Šiose pasaulio mėgėjų sporto žaidynėse, kurias rengia TAFISA, žada rungtyniauti nuo 5 iki 10 tūkst. sporto mėgėjų. Jie varžysis 20-25 sporto šakų varžybose. Šio renginio direktorato direktorius šiaulietis Kęstutis Petraitis džiaugiasi, jog renginį sutiko globoti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
„Neseniai šias žaidynes pristatėme Prezidentūroje, buvome susitikę su patarėja Rūta Kačkute. Per Lietuvos sporto organizacijų vadovų susitikimą su Prezidente, jai irgi papasakojome apie būsimąsias žaidynes. Šis renginys buvo įvardytas kaip vienas prioritetinių sporto renginių Lietuvoje. Septyni mūsų savivaldybių merai kreipėsi į mūsų šalies vadovę, jog ji sutiktų globoti šias žaidynes, ir sulaukėme teigiamą atsakymą“, - sako žaidynių irektorius ir VšĮ „Sportas visiems Šiaulių regionas 2012“ vadovas Kęstutis Petraitis.
Žaidynės vyks tiktai po dvejų metų, tačiau joms, tikriausiai, jau pradėjote rengtis? Taip, jau dirba apie 200 žmonių – mūsų miesto sporto aktyvas, kultūros, švietimo, turizmo atstovai. Į darbą įsijungė visos apskrities savivaldybės. Dirbame su įvairiomis ministerijomis, jų įvairios programos padės mums geriau pasirengti žaidynėms.
Tarkime, moksleivių festivalis turėtų peraugti į tarptautinį renginį, projektas „Laiminga šeima – laiminga vaikystė“, kur šeimos bus ne tikai aktyvios renginio dalyvės, bet ir padės apgyvendinti atvykusius sportininkus. Pirmą kartą į žaidynių programą bus įtrauktas neįgaliųjų sportas, su Socialinio ir darbo reikalų ministerija galvojame, kaip per įvairias programas padėti neįgaliesiems kuo geriau pasirengti toms žaidynėms.
Tikimės sulaukti gausaus sporto mėgėjų būrio, jau rengiamas pirmasis kvietimas. Nuo kitų metų tiksliau turėtume žinoti, kiek sportininkų atvyks į Šiaulius. Tada galvosime, kaip reikės juos priimti, kokia bus varžybų sistema. Be TAFISA, dirbame ir su Lietuvos bei tarptautinėmis sporto federacijomis, su jomis sudarome sutartis. Visus jų poreikius ir pageidavimus sujungsime į vieną visumą ir gausime renginį.
Tai, ko gero, bus pats didžiausias masinis sporto renginys ne tiktai Šiauliuose, bet ir Lietuvoje. Ar Jūs pajėgsite surengti tokį grandiozinį renginį? Tai iš tikrųjų bus didžiulis masinis sporto renginys. Manau, kad TAFISA renginys turėtų suaktyvinti mūsų sportas visiems judėjimą. Tai – vienas iš mūsų pagrindinių tikslų. Dabar Palangoje vyksta „Sportas visiems“ festivalis, bet iki 2012 m. tas procesas turėtų dar labiau išsiplėsti. Tas žaidynes mes pajėgūs surengti.
Jau kibome į darbą, kiekvieną mėnesį tas krūvis turėtų didėti. Tikimės, kad mums padės ir nevyriausybinės organizacijos. Tai - didelės jėgos ir, apjungus visas sferas, galime sėkmingai organizuoti tas žaidynes. Jų programoje bus tradicinės, taip pat parodomosios sporto šakos.
Kaip pavyks surasti pinigų toms žaidynėms surengti? Dabar modeliuojame patį renginį, mūsų tikslas - per rugsėjo spalio mėnesius numatyti visus sporto, švietimo, turizmo, kultūros ir socialinius renginius. Kai juos visus žinosime, tiksliai galėsime sudaryti sąmatas. Vienos lėšos bus centralizuotos, bet dauguma jų ateis per įvairias programas, žinybas.
Mes dirbame su UNESCO nacionaline komisija, dėl materialinės ir propagandos viešinimo pagalbos kreipėmės į jų būstinę Paryžiuje. Dirbame ir su Europos parlamentu, siekiame, kad jis galėtų mums suteikti finansinę pagalbą. Turime sudarytas kiekvienos sferos tarnybas ir jos atlieka savo darbą. Kiek pavyks surinkti lėšų, toks ir bus renginys. Manau, kad turėtų būti ir ekonominė nauda, kadangi suvažiuos keli tūkstančiai sportininkų. Įgyvendinus visas numatytas priemones, būtų galima surengti kokybiškas žaidynes.
Ar žaidynių dalyviai patys už viską mokės? Pagal sutartį kiekvienos šalies 10 sportininkų nemokamai turėsime apgyvendinti ir maitinti, o kiti viską apsimokės patys. Tikimės, kad žaidynėse dalyvaus apie 70 šalių sportininkai.