Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) Vykdomasis komitetas rekomenduos imtynes, karate ir skvošą įtraukti į 2020 metų olimpinių žaidynių programą. Apie tai, remdamasis IOC informaciniais šaltiniais, pranešė įtakingas sportinės politikos portalas „Around the Rings“.
30 gegužės Sankt Peterburge IOC vykdomajam komitetui bus pateikti aštuonių sporto šakų, pretenduojančių patekti į OŽ-2020, pristatymai. „Around the Rings“ apžvalgininko nuomone į trumpą pretendentų sąrašą nepateks softbolas, ušu, riedučių sportas, sportinis laipiojimas ir jėgos aitvarų sportas.
Galutinis sprendimas bus paskelbtas šių metų rugsėjo 8 dieną Buenos Airėse vyksiančios IOC Generalinės asamblėjos metu.
Už imtynių išsaugojimą olimpinėse žaidynėse pasisakė legendinis Vokietijos futbolininkas Franzas Beckenbaueris.
„Aš palaikau viso pasaulio imtynininkų aktyvius veiksmus, siekiant išsaugoti imtynes olimpinių žaidynių programoje. Padarysiu viską, kas nuo manęs galėtų priklausyti, kad šis sportas liktų olimpiadose. Imtynės yra viena masiškiausių sporto šakų pasaulyje. Imtynės padeda jaunimui tvirtėti morališkai, fiziškai, suteikia galimybę realizuoti save visuomenėje. Todėl imtynės yra ne tik Antikos laikus siekianti tradicija, bet ir vaidina ryškų vaidmenį šiuolaikiniame gyvenime. Olimpinė imtynių istorija privalo tęstis“, - pareiškė futbolo legenda, savo kraitėje turintis du pasaulio taurės trofėjus: jis su savo komanda 1974 metais iškovojo aukso medalį ryšėdamas rinktinės kapitono raištį, o 1990 metais būdamas komandos treneriu atvedė Vokietijos rinktinę iki pasaulio čempionų titulo.
Imtynių sportą palaikančią peticiją taip pat pasirašė dukart olimpinė čempionė šuolininkė į tolį Heike Drechsler ir olimpinis čempionas dziudo meistras Ole Bischofas. Vokietijos imtynių federacija surinko virš 100 000 parašų. Pasirašytos peticijos bus įteiktos Tarptautinio olimpinio komiteto viceprezidentui, Vokietijos sporto sąjungos prezidentui Thomui Bachui.

"Kas daugiau gali padėti imtynėms, jeigu ne tokios ryškios asmenybės?" - vertino sporto įžymybių palaikymą imtynėms Lietuvos imtynių federacijos (LIF) direktorius Valdas Malinauskas.
Funkcionieriaus teigimu, LIF nesiėmė panašios veiklos, kaip Vokietijos imtynių federacija, pasitelkti į pagalbą imtynėms žymius Lietuvos atletus. LIF tikisi pagalbos iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK).
"Pirmiausia LTOK turėtų kažkokiu būdu pareikšti savo poziciją šiuo klausimu," - sakė V. Malinauskas.
Jis tikisi teigiamo imtynėms IOC sprendimo. Pasak LIF direktoriaus, sunkiai būtų suprantama, jei iš olimpinių žaidynių programos iš tiesų būtų pašalinta tokia sporto šaka, kuri gali suvienyti net sportininkus tų šalių, kurių santykiai - kone ant karo slenksčio.
"Paramai imtynėms vienijasi ir dideli priešai. Bus surengtos JAV ir Irano imtynininkų varžybos. Kur daugiau, jei ne imtynėse, galima pamatyti draugiškai apsikabinusias šių šalių delegacijas?" - klausė V. Malinauskas.
Anot LIF direktoriaus, imtynių klausimu suvienijo ne tik JAV ir Irano, bet ir Rusijos, Japonijos, Turkijos ir kitų šalių sporto vadovai.
Lietuvos sportui imtynių pašalinimas iš olimpinių žaidynių būtų nenaudingas. Šioje sporto šakoje lietuvių lūkesčiai nėra tušti. Tą patvirtino Londono olimpinėse žaidynėse Aleksandro Kazakevičiaus laimėtas bronzos medalis.