Lietuvos vyrų tinklinio čempionate - atkaklios kovos ir netikėtumai, o moterų lyderės pasigenda rimtesnės konkurencijos
Šių metų Lietuvos tinklinio čempionių vardus Šiauliuose iškovojo Jonavos „Achemos-KKSC“ moterų ir Marijampolės „Sūduvos“ vyrų komandos.
Per čempionato finalinio turnyro uždarymą nugalėtojams ir prizininkams medalius įteikė Šiaulių meras Artūras Visockas ir Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Marius Vasiliauskas bei viceprezidentas Darius Čerka.
Gausiai susirinkę žiūrovai plojimais sveikino geriausias 2015 m. Lietuvos tinklinio komandas. Plojo ne tik šiauliečiai. Lietuvos tinklinio federacija pasistengė, kad čempionato pabaigtuves galėtų stebėti ir kitų miestų bei rajonų, kur vystomas tinklinis, jaunimas. Buvo užsakyti septyni autobusai, kurie nemokami atvežė Vilniaus ir Vilniaus r., Kauno, Joniškio, Kelmės, Panevėžio ir Marijampolės sirgalius bei jaunuosius žaidėjus.
Vyrų čempionate, be mūsų šalies arbitrų, dar teisėjavo ir du tarptautinės kategorijos teisėjai iš Latvijos.
NUGALĖTOJŲ PAKYLA. Aukso medalius „Achemai-KKSC“ pelnė Raimonda Strelkauskaitė, Gintarė Stauskytė, Gintarė Mackevičiūtė, Raminta Petrauskaitė, Akvilė Kontvainaitė, Kamilė Mackelė, Viltė Makauskaitė, Karolina Ivanovaitė, Urtė Neimantaitė, Iryna Andrejeva ir Inga Vainilavičiūtė (vyr. treneris Saulius Matikonis ir komandos vadovas Vidas Makauskas).
Istorinę pergalę pasiekusioje Marijampolės „Sūduvos“ komandoje žaidė Jonas Rakickas, Karolis Kirilevičius, Mindaugas Navickas, Olegas Čebialis, Mantas Kvietelaitis, Liudoslavas Adamovičius, Audrious Kasparavičius, Paulius Misiukevičius, Martynas Lynikas, Karolis Naujalis, Ovidijus Valinčius, Andrius Gaidys, Lukas Urmanavičius ir Saulius Plioraitis (vyr. treneris Romas Sujeta, komandos vadovas Raimondas Bendžiūnas).
Ant nugalėtojų pakylos antrojo laiptelio stovėjo Kauno „Heksos“ moterų (vyr. tr. Jolita Virbickienė) ir Šiaulių „Elga-Master- Idea-SM Dubysa“ vyrų (vyr. tr. Modestas Strockis) vyrų komandos.
Ant trečiojo – Lietuvos sporto universiteto moterų (vyr. tr. Jolanta Simanavičienė) ir „Raseiniai-Norvelita“ vyrų (vyr. tr. Antanas Lukošius) komandos.
Finale žaidė, bet medalių nepelnė Vilniaus SM „Tauras- VTC“ moterų (vyr. tr. Diana Četkauskienė) ir Kelmės „Antivio-Etovio“ vyrų (vyr. tr. Ramūnas Barauskis) komandos..
STAIGMENOS. Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika didžiausiomis čempionato staigmenomis pavadino sėkmingą debiutantų Marijampolės „Sūduvos“ ir „Raseinių-Norvelita“ vyrų komandų pasirodymą. Jų pelnyti aukso ir bronzos medaliai – rimtas signalas iki šiol lyderėmis buvusiomis Šiaulių ir Kelmės komandoms.
Paskutinę čempionato dieną varžybų atvykęs pasižiūrėti pagrindinis marijampoliečių rėmėjas, bėndrovės „Statybos ritmas“ generalinis direktorius Gintaras Vilutis liko sužavėtas vyrų kovingumu, ryžtu ir susitelkimu, siekiant pergalės ir teigė, kad dabar jo vadovaujama bendrovė mažiausiai dar trejus metus rems šią tinklinio komandą.
„Manau, kad padėsime ne tik mes, bet ir miesto savivaldybė. Kuo daugiau sutelksime rėmėjų, tuo didesnio meistriškumo bus komanda. Naujieji Lietuvos čempionai padovanojo puikią dovaną savivaldybės merui Vidmantui Braziui, kurio šiandien – gimimo diena“, - kalbėjo G. Vilutis.
DŽIAUGSMAS. Marijampoliečių treneris Romas Sujeta ypač džiaugėsi vilniečių Jono Rakicko, Olego Čebialio, Liudoslavo Adamovičiaus ir Andriaus Gaidžio žaidimu. Šiais vyrais jis didžiavosi ne be pagrindo.
Niekas čempionate taip sėkmingai neskirstė kamuolių kaip O. Čebialis, užtvarų nestatė kaip J. Rakickas, puolimo linijoje taip stabiliai ir efektingai neatakavo kaip A. Gaidys, libero pozicijoje nežaidė kaip L. Adamovičius. Marijampoliečiai reguliarųjį sezoną baigė treti, tačiau dabar Šiauliuose jie buvo visa galva pranašesni už kitas komandas.
