Julius Bliūdžius | 2010 m. gegužės 20 d. 23:46 |
Krepšininkas Gediminas Navickas Madride ketina stebėti brolio Kęstučio žaidimą badmintono turnyre bei UEFA Čempionų lygos finalą.
Badmintonininkas Kęstutis Navickas šiandien pradės kovas “Spanish Open” turnyre Madride. Kęstučio pasirodymą Ispanijoje stebės bene didžiausias jo gerbėjas – brolis dvynys Gediminas.
Krepšininko Gedimino Navicko sezonas baigėsi dar balandį, todėl proga kartu su broliu išvykti į turnyrą Madride tiesiog negalėjo nepasinaudoti. Pasibaigus turnyrui broliai Ispanijoje planuoja drauge pailsėti.
Beje, Madride Navickai turi ir dar kitokių planų. Šeštadienį Ispanijos sostinėje vyks UEFA Čempionų lygos finalas, kuriame susitiks Miuncheno “Bayern” ir Milano “Inter”. Galimybės savo akimis pamatyti įspūdingą futbolo spektaklį Gediminas ir Kęstutis neketina praleisti.
"Skambinau Darjušui (Lavrinovičiui), prašiau bilietų, sakė gaus. Broliai Lavrinovičiai yra labai puikūs žmonės. Dideli šaunuoliai", - sakė Gediminas.
Broliai neslėpė - abu sirgs už "Inter". "Kodėl? Dėl trenerio Jose Mourinho", - tikino Kęstutis. Gediminas pridūrė: "Tai treneris maksimalistas, o tai savybė, kurią mes labai vertiname".
Šiek tiek keista, nes Kęstutis atstovauja Vokietijos badmintono klubui, jau daug metų treniruojasi ir gyvenia Sarbriukene, tad kodėl ne už vokiečius? "Aha... Vokiečiams teks to nesakyti...", - atsiduso geriausias Lietuvos badmintonininkas.
Paklaustas, ar Čempionų lygos finalas netrukdys dalyvavimui “Spanish Open” varžybose, Kęstutis teigė, kad tądien vyks turnyro pusfinaliai, į kuriuos dar reikia patekti. "Tikėkimės, kad trukdys...", - broliui sėkmės linkėjo Gediminas.
PERMAININGAS SEZONAS
Gediminas Navickas, A.Sabonio krepšinio mokyklos auklėtinis, buvo laikomas vienu perspektyviausių savo kartos įžaidėjų. Prieš penketą metų debiutavo Kauno “Žalgirio” komandoje, o kartu su Ramūno Butauto vadovaujama U-21 rinktine 2005 m. tapo pasaulio jaunimo čempionu.
Netrukus po to krepšininkas patyrė sunkią traumą – trūko kryžminiai raiščiai. Vėliau ši trauma pasikartojo dar du kartus, taip iš Gedimino karjeros išbraukdama du metus. Grįžus viską teko įrodinėti iš naujo.
Vienas didžiausių Europos krepšinio portalų Eurobasket.com Gediminą Navicką šiemet išrinko geriausiu Estijos krepšinio pirmenybėse rungtyniavusiu europiečiu.
Nors prie Eugenijaus Vaškio treniruojamos Valgos "Valga/CKE Inkasso" ekipos prisijungė sezono įkarštyje, Gediminas netruko tapti šios ekipos lyderiu.
26 metų žaidėjas per rungtynes Estijos pirmenybėse vidutiniškai rinkdavo po 18,1 taško, atkovodavo po 3,7 kamuolio, atlikdavo po 4,3 rezultatyvaus perdavimo bei perimdavo po 1,5 kamuolio.
Sezoną Gediminas pradėjo Lenkijoje, tačiau dar lapkritį buvo priverstas palikti Košalino AZS klubą. Lenkijoje jis sužaidė 8 rungtynes ir, aikštėje praleisdamas vidutiniškai po 23 minutes, pelnydavo po 7,1 taško bei atlikdavo po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.
Į Estiją G.Navickas persikėlė vasarį. Valgos klubas pasirodymą baigė pirmenybių ketvirtfinalyje, serijoje 0:3 nusileidęs Talino "Kalev/Cramo" krepšininkams.
Gediminai, ar pasibaigęs sezonas pateisino lūkesčius? – paklausėme krepšininko.
