Marytė Marcinkevičiūtė | 2013 m. rugpjučio 7 d. 21:54 |
Prieš rugpjūčio 10-18 d. Maskvoje vyksiantį pasaulio lengvosios atletikos čempionatą Lietuvos rinktinė medalių iš anksto nežada
Pasaulio čempionate Maskvoje Lietuvai atstovaus Lina Grinčikaitė (100 m), Eglė Balčiūnaitė (800 m), Zinaida Sendriūtė (disko metimas), Airinė Palšytė (šuolis į aukštį), Virgilijus Alekna (disko metimas), Agnė Šerkšnienė (400 m), Kristina Saltanovič (20 km sportinis ėjimas), Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas), Neringa Aidietytė (20 km sportinis ėjimas), Marius Žiūkas (20 km sportinis ėjimas), Tadas Šuškevičius ( 50 km sportinis ėjimas), Živilė Balčiūnaitė (maratonas), Diana Lobačevskė (maratonas), Remalda Kergytė (maratonas).
Per ankstesnius pasaulio čempionatus lengvosios atletikos gerbėjų žvilgsniai krypdavo į disko metiką V. Alekną. Tačiau šiemet sunku tikėtis, kad po traumų atsigavęs dukart olimpinis ir pasaulio čempionas pretenduos į pačius aukščiausius titulus.
Tai bus jau dešimtasis V.Aleknos pasaulio čempionatas, po kurio, kaip jis dar anksčiau yra pareiškęs, jis baigs sportininko karjerą.
Paskutines pratybas prieš kelionę į Maskvą V.Alekna rengia Kaune. Jis daug dirbo ir visą žiemą bei pavasarį, dar sezono pradžioje diską nusviedė arti 66 m. Tačiau vėliau gavo traumą, kuri sumaišė visus treniruočių planus, iš pasirengimo iškrito birželio mėnuo. Disko metikas teigia, kad jam labiausiai trūko keleto gero lygio varžybų. Į Maskvą olimpinis čempionas išvyks penktadienį.
V. Alekna turėjo dalyvauti Lietuvos lengvosios atletikos federacijos surengtoje spaudos konferencijoje, tačiau dėl paskutinių treniruočių, kurios yra labai svarbios, atsisakė. Spaudos konferencijoje nebuvo ir pagrindinių LLAF vadovų – prezidento Eimanto Skrabulio ir generalinės sekretorės Nijolės Medvedevos, kurie jau yra Maskvoje ir dalyvauja IAAF kongrese.
Konferencija prasidėjo iškilmingai – LLAF direktorius Aurelijus Žiedas įteikė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą šuolininkei į aukštį Airinei Palšytei už sėkmingą pasirodymą Europos čempionate iki 23 metų, kur ji tapo vicečempione.
Sveikinime rašoma: „Gerbiamoji Airine Palšyte, sveikinu jus pergalingai pasirodžius Suomijoje vykusiame Europos iki 23 metų lengvosios atletikos čempionate ir iškovojus sidabro medalį šuolių į aukštį rungtyje. Ši pergalė tai ne tik akivaizdus jūsų darbo ir pasitikėjimo savo jėgomis įvertinimas, bet ir viso Lietuvos sporto viltis. Linkiu ir toliau drąsiai žengti pasirinktu keliu, nebijoti naujų iššūkių, o siekti dar stambesnių pergalių, atnešančių daug džiaugsmo jums ir visai Lietuvai“.
Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris druskininkietis Kęstutis Jezepčikas teigė, kad po Londono olimpinių žaidynių šis sezonas mūsų lengvaatlečiams nebuvo ramus, buvo daug startų. Jis apgailestavo, kad į pasaulio čempionatą Maskvoje nepateko Europos jaunimo iki 23 metų čempionas disko metikas Andrius Gudžius, arti savo tikslo buvo šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys.
Labai aukšti buvo pasaulio čempionato normatyvai buvo neįveikiami ir nemažai kitų pajėgių Lietuvos lengvaatlečių, kurie priversti likti namie.
„Džiaugiamės, kad turime 14 žmonių komandą, nors dar sezono pradžioje buvo realu, kad čempionate galėtų dalyvauti 22-23 sportininkai. Tačiau vieniems įgyvendinti savo tikslus sutrukdė traumos, kitiems nepavyko pasiekti reikiamos sportinės formos, jog galėtų dalyvauti pasaulio čempionate“, - kalbėjo K. Jezepčikas.
