Lietuvos fudokan šotokan karatė rinktinė grįžo iš Europos čempionato Italijoje. Keturiolikos sportininkų delegacija parvežė septynis medalius: 1 sidabro ir 6 bronzos.
Sidabro medalį iškovojo Vladislavas Bobinas (laisvo stiliaus kumitė rungtis, senjorai, svorio kategorija +90 kg).
Bronza atiteko Sauliui Ročkai (individuali kata rungtis, kadetai (14-15 metų amžiaus grupė), Arturui Bobinui (individuali kumitė rungtis, kadetai (14-15 metų amžiaus grupė, iki 70 kg), Mariui Žemkauskui (kumitė rungtis, jauniai (16-18 metų amžiaus grupė, iki 70 kg), Olgai Stankevič, Mantei Rimkevičiūtri, Godai O'Connor (komandinė kumitė rungtis, senjorai), rinktinės treneriui Ryčiui Bublevičiui (kumitė rungtis, senjorai).
Fudokan šotokan karatė varžybose senjorais laikomi suaugusieji, kuriems yra daugiau nei 21-eri metai.
Pirmenybėse dalyvavo daugiau nei 700 kovotojų iš šešiolikos šalių.
“Tiek medalių atsivežame ne taip dažnai. Nors kas metus važiuojam į Europą, kas du – į pasaulį. 2011, jeigu gerai pamenu, mes irgi laimėjome septynias prizines vietas. Tik tada jaunimas iškovojo kur kas daugiau negu suaugę, o dabar – panašiai,“ – kalbėjo Vilniaus karatė akademijos ir Lietuvos rinktinės treneris R. Bublevičius.
Jis pats laimėjo bronzą, nors dar neseniai dalyvavimą karatė kovose buvo pakeitęs pusmaratonių bėgimu. „Po metų ar pusantrų pertraukos, nes tiek laiko buvau skyręs bėgimui. Bet Italijoje visai neblogai pasirodžiau. Kur kas jaunesnis varžovas iš Rumunijos pagyrė, kad dar neblogai judu“, - kalbėjo 39-erių metų kovotojas.
Lapkričio mėnesį Prahoje vyks pasaulio čempionatas.
„Dalyvaus keli mūsų atstovai. Konkurencija čempionate – didžiulė. Pakyla nusėta rumunais arba lenkais. Kitos mažesnės arba ne tokias gilias tradicijas turinčios šalys sunkiai į prizininkus prasimuša,“ – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris.

Birželį į Lietuvą atvyks serbas karatė ir medicinos mokslų profesorius iš Serbijos Soke Ilija Jorga. Jis yra laikomas fudokan karatė stiliaus kūrėju. Nidoje profesorius rengs 4 dienų seminarą, į kurį atvyks karatė meistrai iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, kitų šalių.
„Palyginti, pasverti būtų labai sunku. Šiaip karatė Lietuvoje yra labai populiari sporto šaka. Džiugu, nes tai bet kokiu atveju yra tokia sporto šaka, kuriai reikia drausmės, charakterio ugdymo. Priklausomai nuo sistemos - kiek daug yra skiriama pasiruošimui, treniruotėms, bendravimui, stovykloms, darbui su jaunimu, kiekvienas pasirenka trenerį ir klubą pagal save“, - kalbėjo R. Bublevičius, paklaustas, kokia karatė atšaka Lietuvoje yra populiariausia?
Anot jo, pagrindiniai fudokan, šotokan, kiokušin ar kitų stilių skirtumai išryškėja tik per varžybas: „Stilių yra dar daugiau ir įvairesnių. Jie yra miksuojami, atklysta ir iš Indijos, ir iš Vietnamo. O skirtumai – kovos taisyklėse. Vienose vieno yra daugiau, kitose – kito: kontakto, smūgių. O dalyvauti stovyklose, treniruotis – labai mažai kuo skiriasi.“
Karatė Lietuvoje treniruojasi labai skirtingi žmonės.
„Yra iš verslo pasaulio, yra – iš meno. Ir santechnikas treniruojasi“, - negalėjo vienareikšmiškai apibūdinti, kokių žmonių tarpe karatė yra populiariausia R. Bublevičius.
Bronzą Italijoje iškovojusi Mantė Rimkevičiūtė yra dainininkė. Ji muzikavo su grupe „Muscat“. R. Bublevičius tikino nesidomėjęs jos veikla, nesusijusia su karatė.
„Ji yra mūsų klubo narė, ji treniruojasi jau daug metų. Aišku gal šiek tiek jai trūksta techninės pusės. Bet turi valią ir charakterį, todėl pasiekia gerų rezultatų“, - apibūdino Lietuvos rinktinės treneris M. Rimkevičiūtę-karatistę.