Sunki Lietuvos tinklininkų pradžia Europos universitetų žaidynėse – tiek vaikinai tiek merginos turėjo pripažinti Prancūzijos studentų pranašumą (VIDEO)
Europos universitetų sporto žaidynėse Lietuvai atstovauja dvi tinklinio komandos – Mykolo Romerio universiteto (MRU) tinklininkai bei Lietuvos sporto universiteto (LSU) tinklininkės. Šeštadienį pirmosiose rungtynėse abi komandos neprilygo Pranzūzijos atstovams – LSU 0:3 (17:25, 22:25, 17:25) turėjo pripažinti Loraino universiteto tinklininkių pranašumą, o MRU 0:3 (20:25, 15:25, 18:25) nusileido Tulūzos universiteto sportininkams.
LSU trenerė Jolanta Simanavičienė po rungtynių su prancūzėmis pasakojo: „Rezultatas be abejo netenkina, kaip ir kiekviena trenerė, aš trokštu tik pergalės – kitaip nėra ko eiti į aikštelę. Tačiau pačiu žaidimu nesu nusivylusi, turint galvoje, koks aukštas tinklinio lygis Prancūzijoje, savo mergaičių darbu esu patenkinta. Ko neįvykdėme – nebuvo tolygaus žaidimo, pakliūdavome į duobes, praradome daug taškų, kur tikrai galėjome jų neprarasti. Antrame sete pirmavome 4-5 taškais, bet vienu metu nesugebėjome užbaigti atakų, jungiančioms žaidėjoms pritrūko patirties ir praradome lemiamus taškus.
Kuo galiu pasidžiaugti – pavyko surinkti visas žaidėjas, kurių norėjau, nė viena neatsisakė atstovauti LSU. Savo gretose turime Lietuvos moterų tinklinio rinktinės narę Neringą Grikštaitę bei rinktinės kandidatę Žydrę Guobytę. Tokio meistriškumo žaidėjos yra didelė paspirtis komandai ir prideda jai pasitikėjimo savimi. Rytoj laukia sunkus mačas prieš galingą Olandijos komandą, kiek teko stebėti, jos tikrai lenkia mus fizinėmis savybėmis, ūgiu, jėga. Bet galbūt atrasime jų silpnų vietų, niuansų, nes žaidime lemia ne tik jėga ir pabandysime tai išnaudoti“.
MRU treneris Jonas Adomaitis po mačo su prancūzais buvo nusiminęs: „Pavyko surinkti pajėgią komandą, kuri potencialiai yra pajėgi varžytis aukštame lygyje, tačiau ši komanda yra visiškai nauja, nesusižaidusi. Keli žaidėjai tik ką tik įstojo į MRU ir vos prieš kelias dienas prisijungė prie mūsų, keli kiti buvo traumuoti. Pilna sudėtimi teturėjome gal tris treniruotes, o tenka žaisti prieš visą sezoną ar net kelis kartu besitreniravusius tinklininkus.
Mums nepasisekė ir su burtais – į savo pogrupį gavome tuos varžovus, kurių labiausiai nenorėjome: lenkus ir vokiečius. Juk šios šalys diktuoja vyrų tinklinio madas Europoje“.