Rinktinės vyr. treneris akcentavo, kad jis neprognozuodavo medalių netgi tada, kai delegacija turėdavo ryškius lyderius. Dabar K. Jezepčikas irgi atsargus. Pasak jo, 4-5 lengvaatlečiai turėtų patekti į aštuntuką, o į rungčių pusfinalius – irgi panašiai tiek pat sportininkų. Pagal pasaulio reitingusK.Jezepčikas yderėmis įvardijo disko metikę Zinaidą Sendriūtė, kuri su dar 4-5 sportininkėmis yra panašaus lygio ir gali kovoti dėl medalio, bei šuolininkę į aukštį Airinę Palšytę.
„Jeigu sportininkai priartėja prie savo asmeninių sezono rekordų, paprastai užima aukštas vietas. Neturime atletų, kurie į Maskvą vyksta tiktai pasiimti medalių. Vykstame kovoti, tam sportininkai dirbo ištisus metus. Į čempionatą atskiromis grupelėmis mūsų atletai vyksta sveiki, nėra traumuotų. Neabejoju, kad po šiemetinio sezono mūsų olimpinė rinktinė pasipildys talentingu jaunimu“, - kalbėjo K. Jezepčikas.
O su kokiomis viltimis į pasaulio čempionatą išvyksta mūsų lengvaatlečiai?
A.Palšytė: „Europos jaunimo čempionatas parodė, kad galiu kovoti, mano rezultatai, nors ir ne po daug, bet kyla. Jeigu viskas bus gerai, galvoju, kad, galbūt, netgi Lietuvos rekordas po šio čempionato priklausys tiktai man vienai. Norėčiau patekti į aštuntuką, tuo savo pasiekimu būčiau labai patenkinta“.
A.Palšytės trenerė Tajana Krasauskienė: „Airinė čempionatui tikrai yra gerai pasirengusi, nors sezonas jai klostėsi nesėkmingai, praktiškai dėl traumos teko praleisti žiemą ir pusę metų ji negalėjo kokybiškai treniruotis. Dabar viskas jau gerai“.
Diana Lobačevskė: „Šis sezonas man yra labai ilgas, dabar nėra to šviežumo. Šita savaitė man buvo lengva, todėl, manau, kad Maskvoje viskas bus gerai. Maratono varžybos vyks kiek neįprastai – ne anksti ryte, o jų pradžia 14 val.. Viliuosi, kad šeštadienį oras bus ne toks karštas, koks prognozuojamas. Sunku spėti, kokią užimsiu vietą, nes neaišku, kiek bus maratonininkių. Norėčiau nuotolį įveikti greičiau nei per 2 val. 30 sek. Praėjusiame čempionate buvau 25-a, o Maskvoje sieksiu patekti į 20-uką. Čempionatui tris savaites rengiausi aukštikalnėse Italijoje, o paskutiniąsias dienas praleidau Vilniuje - bėgiojau Vingio parke, prie Neries, kartais Trakuose“.
Brigita Virbalytė-Dimšienė: „Tai bus mano trečiasis pasaulio čempionatas, norėtųsi, kad jis būtų sėkmingesnis nei ankstesnieji. Sieksiu savo asmeninio rekordo ir patekti į 20-uką. Paprastai po olimpinių žaidynių su didžiuoju sportu atsisveikina vyresnio amžiaus ėjikės, bet jų vietą užima pakankamai stiprus jaunimas, kuris čempionate sieks kuo aukštesnių vietų“.
LLAFdirektorius A.Žiedas teigė, kad jau dalyvavimas pasaulio čempionate – geras pasirodymas, nes buvo labai aukšti normatyvai.
„Tie mūsų sportininkai, kurie dalyvaus Maskvoje jau yra verti pagiriamojo žodžio. Atletai turėjo optimalias sąlygas rengtis čempionatui, išskyrus vilniečius, kurie dar ir šiandieną neturi stadiono. Visos pasirengimo treniruočių stovyklos vyko kooperuotomis Kūno kultūros ir sporto departamento, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir federacijos lėšomis, sportininkai neturėtų kuo nors skųstis.
Pasaulio čempionato simbolis – Žvirblis, todėl mūsų sportininkams linkiu į Maskvą nuskristi žvirbliais, o į namus grįžti gulbėmis. Tada mes atletus iškilmingai sutiksime Vilniaus oro uoste“, - kalbėjo Aurelijus Žiedas.