„Sūduvą“ finaliniame turnyre tarsi kas pakeitė. Antrą dieną per lemiamą susitikimą su šiauliečiais jie pirmas dvi partijas laimėjo be didelio vargo 25:17 ir 25:18. Nepasitvirtino „Elga-Master- Idea-SM Dubysa“ vadovo Aivaro Strockio žodžiai, kad jie po pralaimėjimo pirmą dieną kupini ryžto atsirevanšuoti, nes tai – lygiaverčiai varžovai, o jų, aikštelės šeimininkų, pusėje – jaunystė.
„Matėme, kad kelis „Sūduvos“ žaidėjus pirmą dieną, kai buvo žaidžiamos penkios partijos, apleido jėgos, o mes esame jaunesni, fiziškai geriau pasirengę. Turime ir ilgesnį atsarginių suolelį, todėl bandysime siekti pergalės“, - sakė A. Strockis.
Šiauliečiai per pirmas dvi partijas „Sūduvai“ nusileido visose grandyse. Kiek atsigavo tik trečią partiją, kurioje pirmavo 4:1, 17:14, 20:18. „Sūduvai“ persvėrus rezultatą savo naudai 23:22, šiauliečiai nesutriko ir laimėjo partiją 26:24.
Tačiau ketvirtoji vėl vyko į vienus vartus – 25:11 „Sūduvos“ naudai.
Pirmą sykį Lietuvos tinklinio istorijoje čempione tapo „Sūduva“. Marijampoliečiai aikštelėje ėmė šokti pergalės šokį, o po to čempionai „žuvele“ nunėrė prie savo sirgalių ir jiems nusilenkė.

NUSIVYLIMAS. Šiauliečiai buvo nusiminę. Jiems namie nepavyko apginti 2014 m. Lietuvos čempionų vardų.
„Kai susibūrė „Sūduva‘‘ tikėjome, kad ji pagal savo sudėtį ir patirtį bus visiems rimtas riešutėlis. Žinoma, esame nusiminę, visada norisi būti pirmiems, juolab kad žaidėme namie. Tačiau jauni žaidėjai turi vienodai priprasti prie laimėjimų ir pralaimėjimų. Šis mūsų pralaimėjimas – ne katastrofa. Esami jauni, o jau vieni mūsų šalies suaugusiųjų komandų lyderiai“, - sakė A. Strockis.
Šiauliečių komandoje bręsta talentingas žaidėjas –Sporto vidurinėje mokykloje besimokantis vienuoliktokas Martynas Miliukas, kuris puolimo linijoje žaidė gana stabiliai. Jis šiauliečių pagrindiniame šešetuke užėmė Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjo Martyno Kolodavičiaus, kuris gydosi mikrotraumą, vietą ir finaliniame turnyre užsirekomendavo gana gerai.
Nusiminęs buvę ir „Antivis-Etovis“, kuris po pergalės pirmą dieną prieš raseiniškius patikėjo savo jėgomis ir kitą dieną buvo nubaustas.
„Patyrėme didelį stresą. Savo mokiniams visada sakau, kad aikštelėje visos komandos yra lygios ir jas vienodai reikia vertinti. Buvome arti bronzos medalių, bet juos padovanojome varžovams. Gavome gerą pamoką, parvažiavus į namus, reikės daugiau dirbti“, - sakė jų vyr. treneris R. Barauskas. Aikštelėje žaidė ir jo 15-metis sūnus Marius, o brolis Darius teisėjavo varžybose.
NEPASIPRIEŠINO. Nuo 1972 m. tinklinio trenere dirbanti buvusi ilgametė Lietuvos rinktinės žaidėja Jolita Virbickienė „Heksą“ vėl atvedė į čempionato medalininkių gretas. Jaunosios kaunietės pelnė sidabro medalius.
Tačiau šiemet joms buvo sunku priešintis pajėgiai „Achemai-KKSC“, kurioje suburtos visos pajėgiausios Lietuvos tinklininkės, žaidusios Baltijos lygoje ir užėmusios antrą vietą.
Tai nebuvo lygiaverčių komandų dvikova. Kauniečių gretose nebuvo kelių žaidėjų, kurios buvo išvykusios į Baltijos sporto mokyklų čempionatą Estijoje.
„Nukraujavome nemažai, o čia dar nuo mažų dienų užauginta mano mokinė Viltė Makauskaitė, antrus metus atstovaujanti Jonavos komandai ir pripažinta geriausia finalinio turnyro komanda, „daužė“ mano komandą“, - prieš antrąjį susitikimą kalbėjo J. Virbickienė.
Tačiau, kaip sakė rungtynių pranešėjas kaunietis Vytautas Kirkliauskas, Virbickienė yra Virbickienė. Metai bėga, žaidėjų kartos keičiasi, o jos vadovaujamos komandos nuolat pelno medalius.
„Trylika metų mes buvome nenugalimos Lietuvoje. Norėčiau pamatyti tą komandą, kuri pakartotų mano sėkmę“, - sakė J. Virbickienė
Praėjusiais metais, minėdama savo 65-erių sukaktį, J. Virbickienė per jos garbei surengtą turnyrą pareiškė, jog jau ketinanti išeiti į užtarnautą poilsį. Tačiau kam perduoti vairą? Pasiūlė trenerei Vidai Makauskienei, bet ši nesutiko. Tad J. Virbickienė ir toliau pluša ...
Čempionių jonaviečių komandos vadovas Vidas Makauskas, įvertindamas moterų čempionatą, sakė, kad gaila, jog komandų lygis žemas. „Gal reikės čempionate dalyvauti mūsų antrajai komandai?“, - pusiau rimtai, pusiau juokais sakė V. Makauskas.