Marytė Marcinkevičiūtė | 2010 m. birželio 20 d. 13:54 |
Per Olimpinės dienos šventę „Vingio“ stadione tarp šventės svečių buvo ir Lietuvos Respublilkos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Prezidentė sportininkų šeimoje buvo beveik valandą laiko. Ją stadione pasitiko mūsų sporto vadovai. Kai Maskvos olimpinis plaukimo čempionas Robertas Žulpa perdavė Prezidentei ugnies deglą, atneštą nuo Gedimino kalno papėdės, Prezidentė jį perdavė Kalgario olimpinei slidinėjimo čempionei Vidai Vencienei. Stadione netrukus suliepsnojo olimpinė ugnis, skelbianti Olimpinės dienos, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui, šventės pradžią. Kartu buvo apdovanoti ir V Lietuvos mokinių olimpinio fetivalio bei konkurso „Sportas ir aplinka“ nugalėtojai.
Prezidentės džiaugsmas
Prezidentė visus pasveikino su Olimpine diena ir Lietuvos mokinių olimpinio festivalio uždarymu. Mūsų šalies vadovė džiaugėsi, matydama, tiek daug buvusių aktyvių sportininkų, džiaugėsi ir būsimaisiais čempionais, kurių buvo pilnas stadionas.
„Jūsų aktyvumas, darbas, pasišventimas – tai mūsų pasididžiavimas. Linkiu jums suprasti, kad sportas – tai charakterio ugdymas, patriotizmas, šalies vardo garsinimas. Kovodami už Lietuvą, už save, už savo draugą, kiekvieną dieną siekiate ir kuriate geresnę Lietuvą. Todėl linkiu ne tik sportinių pasiekimų. Tas, kas kažko sugeba pasiekti sporte, sugeba pasiekti daug ir gyvenime – ne tiktai sau, bet ir savo tėvynei“, - sakė Prezidentė.
Prezidentė kartu su mūsų sporto vadovais, svečiais įteikė apdovanojimus Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nugalėtojams ir prizininkams, taip pat konkurso „Sportas ir aplinka“ laureatams, kuriais tapo Kėdainių r. Akademijos vid. m-la (34,5 tšk.), Vilniaus M. Mažvydo vid. m-la (31) ir Širvintų „Atžalyno“ pagrindinė mokykla (30).
Susitikimas su neįgaliaisiais
Jaudinantis buvo mūsų šalies vadovės susitikimas su neįgaliaisiais sportininkais, kurie tuo metu rungtyniavo stadione. Prezidentę lydėjo mūsų sporto vadovai Klemensas Rimšelis, Artūras Poviliūnas, Ritas Vaiginas, Vytautas Kvietkauskas. Pastarasis supažindino Prezidentę su neįgaliųjų sportininkų pasiekimais, parolimpiečiais, garsinusiais Lietuvą.
D. Grybauskaitė nuoširdžiai bendravo su neįgaliaisiais, su jais fotografavosi. Kažkas iš būrio paprašė iš jos nors mažyčio suvenyriuko. Prezidentė su savimi nieko neturėjo, bet greitai išeitis buvo surasta – mūsų šalies vadovės D. Grybauskaitės rankose netrukus atsidūrė šratinukas. „Tai ne mano asmeninis, bet Prezidentūros. Su meile jį dovanoju jums“, - tarė Prezidentė.
„Neįgalieji gražių pergalių pasiekė daug, jie yra pasaulio, Europos čempionai, apie juos Lietuva tikrai žino. Jiems turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys – tai ne tik pagalba jiems, bet ir pavyzdys, kaip galima bet kokiomis sąlygomis, taip pat ir turint fizinę galią pasiekti daug“, - sakė mūsų šalies vadovė.
Diržas kabo ant sienos
Paprašyta įvertinti Olimpinį festivalį, Lietuvos sportininkų pasiekimus D. Grybauskaitė pasidžiaugė, kad tokia mažos valstybės atletai įvairiose amžiaus grupėse pasiekia tokių puikių rezultatų, garsina Lietuvos vardą. Mūsų šalies vadovė gerai įvertino ir Lietuvos mokinių olimpinį festivalį, kurį globoja. „Jaunimo dalyvavimas sporte yra svarbus visokeriopai. Tai ne tik fizinis, bet ir moralinis sveikatingumas jiems patiems. Tie žmonės mokės dirbti, gyvenime kovoti, žinos, ką reiškia aukotis ir padėti vienas kitam. Tai labai svarbu bet kur, bet kokiame darbe“, - sakė ji.
