Įpusėjus 2010 m. Lietuvos virvės traukimo čempionatui likusiuose dviejuose etapuose galima prognozuoti intriguojančią kovą beveik visose svorio kategorijose.
MOTERYS. Šį savaitgalį Anykščiuose pasibaigus antrajam etapui dvi lauko čempionato debiutantės moterų virvės traukimo komandos iš Meškuičių (Šiaulių r.) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) turi po vienodai taškų ir dalijasi trečiąja vieta.
Pirmajame etape iškovojusi trečią vietą, šeštadienio varžybose KTU komanda jos neišsaugojo ir po atkaklios kovos pralaimėjo Meškuičių merginų komandai.
Pirmąją vietą, kaip ir pirmajame etape, iškovojo Panevėžio r. SK “Šėlsmas” moterų komanda, antroje vietoje liko Kuršėnų SK “Kristalas” moterų komanda. Intriga tarp šių tradiciškai principinių varžovių taip pat išlieka, nes laukia dar du etapai ir kiekviename jų situacija gali keistis.
JAUNIMAS. Dar įdomesnė padėtis jaunimo mišrioje kategorijoje (iki 560 kg, jei komanda mišri – iki 600 kg). Pirmajame etape paskutiniąją vietą iškovojusi Južintų (Rokiškio r.) jaunimo komanda antrajame etape pateikė staigmeną ir iškovojo… pirmąją vietą.
Antrą poziciją išsaugojo Ramygalos gimnazijos jaunimo komanda, o net į ketvirtą nusmuko pirmo etapo lyderė Kuršėnų jaunimo komanda, šį kartą kovoje dėl trečiosios vietos nusileidusi Jaunųjų šaulių komandai iš Anykščių. Taigi jaunimo grupėje aiškaus lyderio nėra, tad likę etapai bus itin įdomūs.
VYRAI. Vyrų svorio kategorijos iki 680 kg varžybose komandos užėmė tokias pat vietas, kaip ir pirmajame. Panevėžio virvės traukimo sporto klubo „Ąžuolas“ I-oji komanda išsaugojo lyderės poziciją prieš Kuršėnų virvės traukikus, trečią vietą apgynė KTU vaikinų komanda, mažajame finale įveikusi VTSK „Ąžuolas“ II- ąją komandą.
Tuo tarpu svorio kategorijos iki 760 kg varžybose aiškių lyderių nėra. Antrajame ture Kuršėnų komanda pirmą vietą užleido „Ąžuolo“ I-ajai komandai. Komanda „Reaktorius“ (Vilnius), nugalėjusi KTU ekipą, su pastarąja susilygino taškais ir dabar su Kauno studentais dalijasi trečiąja vieta.
ETAPAI. Trečiasis Lietuvos virvės traukimo čempionato etapas vyks liepos 24 d. Naisiuose, Šiaulių rajone – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ rengiamų seniūnijų žaidynių metu. Čia taip pat vyks ir virvės traukimo varžybos tarp seniūnijų. Ketvirtasis etapas vyks rugsėjo 4 dieną Rokiškyje.
Taip pat rugsėjį Pietų Afrikoje vyks pasaulio virvės traukimo čempionatas, kur Lietuvai atstovauti planuoja nacionalinė moterų rinktinė sv. kategorijoje iki 540 kg.
DEBIUTANTĖS. Lauko čempionate debiutavusią KTU merginų komandą subūrė Lietuvos moterų rinktinės ir buvusi SK “Šėlsmas” narė Ieva Mačiulaitytė. Šią mintį Ievai pakišo iš Kuršėnų į Kauną studijuoti persikėlęs Domas Urnikis, prieš keletą metų subūręs KTU vaikinų komandą.
“Pasiūlė surinkti drauges ir pabandyti pasitreniruoti. Sausį pradėjome treniruotis LKKA manieže. Pirmos treniruotės tikrai buvo sunkios, nes visos mano drauges buvo tik matę ar girdėję apie virvės traukimą, bet niekada pačios virvės nelaikę rankose. Teko mokyti virvės traukimo gudrybių ir paslapčių”, - šypsojosi Ieva. KTU merginos dabar treniruojasi po 2-3 kartus per savaitę, artėjant varžyboms – ir dažniau.
Komanda sulaukė ir finansinės universiteto paramos. Visą žiemą KTU mokėjo už LKKA maniežo nuomą, nupirko komandai aprangą, sumokėjo visų čempionatų, kuriuose komanda dalyvavo, starto mokesčius. “Mano didžiausia svajonė – turėti savo virvės traukimo klubą”, - prasitarė Ieva.
Nauja merginų komanda susibūrė ir Meškuičiuose, Šiaulių rajone. Šio miestelio vidurinėje mokykloje vaikinai virvę traukia jau trejus metus, o rezultatai gerėja. Prie vaikinų vis prisijungdavo ir viena kita šią sporto šaką pamėgusi mergina. Kai norinčių virvę traukti merginų mokykloje atsirado maždaug tuzinas, kūno kultūros mokytojas Petras Vaitkus nusprendė atskirai suburti ir merginų komandą.
“Debiutas gan neblogas. Anykščiuose komanda dalyvavo ne pilnos jėgos dalyvavo, viena fiziški stipriausių mūsų traukikių laikė egzaminą kolegijoje. Manome, kad galime dar sustiprėti”, - teigė P.Vaitkus.
Komandos pagrindą sudaro Meškuičių vidurinės mokyklos moksleivės, tačiau P.Vaitkus tikisi, kad netrukus prie komandos prisijungs ir vyresnės moterys. “Moterys dar nesiryžta. Viena kita ateina, bet rimčiau užsiimti dar nesiryžta. Manau, kad keletą moterų pavyks prikalbinti. Tada jau būtų galima konkuruoti ir su “Šėlsmo” bei Kuršėnų komandomis. Šiemet mūsų tikslas – trečia vieta, nors sporte nuspėti sunku. KTU komanda taip pat nesnaudžia ir, neabejoju, taip pat ieškos rezervo, kaip sustiprėti”, - teigė P.Vaitkus.
PRIORITETAI. “Manau, kad federacijos veiklos prioritetas dirbti su jaunimu po truputį duoda naudą. Galbūt tai dar nėra apčiuopiami darbo vaisiai, bet tikiu, kad einame teisinga kryptimi. Aukštas sportinis meistriškumas kol kas nėra mūsų prioritetinė kryptis. Jei dirbtume tik rezultatui – ateityje nieko neturėtume. Be to, darbas tik su viena ar kita komanda pareikalautų didelių laiko ir finansinių sąnaudų, mat rezultatų siekimas šioje sporto šakoje reikalauja mažiausiai 5-7 metų sistemingo darbo su tais pačiais žmonėmis.
Labai džiaugiamės ir vertiname tuo, ką dabar turime. Tokios komandos kaip “Šėlsmas” ar “Kuršėnai” yra mūsų meistriškumo variklis, o mes, federacija, privalome žvelgti plačiau ir toliau į priekį, tai yra – dirbti su jaunimu, mokyklomis. Besiburiančios naujos jaunimo komandos rodo, kad tas darbas vyksta”, - teigė Lietuvos virvės traukimo federacijos generalinis sekretorius Giedrius Grybauskas.
Virvės traukimas – viena jauniausių sporto šakų Lietuvoje. Mūsų šalyje virvės traukimas, kaip sporto šaka, praktikuojamas tik nuo 2003 metų. 1900-1920 m. virvės traukimas buvo olimpinė sporto šaka.