Ketvirtadienį DELFI spaudos konferencijoje portalo skaitytojai uždavinėjo klausimus Pauliui Motiejūnui
Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda po netikėtos trenerių kaitos sunkiai atsitiesia nuo patirtų sukrėtimų. Klubo savininkas Vladimiras Romanovas priėmė buvusio trenerio Ramūno Butauto ir sporto direktoriaus Algirdo Brazio atsistatydinimo pareiškimus. Tokį pat dokumentą buvo įteikęs ir „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas. Ketvirtadienį DELFI spaudos konferencijoje portalo skaitytojai pirmiausia ir aiškinosi, ar P.Motiejūnas dar dirba „Žalgiryje“?
„Taip. Dėl to šiandien su jumis ir bendrauju. Mano pareiškimas yra padėtas, tačiau dirbame toliau, kaip ir nieko nebūtų įvykę. Aš pats tos temos neeskaluoju, o su V. Romanovu bendraujame kasdien“, – sakė „Žalgirio“ direktorius. Pats šio pareiškimo paprašęs V. Romanovas anksčiau žiniasklaidai užsiminė galbūt jo ir nepasirašysiąs.
„Žalgirio“ vadovas atskleidė, kad visas svarbiausias „Žalgirio“ problemas sprendžia klubo valdyba. „Valdyboje yra 9 žmonės: 5 iš jų atstovauja ŪBIG, 1 - Savivaldybei, 1 – „Žalgirio“ fondui. Dar joje yra Arvydas Sabonis ir aš. Administraciją sudaro 10 žmonių, dauguma jų yra padalinių vadovai, tačiau jie patys ir atlieka visą darbą. A. Sabonis nuolat bendrauja su treneriais ir administracija. V. Romanovas dalyvauja treniruotėse, varžybose, tačiau jokio konflikto su treneriais nebuvo“, – aiškino P. Motiejūnas, nemanantis, kad V. Romanovas pats imtų treniruoti komandą.
A.Brazio kaltinimai nekomentuojami
Buvusio sporto direktoriaus A. Brazio kritinių teiginių dabartiniai „Žalgirio“ vadovai daugiau nekomentuoja. „Komentuoti A. Brazio pasisakymų aš nenorėčiau. Niekada nesprendžiau ir toliau nespręsiu klubo vidaus reikalų viešai. Noriu patikinti, kad visus sprendimus, kuriuos priima savininkas, jis priima siekdamas klubui tik gero. Taip, jis aktyviai stebi tiek treniruočių procesą, tiek varžybas. Jis turi didelę patirtį futbole, dabar stebi krepšinį ir lygina, ieško, ką galima būtų patobulinti.“ Tačiau, pasirodo, žalgiriečių pratybose bokso kriaušės iš tiesų buvo naudojamos.
„Bokso treniruotės nėra tai, kad žaidėjai užsideda pirštines ir daužo kriaušę ar vienas kitą. Tos treniruotės skirtos žaidėjų fizinei kondicijai gerinti. Tai yra fizinio parengimo treniruočių proceso dalis. Jie tikrai nesitreniruoja, kaip profesionalūs boksininkai“, – sakė P. Motiejūnas.
„Žalgiris“ be pergalių yra ne „Žalgiris“
Prisitaikyti prie permainų žalgiriečiai neturi daug laiko. Jie vis dar kovoja keturiuose - Eurolygos „Top-16“ etapo, Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygų (LKL ir BBL) bei Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės – frontuose. „Ilgasis savaitgalis krepšininkams nebuvo šventinis. Sužaistos trejos rungtynės per keturias dienas. Nuo trečiadienio vyksta pasiruošimas LKF taurės rungtynėms. Tvarkaraščio pakeisti negalime ir neieškome pasiteisinimų. „Žalgiris“ be pergalių yra ne „Žalgiris“. Jeigu mes sakysim, kad turime pralaimėti viską ir mums nesvarbu rezultatas, tai visiškai keisis klubo vizija. Mes norime sujungti abu tikslus – ugdyti jaunimą ir siekti pergalių. Šį sezoną dar niekas neprarasta, ir nors pralaimėjome kelis mūšius, turime laimėti karą. Tikiu komanda, sieksime patekti į finalą bei laimėti LKF taurę“, – artimiausią tikslą apibrėžė „Žalgirio“ direktorius.
Dėl nesėkmių – kalti visi
Tai kas kaltas dėl „Žalgirį“ užklupusių bėdų, trijų pralaimėjimų Eurolygoje, nesėkmių mače su Vilniaus „Perlu“ ir „Venstpils“ klubu, neužtikrintu žaidimu su „Valmiera“ ekipa ir Kėdainių „Nevėžiu“? „Sunku išskirti kažką vieną, kas kaltas. Tikrai turime problemų ir visi bendrai bandome jas spręsti. „Žalgirio“ sistema yra viso Lietuvos krepšinio dalis. Tikimės kuo greičiau atsistoti ant kojų. Yra vizija, kurią turi klubo savininkas. Mes visi turime tos vizijos siekti. Dabartinė situacija nėra tokia, kokios visi norėtų. Tą suprantame ir galvojame apie ateitį“, – dėstė P. Motiejūnas.
