Lietuvos plento dviračių vyrų rinktinės vyr. treneris olimpinis čempionas Artūras Kasputis norėtų, kad nacionalinėje komandoje būtų didesnė konkurencija
Seulo, Atlantos ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis 48 metų klaipėdietis Artūras Kasputis savo gyvenimą susiejo ne tik su prancūzų „Ag2r-La Mondiale“ klubu, kuriam jis atstovavo 1994-2002 metais, o nuo 2003 m. yra šio klubo sporto direktorius.
Artūras – ir Lietuvos dviračių plento vyrų rinktinės vyr. treneris. Darbų netrūksta ir Lietuvoje, ir Prancūzijoje. Dabar, kai sezonas tik prasideda, pagrindinės varžybos priešaky, A. Kasputis porą savaičių praleido Lietuvoje. Vasario 26 d. savo 48-ąjį gimtadienį jis jau sutiko Prancūzijoje, kur su komanda rengiasi lenktynėms Šveicarijoje.
Ar dažnai atvažiuoji į Lietuvą?, - paklausiau A. Kaspučio.
Nedažnai. Lietuvoje viešėjau praėjusiais metais, kai su šeima švenčiau Šv. Kalėdas ir sutikome Naujuosius metus. Dabar porą savaičių vėl praleidau gimtinėje, kaip tik tuo metu vyko Lietuvos dviračių sporto federacijos ataskaitinis suvažiavimas, kuriame dalyvavau. Dabar jau prasideda dviratininkų sezonas, nuo kovo mėnesio iki spalio vyks lenktynės.
Jau daugiau kaip 20 metų priklausai tam pačiam prancūzų klubui "Ag2r": iš pradžių gynei jo spalvas, o dabar esi sporto klubo direktorius. Kaip sekasi?
Sekasi gerai, esu klubo senbuvis, viskas man gerai pažįstama. Darbų daug, lenktynės veja lenktynes. Mūsų klubas – daugiatautis, jame yra belgų, vokiečių, italų, kanadietis, kolumbietis, Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Mūsų klubo durys nėra niekam uždarytos, į jį gali patekti bet kas, kas pasiekia gerų rezultatų. Pagrindinės klubo lenktynės kasmet – „Tour de France“, „Giro d‘Italia“, „Vuelta a Espana“, kitos pasaulio turo lenktynės. Kiekviena pergalė yra skaičiuojama, nėra lengvų lenktynių, tiktai jų populiarumas skiriasi.
Kaip sekasi Gediminui Bagdonui?
Sekasi normaliai, jis mūsų klubui atstovauja trečius metus. Gediminas kasmet progresuoja, žiūrėsime, kaip bus toliau, viskas priklausys nuo jo paties.
Esi ir Lietuvos plento dviračių vyrų rinktinės vyr. treneris, ką gali pasakyti apie šią komandą?
Turime saujelę geresnių sportininkų, iš jų bandysime atrinkti pačius geriausius, kurie galėtų dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Visi rinktinės kandidatai atstovauja užsienio klubams, dalyvauja gero lygio lenktynėse, turi puikias pasirengimo sąlygas.
Labai svarbūs mums šie metai, nes tai olimpinės atrankos sezonas. Ypač sudėtinga taškų sistema. Reikės visų sportininkų pastangų, kad kaip valstybė surinktume kuo daugiau taškų ir kuo daugiau mūsų dviratininkų galėtų dalyvauti olimpinėse žaidynėse.
Mūsų dviratininkai šiemet dalyvaus Baltijos šalių daugiadienėse dviračių lenktynėse, pirmose Europos žaidynėse Baku birželio mėnesį.
Gal gali pasakyti, kas tie dviratininkai?
Negaliu tikslai pasakyti, kas dalyvaus šiose varžybose, kadangi sportininkai atstovauja užsienio klubams ir nuo jų priklausys, ar mūsiškiai bus išleisti, nes tuo pačiu metu vyks ir lenktynės Europoje. Klubai dviratininkams moka pinigus ir viskas priklauso tik nuo jų.
Norėtųsi, kad geriausi mūsų plento meistrai Gediminas Bagdonas, Ignatas Konovalovas, Ramūnas Navardauskas, Aidis Kruopis, broliai Evaldas ir Paulius Šiškevičiai, Žydrūnas Savickas galėtų atstovauti Lietuvai pagrindinėse varžybose. Dar yra keli dviratininkai, kurie atstovauja mažesnėms komandoms ir taip pat yra pajėgūs ginti mūsų šalies garbę.
Siekiant patekti į Lietuvos rinktinę, konkurencija lyg ir nemaža.
Ji nėra labai didelė, norėtųsi, kad būtų didesnė, komandoje būtų daugiau profesionalų. Konkurencija visada naudinga, verčia sportininkus pasitempti.
Kada Lietuvos dviračių rinktinės branduolys bus tavo rankose?
Su rinktinės dviratininkais nuolat bendraujame visais įmanomais būdais. Į pasaulio čempionatą ir olimpines žaidynes tikrai atrinksime pačius geriausius.
Kokios Lietuvos plento meistrų galimybės patekti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes?
Jeigu, kaip ir per Londono olimpines žaidynes, turėsime dvi vietas, tai bus gerai, o jeigu tris – dar geriau. Tačiau būtų labai liūdna, jeigu vietų būtų mažiau.
Ką veikei per tas dvi savaites Lietuvoje?
Darbų užteko, laikas namie labai greitai prabėgo. Daugiausia dėmesio skyriau šeimai.