinkamai jau ketvirtus ir trečius metus gyvenantys Vilniuje, sakė, kad jiems buvo sudarytos puikios sąlygos pasirengti pirmosioms olimpinėms jaunimo žaidynėms, todėl Singapūre jie norės pelnyti tik geros spalvos medalius.
Abu sportininkai per treniruočių stovyklas Šilutėje, Aukštadvaryje, Čekijoje ir Kaliningrade treniravosi su vyrais. Jie kovas Singapūre pradės rugpjūčio 21 d., per varžybas su boksininkais bus ir treneriai vilnietis V. Bajevas bei šilutiškis Vincas Murauskas.
Vilniaus Ozo vidurinės mokyklos vienuoliktokas, vėliavnešys M. Jusius neslėpė savo susijaudinimo ir jautė didelę atsakomybę. „Vėliava – man kiek netikėtas įvykis. Gaila, kad sugriuvo geras mano pasirengimas šioms olimpinėms žaidynėms, susirgau angina. Dar reikia truputį atsigauti, tačiau bandysiu kovoti garbingai, lengvai nepasiduosiu varžovams. Noriu patekti į aštuntuką“, – sakė 110 kg sveriantis M. Jusis, savo sportinę karjerą pradėjęs Švenčionėliuose pas daugkartinį Lietuvos 400 m bėgimo čempioną Raimondą Turlą.
Anksčiau porą metų, treniruojamas Romo Ubarto, Mantas mėtė diską, o dabar pusantrų metų jau stumdo rutulį ir, anot sportininko, diskas užsimiršo. „Komandoje mažokai mergaičių – tik trys, galėtų būti ir daugiau“, – juokavo gerai nusiteikęs M. Jusys.
Olimpinėje jaunimo komandoje iš viso septyni lengvaatlečiai, jų išlydėti atėjo ir federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis.
Lietuvos kūjo metimo rekordininko (74,06) marijampoliečio Martyno Šedžio tikslas Singapūre – atlikti vieną gerą metimą. „Jei tai padarysiu, man tas metimas uždirbs medalį“, – teigė sportininkas.
Į Singapūrą mūsų būsimi olimpiečiai išvyks ankstų antradienio rytą.