Lina Daugėlaitė | 2010 m. birželio 28 d. 15:48 |
Savaitgalį Trakuose vykusioje „Gintarinių irklų“ regatoje geriausi šalies irkluotojai kovojo dėl kelialapių į Europos ir pasaulio čempionatus
Pasak Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) generalinės sekretorės Ingos Okulevičienės, dalyvauti regatoje užsiregistravo 37 klubai. „Bent jau per pastarąjį dešimtmetį tai tikrai rekordinis jų skaičius“, - teigė LIF atstovė. Dvi dienas vykusiose varžybose dalyvavo beveik 400 įgulų iš dvylikos valstybių. Stipriausieji Lietuvos sportininkai varžėsi ne tik dėl vietos ant prizininkų pakylos, bet ir dėl kelialapių į pasaulio ir Europos suaugusiųjų ir jaunimo čempionatus.
Puikūs rezultatai
Puikiai „Gintarinių irklų“ regatoje startavo pajėgiausias šiuo metu Lietuvos irkluotojas Mindaugas Griškonis, kuriam rimtesnės konkurencijos nesudarė nė vienas irkluotojas. Nepaisant to, kad pasaulio čempionatas Naujoje Zelandijoje, kur jis dalyvaus, vyks tik lapkričio mėnesį, todėl iš šio irkluotojo dar negalima reikalauti itin aukštų rezultatų, laikas, per kurį Mindaugas įveikė distanciją Trakuose buvo Galvės ežero rekordas ir asmeninis geriausias irkluotojo rezultatas – 06:44.9. „Stebint visą Mindaugo pasirengimą, matyti, kad jis dar net nepradėjo eiti į piką, kol kas vyksta dar tik bendras fizinis pasirengimas. Taigi jo forma išties nebloga. Jeigu viskas taip ir toliau, jeigu nebus traumų, ateityje galime tikėtis ir dar geresnių rezultatų“, - sakė Lietuvos irklavimo rinktinės vyr. treneris Kęstutis Keblys.
Daug vilčių teikia jaunas irkluotojas Nerijus Vasiliauskas, šįkart atsilikęs nuo M.Griškonio 8 sek. ir užėmęs antrąją vietą. Šis jaunas sportininkas iškovojo teisę startuoti pasaulio jaunimo čempionate. „Auga labai stiprus ir galingas jaunimas, kuris Mindaugą jau šiek tiek yra pavaikęs, nes jaunimas jau dabar pasiekė gerą sportinę formą, o Mindaugas dar tik artėja prie jos“, - kalbėjo I.Okulevičienė.
Nudžiugino ir vyrų porinė dvivietė, kurią sudarė Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas. Į priekį praleidusi latvius Dairį Adamaitį ir Laurį Šire (06:11.0), Lietuvos valtis finišą pasiekė antra – 06:11.3. Šis rezultatas taip pat yra Galvės ežero rekordas ir asmeninis vaikinų rekordas. Be to, S.Ritter ir R.Maščinskas sugebėjo aplenkti ir už savęs paliko praėjusių metų Europos bronzos medalių laimėtojus iš Estijos Kasparą Taimsoo ir Allarį Rają (06:17.7). Ši Lietuvos porinė dvivietė, dalyvausianti pasaulio jaunimo čempionate, pasak K.Keblio teikia daug vilčių: „Praėjusiais metais vaikinai irklavo vienvietes valtis ir tik šiemet susėdo į porinę dvivietę. Jų rezultatas, kaip jaunimo, labai aukštas. Juolab, kad R.Maščinskui dar tik aštuoniolika”. Kaip žinoma, R.Maščinkas dalyvaus ir rugpjūčio mėn. pirmą kartą rengiamose pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre.
Moterų vienviečių valčių lenktynėse nugalėjo jaunimo atstovė Donata Vištartaitė – 07:32.0. Artimiausią varžovę iš Estijos Kaisą Pajusalu ji aplenkė 5,66 sek. Šią varžovę, pasak K.Keblio, Donata įveikia ne pirmą kartą, nors praėjusiais metais pasaulio jaunimo čempionate estė iškovojo sidabro medalį, o lietuvė liko šalia garbės pakylos – ketvirta. Šiemet vėl dalyvausianti pasaulio jaunimo čempionate, Donata, pasak I.Okulevičienės, tikrai pretenduos į medalį.
Pasaulio jaunimo čempionatas vyks Baltarusijoje jau liepos 22 d. Į jį iš viso išvyks septynios Lietuvos irkluotojų įgulos.
Linos Šaltytės ir Gabrielės Albertavičiūtės porinė dvivietė “Gintairnių irklų” moterų lenktynėse buvo aiškios lyderės – 07:08.8. Antrąją vietą užėmusią Latvijos įgulą jos aplenkė net 9,99 sek. “Šiemet jos stebina puikiais savo rezultatais – merginos padarė didelį žingsnį į priekį. Štai ir neseniai Miunchene vykusiame pasaulio taurės etape jos užėmė aštuntą vietą”, - sakė rinktinės vyr. treneris. Šios merginos dalyvaus Europos čempionate.
125-eri
Irklavimo sportas Lietuvoje šiemet švenčia 125-ąsias metines. Ta proga po pirmosios dienos varžybų buvo surengtas šventinis vakaras, kurio metu pagerbti treneriai. „Pasistengėme ir pravirkdėme beveik visus trenerius – jų buvo gal apie penkiasdešimt“, - šypsojosi I.Okulevičienė. LIF gen. sekretorė pasakojo, kad rengiantis šiai šventei buvo nudirbtas labai įdomus darbas: „Mums pavyko suregistruoti visus buvusius ir esamus trenerius. Simboliška, kad jų per 125 metus susidarė irgi apie 125-is. Kai kurių jau nebėra gyvųjų tarpe. Per šį jubiliejų atidavėme duoklę tiems žmonėms, kurie nuolat likdavo už kadro – už sportininko, pasiimdavusio visą šlovę po įdėto juodo darbo. Įdomu pastebėti, kad surengti trenerių veidų parodą buvo labai sudėtinga – daug vaikų, čempionų nuotraukų, bet bemaž niekas nefotografuodavo to žmogaus, kuris vaiką parengė. Taigi šiemet mes tą klaidą atitaisėme ir atidavėme duoklę sunkiai dirbančiam žmogui“, - pasakojo I.Okulevičienė. Beje, trenerius pagerbė ne tik LIF vadovybė, bet ir patys sportininkai. „Jie padainavo dainą treneriams. Bet ne tai svarbiausia – dar iki šio renginio mes surinkome labai daug gražių pačių vaikų pasisakymų, kokią reikšmę treneris, kaip žmogus, kaip asmenybė, kaip draugas, turi jų gyvenime. Sportininkų mintys buvo sudėtos į filmuką“, - sakė LIF gen. sekretorė.
Beje, trenerių veidų parodą, kuri suorganizuota LIF viceprezidentės Rimos Karalienės iniciatyva, dar veikia irklavimo klube „Academia Remigum“. „Ten yra surinktos visos įmanomos trenerių nuotraukos. Treneriai, atvykę į tą parodą, auksu pasirašė ant savo nuotraukų. Tad dabar turime ne tik nuotraukas, bet ir autografus“, - džiaugėsi I.Okulevičienė.