Idealus variantas – „Žalgirio“ trenerių ilgamečiai kontraktai
Sudėtingu laiku „Žalgirio“ vairą perėmusiam Dariui Maskoliūnui keliama užduotis ištraukti komandą iš žaidybinės ir emocinės duobės. „Visą laiką ieškome (trenerių) kandidatūrų, bet kol kas stebime D. Maskoliūno darbą, jam padedame ir norime iškilti kartu su juo. Dabar jis puikiai tvarkosi su savo pareigomis, tik jam yra nedėkinga situacija. Suteikiame šansą D. Maskoliūnui“, – aiškino P. Motiejūnas. Kauno komandos vadovus tenkintų ilgalaikiai trenerių kontraktai, nes tai būtų klubo stabilumo garantas.
„Tai būtų idealu. Futbolo pavyzdžiai, „Manchester United“ ir pan., tikrai mums patiktų ir būtų mūsų siekiamybė. Stabilumas yra profesionalumo požymis“, – kalbėjo vienas „Žalgirio“ vadovų, pripažinęs, kad dažna trenerių rotacija atsiliepia rezultatams.
Piramidės principas – neveikia
„Žalgirio“ vadovybė apgailestauja, kad pajėgaus klubo veiklos pagrindas – vadinamasis „piramidės principas“ – kauniečių ekipoje kol kas neveikia.„Piramidės principas pas mus kol kas neveikia. Dubleriai nežaidžia taip, kaip mes norėtume, neužauga pamaina dabartiniams žaidėjams, tačiau greitai šito dalyko išspręsti negalima. Todėl žvalgomės ieškodami jaunų perspektyvių žaidėjų, ne tik Lietuvoje, ir, tikiuosi, po kelerių metų piramidė veiks taip, kaip mes norime. Prioritetas – lietuviai, o jeigu atsiras geresni užsieniečiai, niekada nesakome „ne“.
Kova dėl vietos sudėtyje
Visi „Žalgirio“ krepšininkai turi galimybę geru žaidimu užsitikrinti savo ateitį komandoje, ekipos amerikiečiai, priešingai pastaruoju metu sklandžiusiems gandams, lieka sudėtyje šį sezoną, o naujokai iš Balkanų klubo vadovų kol kas vertinami skirtingai.
„Žaidėjų atrankoje dalyvauja tiek treneriai, tiek aš, tiek klubo savininkas. Visi dar turi galimybę įrodyti, ką gali, ir taip užsitikrinti savo ateitį komandoje. Po šio sezono sutartis baigiasi tik su Dainiumi Šalenga, o visi kiti žaidėjai turi ilgalaikius kontraktus. Marcusas Brownas ir Tarvisas Watsonas šiuo metu yra komandos lyderiai ir tikrai negalvojame atsisakyti jų paslaugų. Aleksandro Čapino žaidimas nėra toks, kokio norime. Su žaidėju kalbėjome, jis pats supranta, kad nežaidžia taip, kaip iš jo tikimasi. Tikime, kad jo forma pagerės ir jis pritaps prie komandos. Mario Delašas tikrai pritapo prie komandos ir yra sėkmingas pirkinys. Šiuo metu jis duoda daugiau naudos, nei mes tikėjomės. Tikiuosi, kad jis taps vienu komandos lyderių ateityje“, – „kadrinius“ klausimus atvirai komentavo „Žalgirio“ direktorius.
„Jauniems žaidėjams nėra lengva. Tačiau tai taip pat yra normalu. Jauni žaidėjai perėjo į aukštesnį lygį ir jiems reikia prie to prisitaikyti“, - padėties nedramatizavo P. Motiejūnas.
Skolos liko
„Žalgiris“ liko skolingas buvusiems žaidėjams ir laukia Kauno savivaldybės, kuri klubui pažadėjo paramą, biudžeto tvirtinimo „Su (Ratko) Varda neatsiskaitėme, – skolą patvirtino P. Motiejūnas. – Kaip esu minėjęs anksčiau, naudosimės visom teisinėmis galimybėmis, siekdami sumažinti klubo skolą jam. O finansinė padėtis, kaip ir visur šiandien, – sunki, bet stabili.“
Pernai Kauno miesto savivaldybė įsipareigojo trejus metus „Žalgiriui“ skirti po 5 mln. litų. Ar Kauno valdžia laikosi šio susitarimo? „Šiuo metu vyksta derybos dėl paramos. Mums pažadėtų pinigų labai reikia. Laikas parodys, kaip bus. Greitai bus svarstomas Kauno biudžetas ir tada sužinosime. Tačiau yra kaip yra, reikia dirbti toliau, ne aiškintis ir guostis“, – pokalbį su DELFI skaitytojais apibendrino P. Motiejūnas.
