"Sportas visiems“ festivalio metu Palangoje vyko ir paplūdimio regbio varžybos. Grūmėsi solidaus amžiaus regbininkai, kuriems azarto netrūko. Vyrai bėgo, griuvo, kėlėsi, regbio kamuolys jiems buvo toks brangus, jog, rodos, už kelis tūkstančius litų jo niekam neatiduotų.
„Pažiūrėkite, va, į tą žaidėją, kuris veržiasi į priekį. Šimtaprocentinis Antano Boso antrininkas, galėtų televizijoje vaidinti“, – sakė vienas iš žiūrovų.
Visą gyvenimą aikštėje Klaipėdiečių komandoje tikrai žaidė Antanas Bosas. Ir ne joks antrininkas, o tikrasis Bosas, Lietuvos regbio federacijos prezidentas. Su komandos draugais savo amžiaus grupėje (+50 m.) jis atkakliai siekė pergalės ir ją trečius metus iš eilės pasiekė.
Kaip sugalvojote regbį žaisti pajūryje?, – paklausėme šį buvusį Seimo narį ir žinomą Lietuvos verslininką.
Aš jį visą gyvenimą žaidžiu, regbiui atidaviau pačius gražiausius savo gyvenimo metus. Nuo 1973 metų nesiskiriu su šia sporto šaka. Labai gaila, kad dabar tenka atstovauti tiktai veteranams, bet parako dar yra. Paplūdimyje regbį žaisti gerokai sunkiau nei normalų, reikalingas geras fizinis pasirengimas. Bėgi, klimsti į smėlį...
Baigėsi šios varžybos, o jau laukia kitos – birželio 5 d. Kaune vyks varžybos tarp Kauno ir Panevėžio veteranų, atstovausiu kauniečiams. Su dideliu malonumu dalyvauju kone visose veteranų varžybose.
Gal ir į tarptautinius vandenis bandysite išplaukti? Ne, tam nėra nei laiko, nei lėšų. Patys save finansuojame, o šiuo sudėtingu laikotarpiu tai nėra paprasta.
Kas sunkiau: žaisti ar vadovauti Lietuvos regbio federacijai? Be abejo, sunkiau vadovauti federacijai. Joje problemų gerokai daugiau nei aikštėje. Lengva vadovauti tada, kai federacija turtinga, o kai pinigų nėra – sunku.
Tačiau Lietuvos regbis kyla į viršų... Taip, kyla, tačiau šalies rinktinė vien savo entuziazmu ryškių pergalių nepasieks. Reikalingas finansavimas.
Per šias varžybas buvote vienas trijuose vaidmenyse: treneris, prezidentas ir žaidėjas... Sunkiausia pareiga, ko gero, vis dėl to yra trenerio. Didelė atsakomybė.
Ką galite pasakyti apie šį paplūdimio regbio turnyrą, kuris, kaip teigė ne vienas poilsiautojas, patektų į festivalio populiariausių sporto šakų trejetuką?
Kaip ir Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, šis renginys tapo tradiciniu. Regbis – patraukli, vyriška sporto šaka, ji traukia žiūrovą. Varžybos buvo gražios, netrūko emocijų, sveikos konkurencijos. Apskritai bet koks sporto renginys – yra šaunu.
Treneris ir jo mokiniai Per rungtynes su Vilniaus „Geležiniu vilku“ Lietuvos regbio federacijos prezidentas A. Bosas gavo nedidelę traumą. Tačiau verslininkui suteikus medicinos pagalbą jis vėl išbėgo į aikštę ir sėkmingai rungtyniavo. Klaipėdiečių komandai atstovavo ir miesto Sporto skyriaus vedėjas Irenijus Zaleckis. Jis praeityje – taip pat neblogo meistriškumo regbininkas, šiai sporto šakai atidavė 30 metų (žaidė nuo 18 m. iki 48 m.), per Lietuvos čempionatus ne kartą tapo prizininku.
„Visą gyvenimą žaidžiau grumtynėse, šios pozicijos nekeičiu ir dabar“, – sakė Irenijus. Sporto skyriaus vedėjas ypatingai geru žodžiu minėjo savo pirmąjį trenerį A.Bosą, kuris jį mokė žaisti regbį, o dabar yra ir jų klubo „Kuršiai“ prezidentas bei visos Klaipėdos rinktinės treneris. „Jis kaip visada, žaidžia gerai, yra ryškus komandos lyderis. Baigęs Kauno politechnikos institutą, 1978 m. jis sugrįžo į Klaipėdą ir subūrė regbio komandą, kurią treniravo daug metų. Iš Antano Boso komandos dabar keturiese dalyvavome Palangoje“, – ssakė I. Zaleckis.
Be, I. Zaleckio, tai – Romualdas Pargaliauskas, Romualdas Bružas ir Artūras Jaselskis. Klaipėdiečiai festivalyje žaidė pergalingai, nugalėjo Kaliningrado, Vilniaus ir Kauno komandas.
Klaipėdiečiai festivalyje tarp regbio komandų išsiskyrė gražia sportine apranga, kurią šiemet nupirko Sporto skyrius. I. Zaleckis šypsodamasis sakė, kad jie patys jau negražūs, tai bent aprangą gražią įsigijo.
Klaipėdos veteranai regbininkai rungtyniauja ne tiktai namie. Jie žaidžia su kolegomis iš Kaliningrado bei Latvijos. Šios svečių komandos rungtyniavo ir Palangoje.