Jau 70 metų Alytuje gyvuojantis tinklinis išgyvena atgimimą. Tuo labiausiai džiaugėsi jubiliejaus iškilmių dalyviai.
Ilgametes tinklinio tradicijas puoselėjantys alytiškiai miesto teatre paminėjo savo sporto šakos 70-metį. Į šventinę popietę susirinko apie 100 įvairių kartų tinklininkų. Pradedant vienais pirmųjų žaidėjų ir baigiant tais, kurie dabar gina miesto garbę aikštėse.
Po labai ilgos pertraukos Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate šiemet vėl žaidė „Alytaus prekybos“ moterų ir „Dzūkijos" vyrų komandos. Jos sulaukė dėmesio ir šventiniame vakare.
ĮSPŪDŽIAI. Viena pirmųjų Alytaus tinklininkių Irena Radivonaitė-Balkevičienė į susitikimą atsinešė fotoalbumą, kuri, žadindamas prisiminimus,s keliavo iš rankų į rankas. Jos vyras, žinomas Alytaus tinklininkas Antanas Balkevičius teištarė: „Buvo laikai, kai buvome jauni ir gražūs. Dabar beliko tik prisiminimai“.
Alytuje tinklinį, ko gero, žaidė visi. Kaip šypsodamasi sakė buvęs slidininkas ir ėjimo sporto meistras Rimantas Pilauskas, jis irgi buvo prisilietęs prie tinklinio kamuolio ir 1958 m. su draugais laimėjo Lietuvos jaunučių pirmenybes.
Vilniaus viešbučio „Best Western“ generalinis direktorius Alvitis Lukoševičius dar ir šiandien prisimena, kaip jis, aštuntokas, pakalbintas trenerio Albino Šukaičio, teisėjavo suaugusiųjų rungtynėms ir vos nebuvo nukeltas nuo bokštelio.
Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius, filosofas ir Lietuvos politikos veikėjas Algirdas Kunčinas prisiminė, kaip jis 1965 m. tapo Lietuvos jaunių čempionu ir kaip 1997-2002 m. vadovavo Lietuvos tinklinio federacijai. Stengdamasis išsiųsti Lietuvos tinklininkus į Europos čempionato atrankos turnyrą, jis paaukojo savo asmeninių pinigų ir jų nesusigrąžino. „Tinklinį žaidžiau ir Alytuje, ir Vilniuje, kur studijavau. Ši sporto šaka mano gyvenime suvaidino neeilinį vaidmenį. Man dabar 66-eri, pats žaisti dėl sveikatos problemų jau negaliu, tačiau akys visada krypsta į tinklinį“, - sako A. Kunčinas.
ISTORIJA. Su miesto tinklinio istorija gausiai susirinkusius supažindino buvęs ilgametis miesto tinklininkių ugdytojas Julius Jankauskas, kurio vadovaujama moterų komanda „Alytaus prekyba“ 2003 m. tapo Lietuvos čempione, o vėliau pelnė sidabro ir bronzos medalių.
Alytaus tinklinis susietas su pirmojo trenerio, šviesaus atminimo Albino Šukaičio, kurį dabar jo mokiniai vadina legendiniu, vardu. Kai 1954 m. Alytuje buvo įkurta sporto mokykla, joje netrukus buvo įsteigtas ir tinklinio skyrius.
Mažytėje sporto salytėje, kuri dar ir dabar yra, sportinį kelią pradėjo žinomi Lietuvos tinklininkai, rinktinės nariai Česlovas Antanynas, Romas Baltrukevičius, Romas Venteris, Antanas Jasionis, Kęstutis Pačėsas, Viktoras Valentukevičius, Rimas Krickas, kiti.
A.Šukaitis buvo ne tik puikus treneris, bet ir organizatorius, rengdavo daug įvairiausių turnyrų. Kai 1978 m. jis minėjo savo 50 metų jubiliejų, buvo surengtos istorinės rungtynės: susitiko Lietuvos rinktinė ir geriausi visų laikų trenerio mokiniai. Buvusios 1-osios vidurinės mokyklos sporto salė negalėjo sutalpinti visų norinčiųjų.
Sovietmečiu Alytuje dominavo vyrų komanda. 1963 m. alytiškiai debiutavo Lietuvos aukščiausios lygos čempionate ir jame žaidė iki 1990 m. Pasiekimai gana solidūs: 1973 m. – čempionai, 1974 m., 1978 m. ,1979 m. – vicečempionai, 1975-1977 m. ir 1984 m. – bronzos medalių laimėtojai.
Jei A. Šukaitis buvo legendinis vyrų komandos treneris, tai Julius Jankauskas – moterų. Jo vadovaujama „Alytaus prekyba“ 1988 m. pelnė teisę žaisti Lietuvos aukščiausios lygos čempionate ir 18 metų buvo viena rimčiausių pretendenčių laimėti medalius.
