Pasaulio jaunimo čempionato bronzos medalininkų irkluotojų S.Ritter ir R.Maščinsko keliai skiriasi, bet į Londono žaidynes jie ketina kelią skintis kartu
Pasaulio jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionate Baltarusijoje Lietuvos atstovai iškovojo du medalius: aukščiausios prabos apdovanojimu – auksu pasipuošė vienvietę valtį irkluojanti 21-erių metų kaunietė Donata Vištartaitė, o Lietuvos porinė dvivietė – netrukus 22-ąjį gimtadienį švęsiantis vilnietis Saulius Ritter ir prieniškis Rolandas Maščinskas, kuriam po savaitės sukaks aštuoniolika, iškovojo bronzos medalius.
Susiirklavo
S.Ritter ir R.Maščinsko porinė dvivietė suformuota tik šių metų gegužę. Praėjusiais metais šie du irkluotojai kartu startavo Europos čempionate, tačiau tąkart jie irklavo pavienę dvivietę. „Taigi, galima sakyti, kad mūsų komanda nauja. Sekasi gana neblogai“, - sako S.Rittter. „Esame panašių duomenų žmonės, supratome, ko reikia, ir viskas“, - apie savo duetą mano R.Maščinskas.
Abiem irkluotojams pasaulio jaunimo čempionato bronza – kol kas svarbiausias jų karjeros laimėjimas.
Pasak S.Ritter, prieš važiuodamas į pasaulio jaunimo čempionatą, viltį iškovoti medalį jis turėjęs, tačiau apie tai galvoti prieš varžybas niekada nesinori: „Kai negalvoji apie medalį, truputį lengviau siekti tikslo. Bet viltis visada būna, tikiesi“. Kokios spalvos toji viltis buvo? „Nežinojome, kokie bus konkurentai. Tik su vienais iš jų tikrinomės jėgas per Lietuvoje vykusią „Gintarinių irklų“ regatą – žinojome, kad tikrai pajėgūs kovoti yra latviai (jie čempionate triumfavo – aut. past.), kitų dalyvių nežinojome. Mes tikėjomės pakliūti bent jau į finalą tikrai“, - pasakojo S.Ritter.
„Tikėjomės kažko panašaus, bet tiek daug nesitikėjome. Galvojome, kad išeisime į finalą – būsime pirmame šeštuke, gal būsime ketvirti, penkti. Bet kad tiek nedaug nuo lyderių atsiliksime – nesitikėjome“, - antrino Rolandas.
Lietuvos ikluotojai 2000 m distanciją Breste įveikė per 06:31.89 ir nuo nugalėtojais tapusių latvių Laurio Širės ir Dairio Adamaičio atsiliko 5,52 sek. Sidabras atiteko vokiečiams Ericui Johannesenui ir Sebastianui Peteriui, kurie nuotolį įveikė per 06:30.43 sek.
Ar lyderiai silpnai irklavo, ar lietuviai tokie geri buvo? „Kai kurie iš jų pasaulio čempionai buvo, tad, manau, mes visai neblogai pasirodėme“, - sako Rolandas.

Trukdė šoninis vėjas
Prisimindamas finalą, S.Ritter pasakojo, kad pirmąjį kilometrą vyko apylygė kova: „Didesnį pranašumą gal rodė vokiečiai. Po kilometro jau maždaug buvo matyti, kad turėsime kovoti su zelandais. Likus apie 600 m iki finišo mes sustiprinome yrius, o jie irklavo taip pat – gal jiems nebepakako jėgų, tada ir pamatėme, kad būsime treti“.
Oro sąlygos pasaulio čempionato metu buvo ne pačios palankiausios geriausiam laikui parodyti – lietuviai gali irkluoti ir greičiau. „Truputį pūtė šoninis priešinis vėjas, todėl ir nebuvo patys geriausi laikai. Be to, mūsų valtis pritaikyta irkluoti pavėjui arba prieš vėją, o pučiant šoniniam vėjui su ja irkluoti truputį sunkiau, nes valtį labai suka. Todėl galbūt ir nepavyko labai gero rezultato parodyti. O kad laikas gali būti geresnis, parodė jau varžybos Lietuvoje“, - pasakojo S.Ritter.
Beje, vieną dieną dėl audros varžybos Baltarusijoje buvo nutrauktos ir perkeltos į kitą dieną. „Mes nuo to nenukentėjome, bet buvo komandų kurios ir nukentėjo. Apskritai organizacija gana aukšto lygio, praėjusiais metais Baltarusijoje vyko ir Europos čempionatas, tad didelių klaidų jie nedarė“, - įspūdžiais dalijosi Saulius.
Keliai skiriasi
Po šio pasaulio jaunimo čempionato S.Ritter ir R.Maščinsko keliai trumpam išsiskiria. Jau šią savaitę Saulius sėdo į valtį su nauju porininku – Mykolu Masilioniu, su kuriuo dalyvaus Europos suaugusiųjų čempionate, prasidėsiančiame rugsėjo 10 d. Portugalijoje.
„Labai sudėtinga kaitalioti porininkus, kartais reikia ir daugiau laiko. Jeigu išeina komanda, tai išeina, bet būna, kad ir nesusideriname. Tikimės, kad mums su Mykolu pavyks, šiandien (ketvirtadienį – aut. past.) kaip tik buvo pirma mūsų treniruotė“, - kalbėjo Saulius. Anot jo, puikus rezultatas Europos čempionate jiedviem su Mykolu būtų pakliūti į šešetuką: „Žiūrėsim, kaip išeis – čia jau suaugusiųjų čempionatas, nebe jaunimo. Viskas kitaip“.
Tuo tarpu Rolandas rugpjūčio 14–26 dienomis rengiasi dalyvauti pirmosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre, kur irkluos vienvietę valtį. „Kai yra rezultatas, visur patinka irkluoti”, - sako dvivietę į vienvietę keičiantis Rolandas, kuris Singapūre tikisi taip pat irkluoti pagrindiniame finale. „Nežinau, kokie priešininkai bus, tad nežinau, kaip seksis“, - tikslesnių prognozių vengia aštuoniolikmetis.
Tikslas – Londonas
S.Ritter ir M.Masilionio įgula – laikina. „Norėčiau save matyti su Rolandu dvivietėje, ir federacijoje taip šnekama, kad norėtų matyti mūsų komandą. Kitais metais pasaulio čempionate Slovėnijoje bus atranka į olimpines žaidynes. Ten norėtume startuoti. Pagrindinis tikslas būtų iškovoti kelialapius“, - kalbėjo aštuntus metus irkluojantis S.Ritter. „Kitais metais planuojame atsirinkti į Londono olimpines žaidynes“, - ambicijų neslėpė ir jaunesnysis įgulos narys Rolandas, turintis ir perpus mažesnę irklavimo patirtį.
Tiesa, pasak S.Ritter, galbūt kitais metai jis kartu su Rolandu, Mykolu ir jeigu dar koks žmogus atsirastų, mėgintų kokiame nors pasaulio taurės etape startuoti keturviete valtimi: „Tada galbūt būtų galima daugiau žmonių į Slovėniją važiuoti, jeigu, pavyzdžiui, būtų matyti, kad keturviete sekasi labiau nei dviviete. Yra tokių variantų“, - juos dėstė irkluotojas.