Nors vizitas buvo darbinis, tačiau kinai rodė didelį dėmesį LTOK vadovams. Vizito metu buvo susitikta su Kinijos olimpinio komiteto viceprezidentu Duanu Shijie. Dar ministru pirmininku būnant Gediminui Kirkilui, tada Lietuvoje viešėjo aukščiausio lygio kinų delegacija ir viename susitikimų buvo aptarta, kad mūsų jaunieji stalo tenisininkai ir treneriai galėtų stažuotis Kinijos olimpiniuose sporto centruose. Laikas bėgo, o tas susitarimas buvo lyg ir primirštas.
TIKSLAS. „Lietuvos stalo teniso federacijos prezidentas Rimgaudas Balaiša – tikrai aktyvus ir vienas geriausiai dirbančių mūsų šalies sporto federacijų vadovų. Jam rūpi ne tik šiandienos stalo tenisininkų laimėjimai, bet ir ateitis – jaunimas. Tačiau nusiųsti sportininkus į Kiniją kainuoja nemažai pinigų. Mūsų kelionės tikslas ir buvo padėti federacijai išspręsti šią problemą. Negalėjome pasielgti lengvabūdiškai. Jei jau buvo sutarta pačiu aukščiausiu lygmeniu, būtų nevalia viską palikti pusiaukelėje“, – sako A. Poviliūnas.
Su kinais buvo tariamasi, kad Lietuvos stalo tenisininkai galėtų pas juos treniruotis pačiomis geriausiomis sąlygomis – jų olimpiniuose centruose, kur galėtų stažuotis ir mūsų treneriai. Šie klausimai buvo sprendžiasi teigiamai. Buvo užsiminta ir apie geriausio mūsų badmintonininko Kęstučio Navicko stažuotę Kinijos olimpiniame badmintono centre. Tačiau susitarti, atrodo, nepavyko, nors viltys dar neprarastos.
Kinai, kurie turi daug gero, viską daro uždarai, ir mūsų sportininkui patarė treniruotis Malaizijoje, kur irgi veikia badmintono centrai.
PAKVIETIMAS. „Savo ruožtu Kinijos sportinę delegaciją pakvietėme pasižiūrėti, ar jų sportininkai nenorėtų Trakuose (baidarių ir kanojų irklavimo bei irklavimo meistrai) bei Panevėžyje (dviračių trekas) rengtis Londono olimpinėms žaidynėms. Kinai su darbo vizitu Lietuvoje lankysis rugpjūčio 7-10 d. Jie aplankys mūsų sporto objektus, susitiks su atskirų sporto šakų federacijų vadovais ir tarsis dėl tolesnio bendradarbiavimo“, – sako A. Poviliūnas.

LTOK vadovų susitikime su kinais dalyvavo ir visų olimpinių sporto centrų departamento vadovo pavaduotoja, 13 kartų pasaulio badmintono čempionė Li Lingwei. LTOK vadovus viešnagės metu domino ir kompanijos, gaminančius aukštos kokybės sportinę avalynę.
Lietuvos pramonės atašė Kinijoje Gvidas Kerušauskas pasisiūlė padėti – gal pavyks užmegzti kontaktus su geriausia jų sportinės avalynės firma, kuri remia Kinijos olimpinį komitetą. Tačiau mūsų vadovai su tos firmos vadovais negalėjo susitikti, bet Kinijos olimpinis komitetas neprieštarauja, jog kinai galėtų remti Lietuvos sportininkus.
OFICIALUS VIZITAS. „Kai rugpjūčio mėnesį Lietuvoje viešės Kinijos sportinė delegacija, ko gero, jau galėsime pasidžiaugti nauju bendradarbiavimu“, – teigė A. Poviliūnas. Viešnagės metu Pekine buvo susitikta su mūsų ambasados darbuotojais Kinijos LR, ambasadoriumi Roku Bernotu, su juo prisimintos Pekino olimpinės žaidynės. LTOK vadovai buvo pakviesti į ambasadą švęsti Joninių, kur dalyvavo ir lietuviai iš JAV.
Kaip teigė A. Poviliūnas, dienos Kinijoje buvo konkrečios, intensyvios ir produktyvios. „Mes su kinais esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, palaikome gerus draugiškus santykius. Ta draugyste džiaugiamės ir mes, ir kinai. Kinijos olimpinis komitetas mus pakvietė oficialaus vizito kitais metais, leido pasirinkti 3-4 Kinijos miestus, kuriuos, padedant gidui, galėtume aplankyti jų sąskaita ir labiau susipažinti su jų šalimi. Ir tai – jau oficialaus vizito rėmuose. Kaip buvome informuoti, tokie dalykai – tai išskirtinis atvejis, pabrėžiant išskirtinius santykius“, – sako A. Poviliūnas.