„Komandoje žaidė sporto mokyklos auklėtinės, todėl kasmet sudėtis keitėsi, nes, baigusios mokyklas, tinklininkės išvažinėdavo studijuoti į aukštąsias mokyklas. Nuo 1977 m. iki 2010 m. penkiskart tapome Lietuvos jaunių čempionėmis, triskart – jaunimo, laimėjome ir sidabro bei bronzos medalių. Kai 1998 m. į gimtąjį miestą sugrįžo buvusios alytiškės, susibūrė stipri reprezentacinė moterų komanda“, - kalbėjo J. Jankauskas.
Pati svariausia alytiškių pergalė – 2003 m. pelnyti Lietuvos čempionių aukso medaliai. Komandoje žaidė vien alytiškės – tos, kurios lankė sporto mokyklą, ir tos, kurios ją buvo baigusios prieš kelerius metus. Bet
2006 m. komanda nepateko į čempionato finalą ir baigė gyvuoti. 
SVEIKINIMAI. Jubiliejaus proga netrūko apdovanojimų. Savivaldybės vicemerė Valė Gibienė mero Vytauto Grigaravičiaus padėkomis apdovanojo Algimantą Dirsę, Mečislovą Borisevičių, Artūrą Sidarą, Vytautą Pajarską, Algirdą Kunčiną, Romualdą Kasparavičių, kitus.
Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika, sveikindamas Alytaus tinklinio bendruomenę su jubiliejumi, akcentavo, kad tik du miestai – Kaunas ir Alytus – sugeba paminėti tinklinio jubiliejus ir pagerbia žmones.
„Lietuvos tinklinio federacija neįsivaizduoja varžybų be Alytaus tinklinio komandų. Du alytiškiai – Kęstutis Šumacheris ir Algirdas Kunčinas - netgi vadovavo Lietuvos tinklinio federacijai, o Česlovas Antanynas kelerius metus buvo Lietuvos tinklinio vyr. treneris. Po ilgokos pertraukos mes vėl girdime apie Alytų, mieste atgimsta tinklinis, Dzūkijos sostinėje netgi įsteigtas Tinklinio centras, kuris buria tinklininkus, pratybas lanko apie 200 jaunųjų alytiškių“, - kalbėjo J. Lapeika. Jis bei LTF viešųjų ryšių atstovė Ieva Kutkaitė federacijos padėkas įteikė buvusiam ilgamečiam Alytaus tinklinio federacijos prezidentui Romualdui Snarskiui, Romualdui Barauskui, Kęstučiui Pačėsui, Roželei Mažeikienei, Antanui Balkevičiui, Romui Baltrukevičiui, Juliui Jankauskui, Henrikui Šivokui.
Kūno kultūros ir sporto departamento Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vyr. specialistas Stanislavas Sabaliauskas apdovanojo Kęstutį Muliuolį, Gintautą Radžiukyną, Gintautą Draugelį, Vilių Gavelį.
Alytaus kūno kultūros ir sporto tarybos padėkos buvo įteiktos Irenai Balkevičienei, Reginai Rinkevičienei, Jonui Pangoniui, Alvičiui Lukoševičiui, Reginai Verksnytei, Irenai Miliauskaitei ir kt. Tai žaidėjai, kurie įvairiais metų laikais garsino Alytaus tinklinį.
ATGIMIMAS. Šventės dalyviai džiaugėsi atgimstančiu Alytaus tinkliniu. Jaunieji alytiškiai jau tapo Lietuvos vaikų čempionais, tinklininkus ugdo du etatiniai ir vienas antraeilis treneris.
„Įsirengėme keturias puikias paplūdimio tinklinio aikšteles prie taip vadinamo pylimo ir Dailidės ežerėlio. Jos praėjusiais metais sutraukė šimtus poilsiautojų, čia vyko ir įvairios Lietuvos tinklinio varžybos.
Šiemet jos dar neveikia, reikia pripilti smėlio. Norinčiųjų žaisti daugybė. Atrodo, gimsta naujas paplūdimio tinklinio turnyras „Dzūko taurė“, skirtas Juliui Jankauskui, o jo iniciatorės – trenerio auklėtinės“, - sakė
buvęs vienas geriausių visų laikų Alytaus tinklininkų K. Pačėsas.
Jam dabar patikėta vadovauti moterų komandai „Alytaus prekyba“, kadangi ilgametis jos treneris J. Jankauskas, per jubiliejinę popietę skendęs gėlėse, atsisakė vadovauti ekipai.
Pasak K. Pačėso, miesto savivaldybei nėra lengva išlaikyti dvi komandas, žaidžiančias Lietuvos aukščiausios lygos čempionate, tačiau, padedant rėmėjams, galima galvoti ir apie sėkmingą pasirodymą.
Jubiliejinę popietę pagyvino Alytaus muzikos mokyklos instrumentinis ansamblis „Muzikinė paletė“, vadovaujamas akordeono, kanklių ir klarneto vyresniųjų mokytojų Rimos Beitnarienės, Audronės Venckūnienės ir Alio Krūvelio.