D. Grybauskaitė apgailestavo, kad jai laiko pasportuoti lieka nedaug. „Bet stengiuosi tą daryti, bent jau rytais mankštintis. O diržas kabo ant sienos ...“ – šyptelėjo Prezidentė. Ji turėjo duoti startą simbolinės olimpinės mylios bėgimui, tačiau laiko stoka mūsų šalies vadovei to neleido padaryti. Prezidentė su savo palyda išskubėjo iš stadiono, o bėgikus išleido LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.
Rekordinė mylia
Simbolinės 1 mylios (1988 m) bėgime dalyvavo rekordinis 1200 sportininkų būrys. Tarp jų – daug žinomų Lietuvos sportininkų, sporto žmonių. Keturis bėgikus „delegavo“ Lietuvos olimpinis sporto centras. Kartu su direktoriumi Linu Tubeliu su dideliu malonumu bėgo ir Arūnas Kazlauskas, Kazimiera Strolienė bei Einius Petkus. Pastarasis iš vakaro buvo apsigynęs socialinių mokslų daktaro disertaciją, kurios tema „Lietuvos didelio meistriškumo irkluotojų rengimas“.
Mylią bėgo ir olimpiečiai Vida Vencienė, Birutė Statkevičienė, Vytautas Butkus, garsūs sportininkai Regina Čistiakova, Stefanija Briedienė, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas Donatas Kazlauskas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Birutė Galinienė, Utenos r. Daugailių mokyklos direktorius Stasys Dervinis su žmona Svetlana ir 10 savo auklėtinių slidininkų, Anykščių sporto centro direktoriaus pavaduotojas ir slidinėjimo treneris Algis Drūsys su savo auklėtiniais, Vilniaus lengvosios atletikos maniežo direktorius Alfonsas Gedminas.
Solidūs LTOK prizai
Solidūs prizai laukė 10 km distancijos bėgimo, kuriame dalyvavo 86 sportininkai, laimėtojų. LTOK prezidentas A. Poviliūnas moterų ir vyrų nuotolių nugalėtojams bei prizininkams įteikė kompiuterius, o kitiems, patekusiems į dešimtukus, – sportines kuprines ir rankšluosčius.
Nugalėtojais tapo klaipėdietė Gytė Norgilienė (36:34) ir jos treneris šiaulietis Dainius Šaučikovas (32:22).
Daugkartinė Lietuvos čempionė ir prizininkė G. Norgilienė šiemet per Lietuvos čempionatą bėgs 5 ir 10 km nuotolius bei sieks medalių, jos planuose – ir maratonas, kuriame šiemet jau debiutavo. Krokuvoje ji užėmė septintą vietą.
Nugalėtojas D. Šaučikovas nugalėtoju tapo tik paskutiniuosiuose metruose. Šių metų sezonas jam bus ypač sunkus. Mat gerai rungtyniauja jo mokinė Remalda Kergytė, kuri turi visas galimybes patekti į maratono komandą, rungtyniausiančią Europos čempionate Barselonoje.
„Mokinei reikia skirti didelį dėmesį, o pats irgi dar noriu bėgioti, rengiuosi maratonui. Birželio pabaigoje vyksiu į treniruočių stovyklą Slovakijoje, kur su mokine rengsimės svarbiausiam šių metų startui“, - sakė D. Šaučikovas, kuris šiemet dar dalyvaus „Adidas“ bėgimo taurės penkių etapų varžybose.
Moterų prizininkėmis tapo vilnietė Rasa Batulevičiūtė ir visaginietė Natalija Kočergina, o vyrų - kėdainietis Aurimas Skinulis ir panevėžietis Kęstutis Jankūnas.
UAB „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška įteikė čekius gausiausiai Olimpinėje dienoje dalyvavusioms komandoms. 3000 Lt čekis teko Lengvosios atletikos mokyklai (320 sportininkų), 2000 Lt čekis – „Žemynos“ gimnazijai (118) ir 1000 Lt čekis – „Stajerio“ sporto klubui (36).
Pagrindinis Olimpinės dienos šventės organizatorius, LTOK generalinis sekretorius Vytautas Zubernis po renginio lengviau atsipūtė. „Ačiū Dievui, viskas baigėsi laimingai – tamsūs debesys nuslinko nuo stadiono, sportininkai negavo traumų, visiems užteko sportinių marškinėlių“, - sakė jis ir jau šį sekmadienį su LTOK prezidentu A. Poviliūnu išskrido į Pekiną.
Daugiau nuotraukų - fotogalerijoje
Plačiau skaitykite laikraštyje "Sportas"