Šiemet labai sėkmingai rungtyniauja Marijampolės "Sūduvos" dubleriai. Iš 15 rungtynių jie laimėjo 11, du mačus baigė lygiosiomis ir du kartus pralaimėjo.
Šiemet labai sėkmingai rungtyniauja Marijampolės „Sūduvos“ dubleriai. Iš 15 rungtynių jie laimėjo 11, du mačus baigė lygiosiomis ir du kartus pralaimėjo. Marijampoliečiai savo sąskaitoje turi 35 taškus – tiek pat, kiek ir Vilniaus „Žalgirio“ pamaina. Tačiau Suvalkijos futbolininkai žaidė vienu susitikimu mažiau. Apie komandos pamainą Fksuduva.lt kalbėjosi su dublerių ekipos treneriu Algimantu Dvarecku.
„Sūduvos“ dubleriai yra čempionato lyderiai. Kuo tai galima paaiškinti – komandoje yra daug gabių vaikinų, ar tuo, kad jai dažnai atstovauja ir pagrindinės sudėties žaidėjai? Manau, kad stuburą sudaro pagrindinės ekipos žaidėjai, o aplink jį lipdome jaunus vaikinus. Tokiu principu sudaryta mūsų komanda.
Kiek dublerių komandoje yra tikrų marijampoliečių? Tie, kurie treniruojasi dublerių ekipoje, visi marijampoliečiai. O iš pagrindinės sudėties ateina žaidėjai, kurie būna patyrę traumas.
Kurie futbolininkai yra arčiausiai pagrindinės ekipos slenksčio? Paminėsiu du – Aldas Kliučinykas ir Vilmantas Bagdonavičius.
Dublerių ekipos trenerio užduotis – rengti futbolininkus pagrindinei komandai. Vis dėlto gal auklėtiniams keliate tikslą laimėti pirmenybes? Be abejo, vienas iš mūsų tikslų – tapti dublerių čempionato nugalėtojais. Kokia prasmė žaisti, jei nekeli tikslo? Būtų nuobodu. O antra užduotis – rengti jaunus vaikinus pagrindinei „Sūduvos“ komandai.
Kaip elgiatės, jei pamatote, kad jaunas žaidėjas nustoja tobulėti? Pasiūlote atsisveikinti su dubleriais? Ieškome priežasčių, kodėl taip atsitinka. Tokį futbolininką stebi visas trenerių štabas ir stengiasi jam padėti. Žiūrime, ko jam trūksta – techninių ar taktinių sugebėjimų. Tikrai nepaleidžiame jauno futbolininko likimo valiai. Patariame jam, sudarome ir individualų treniruočių planą.
Pernai puolėjas Audrius Brokas ne taip retai pasirodydavo pagrindinėje „Sūduvos“ sudėtyje, A lygoje pelnė tris įvarčius. Turbūt jei Audrius nebūtų užpultas ir sužeistas, dabar jis rungtyniautų A lygoje, ne dublerių ekipoje? Sunku vienareikšmiai atsakyti. Tačiau viena galiu pasakyti tvirtai: patirta trauma vaikino karjerai turėjo įtakos. Ir gan didelės.
Kuo skiriasi dublerių ir pagrindinės komandos treniruotės? Manau, niekuo nesiskiria. Tas pats klubas, žaidėjams keliami tokie patys tikslai.
Dublerių treniruotėse dalyvauja tik jauni vaikinai, tačiau per rungtynes žaidžia ir keli vyresni futbolininkai, rečiau patenkantys į pagrindinę sudėtį ar neseniai išsigydę traumas. Kam tai naudingiau – jaunimui ar „seniams“? Manau, naudingiau jaunesniems. Jie per rungtynes pamato, kaip vienoje ar kitoje situacijoje elgiasi patyrę futbolininkai, todėl greičiau įgyja patirties. Kita vertus, po traumų dublerių ekipoje neblogai parungtyniauti ir brandaus amžiaus žaidėjams, nes čia krūviai nėra tokie dideli.
Kuri iš čempionate dalyvaujančių dublerių ekipų jums padarė geriausią įspūdį? Geriausi yra Panevėžio „Ekrano“ dubleriai. Jiems atstovauja tik jauni žaidėjai, kurie rengiami pagrindinei komandai. Kitose ekipose yra kitaip – jose neretai rungtyniauja ir veteranai. „Ekrane“ viskas puikiai sutvarkyta, Panevėžio ekipos dubleriai tikrai yra perspektyviausi
Kaip apibūdintumėte šių metų dublerių pirmenybes? Kada jos buvo aukščiausio lygio – šiemet, pernai ar užpernai? Meistriškumo skirtumo nepastebėjau, jis panašus. Komandoms nekeliamas tikslas laimėti čempionų titulo, stengiamasi „apšaudyti“ jaunus žaidėjus.