Tikėjausi daugiau. Kita vertus, jaučiu, kad per šį sezoną ženkliai patobulėjau. Lenkijoje dirbau su tikrai puikiu treneriu Radomiru Mijanovičiumi. Slovėnai, kaip ir serbai, turi stiprią krepšinio mokyklą, todėl dirbti su Mijanovičium labai patiko. Estijoje patekau pas trenerį Eugenijų Vaškį, kuriam taip pat esu dėkingas, nes manimi pasitikėjo, leido žaisti. Kaip Lenkijoje jaučiausi patobulėjęs, taip ir Estijoje.
Po traumų, galima sakyti, visuomet žaisdavau daugiau dėl komandos. Lenkai to neįvertino, nes jie įpratę prie legionierių, kurie meta po 20 kartų per rungtynes. Aš stengiausi vykdyti trenerio nurodymus. Patikau jam, jis patiko man, viskas buvo puiku. Bet Lenkijoje greitai viskas keičiasi.
Iš pradžių triskart laimėjome, po to – pralaimėjome keturiems stipriausiems klubams, ir buvo nuspręsta atleisti trenerį. Kadangi Mijanovičius į komandą iš žaidėjų buvo pasikvietęs mane vienintelį, atleido ir mane.
Taip, kaip žaidžiau Estijoje, ko gero buvau žaidęs tik iki traumos. Laisvas, greitas krepšinis, kuomet galėjau išnaudoti savo geriausias savybes. Buvau patenkintas, nes, kaip sakiau, pasijaučiau kaip prieš traumas.
Kokie kito sezono planai?
Kontraktas baigėsi, kol kas konkrečių planų neturiu. Tikiuosi, patekti į lygį, kuriame ir turėčiau būti. Koks tai lygis? Bus matyti. Padarau tai, kas nuo manęs priklauso, o viskam leidžiu tekėti sava vaga. Vasarą daug treniruosiuosi individualiai, kad dar patobulėčiau ir galėčiau mėgautis žaisdamas krepšinį kuo aukštesniame lygyje.
Neapmaudu, kad nesulaukei Lietuvos rinktinės trenerių dėmesio?
Aš už tai, kad kiekvienas treneris pasirinktų savo žaidėjus, kurie jam patinka ir tinka. Tai normalu. Be to, pats jaučiu, kad dar turiu patobulėti. Gal kada pateksiu ir aš į tą sąrašą (šypsosi). Darysiu viską, kad patekčiau.
Tikėjausi, kad šis sezonas bus savotiškas persilaužimo sezonas. Negali visad visko suplanuoti. Tarkim, Ramūno Butauto pavyzdys. Puikus specialistas, visiškai atsidavęs savo darbui. Fanatikas, dirbantis degančiom akim. Jei tokiam žmogui reikalai kartais nesusiklosto, man tuo labiau gali nesusiklostyti.
Vis dėlto žvelgdamas į kandidatų sąrašus, nejauti, kad galbūt esi labiau vertas ten būti nei kai kurie kiti jame esantys žaidėjai?
Nei jaučiuosi, nei nesijaučiu. Tiesiog viską reikia įrodyti aikštelėje, o ne kalbom.
Gal įrodinėji, tiesiog nesi pastebimas?
Lengviausia įrodinėti žaidžiant Lietuvoje, bet Lietuvoje – tik trys komandos, į kurias visi nesutilps.
Badmintonininko ir eilinio krepšinio eksperto Kęstučio Navicko komentaras apie brolio Gedimino krepšinio sezoną:
„Gaila, kad dėl politinių priežasčių jis turėjo palikti komandą Lenkijoje. Kai pats buvau traumuotas, buvau nuvažiavęs į Lenkiją pažiūrėti Gedimino rungtynių, ir aš buvau absoliučiai patenkintas brolio žaidimu ir jo įdėtu darbu. Viskas atrodė puikiai. Gaila, kad dėl politinių priežasčių įvyko tai, kas įvyko, bet brolis padarė viską, kas nuo jo priklauso, kad sezoną Estijoje baigtų sėkmingai. Likau patenkintas Gedimino žaidimu šį sezoną. Jei kas buvo negerai, mano nuomone, tai buvo ne dėl brolio kaltės“.