Posėdyje taip pat buvo patvirtinti Lietuvos sportininkų, besirengiančių Sočio olimpinėms žaidynėms, sąrašai bei jų atrankos 2010-2011 m. sezonui kriterijai. Vykdomojo komiteto posėdis prasidėjo iškilminga dalimi – LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas pasveikino Lietuvos krepšinio federacijos generalinį sekretorių, LTOK Vykdomojo komiteto narį Mindaugą Balčiūną, jį išrinkus į „FIBA Europe valdybą".
LTOK nariais buvo patvirtinti naujieji Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos vadovai – prezidentas Remigijus Arlauskas ir generalinis sekretorius Gintautas Černiauskas bei Lietuvos biatlono federacijos generalinis sekretorius Ričardas Griaznovas.
PATENKINAMAI. LTOK viceprezidentas, ekspertų komisijos pirmininkas Algirdas Raslanas supažindino su komisijos išvadomis apie mūsų sportininkų dalyvavimą Vankuverio olimpinėse žaidynėse. Jo nuomone, programa „Vankuveris 2010“ buvo įvykdyta patenkinamai. Tačiau galutinės išvados dar nebuvo pateiktos.
„Išliko centralizuotas rengimo modelis, tačiau mažokai vyko centralizuotų treniruočių stovyklų su didelio meistriškumo ir olimpinio rezervo sportininkais. Iš dalies buvo optimatizuotas mokomasis sportinis darbas, tačiau gal ne visai patenkinamas buvo medicininis aptarnavimas. Pagerėjo materialinis techninis aprūpinimas, tačiau, kaip ir anksčiau, ypatingai slidinėjime, liko neišspręsti slidžių tepimo klausimai. Lyginant Turino ir Vankuverio olimpinių žaidynių rezultatus, galima konstatuoti, kad šiandieninė rinktinė yra labiau sukoncentruota siekti aukštų rezultatų“, – kalbėjo A. Raslanas.
Ekspertų komisijos pirmininkas akcentavo nepalankias mūsų žiemos gamtines sąlygas – išskyrus Visaginą ir Ignaliną, kiti mūsų žiemos sporto taškai yra neperspektyvūs. Buvo stengiamasi dėl Anykščių, Utenos, kitų regionų žiemos sporto šakų plėtros, tačiau nepasiteisino. Vilniuje sužlugo viltys atidaryti Žiemos sporto šakų mokyklą.
A.Raslano teigimu, sportininkų rengimo procesas nėra efektyvus todėl, kad maža tarpusavio konkurencija. Kaip ir vasaros sporto šakose, aktualus trenerių klausimas – atsiranda tik vienas kitas jaunesnis, kuris per ateinantį olimpinį ciklą galėtų pakeisti vyresnius trenerius. „Jau per trečias olimpines žiemos žaidynes turime pakankamai jaunus sportininkus. Tačiau jie tik pradeda šiek tiek „įsivažiuoti“ ir jau baigia sportuoti. Tai įvyksta todėl, kad iš esmės nesudarome sąlygų ilgalaikiam procesui“, – kalbėjo A. Raslanas.
Sporto departamento iniciatyva artimiausiu metu bus pradėta renovuoti Ignalinos sporto bazė, tačiau, pasak A. Raslano, ji vis tiek tarnaus jaunimui ir netiks didelio meistriškumo sportininkams. „Sporto federacijos turi didžiulį galvos skausmą, organizuodamos varžybas, treniruočių procesus“, – sakė jis.
PROVERŽIS. VPU profesorius, ekspertų komisijos pirmininko pavaduotojas Juozas Skernevičius kalbėjo apie tai, kad rengiant olimpiečius, taikyta specializuota sporto mokslo tyrimų metodų programa. Tačiau pažymėjo neefektyvią sporto mokslo paramą, rengiant kai kuriuos sportininkus.
„Dalis sportininkų nepateikė rengimo programų ir įgyvendinimo ataskaitų, aptariant tyrimų rezultatus, įvertinant atlikto darbo efektyvumą. Kai kurios žiemos sporto šakų federacijos nesidomi mokslo tyrimų rezultatais, tik maža dalis trenerių rengė ir kartu su mokslininkais aptarė konkrečius treniruočių planus, reguliariai analizavo darbą“, – kalbėjo J. Skernevičius, kuris pateikė ir kiekvieno olimpiečio atliktų mokslinių tyrimų analizę, supažindino su tyrimų metodika.
Apie pasirengimą Vankuverio žaidynėms kalbėjo Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis, kuris akcentavo, kad pagerėjo darbas su federacijomis, ir Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas. „Pagerėjus finasavimui, pagerėjo ir rezultatai. Anksčiau požiūris į žiemos sporto šakas buvo nerimtas, o dabar įvyko pozityvūs pokyčiai“, – teigė A. Daugirdas.
ĮVERTINIMAS. Lietuvos olimpiečių pasirodymas Vankuveryje įvertintas taip: biatlonininkės Dianos Rasimovičiūtės – gerai, slidininkų Manto Strolios, Modesto Vaičiulio ir Aleksejaus Novoselskio – patenkinamai, slidininkės Irinos Terentjevos ir kalnų slidininko Vitalijaus Rumiancevo – nepatenkinamai.
LTOK prezidentas A.Poviliūnas pasiūlymą mūsų sportininkų pasirodymą per Vankuverio žaidynes vertinti patenkinamai, sakė: „Tai atspindi rezultatus. Pasirengimas Vankuverio olimpinėms žaidynėms buvo finansuojamas geriau, nei Turinui. Padarytas mažas žingsnelis į priekį, bet laukiam didesnio proveržio. Jeigu vasaros sporto šakų atstovų pasirodymas būtų įvertintas patenkinamai – tai blogai, o žiemos – nėra blogai. Tačiau Vankuveris – jau istorija, reikia galvoti apie ateitį“.
Olimpinių programų komisijos pirmininkas Ritas Vaiginas kalbėjo apie tai, kad nevienoda situacija žiemos sporto šakų federacijose, ne visos jos pateikė KKSD savo strategiją ir vizijas iki Sočio olimpinių žiemos žaidynių. „Žiema – bendras mūsų kompleksiškas darbas. Turi būti išaiškinti prioritetai, kurioms žiemos sporto šakoms skirti didesnį dėmesį, o kurioms – mažesnį. Sporto federacijos skundžiasi, kad turi problemų su sporto mokslu ir medicina, jie neatitinka šiandienos, tarkime, tokių testų pasaulyhe jau niekas nedaro“, – kalbėjo R. Vaiginas.
LTOK prezidentas A.Poviliūnas ir generalinis sekretorius Vytautas Zubernis pristatė naują Lietuvos tautinio olimpinio komiteto apdovanojimą „Olimpiniai žiedai", kuris yra antrasis pagal svarbą LTOK apdovanojimas.