Praėjusį savaitgalį Šiauliuose vyko V tarptautinės sporto žaidynės „Saulės miestas“ 2010, kurių programoje – ir šotokan karatė sporto šakos varžybos ir Lietuvos šotokan karatė jaunių, jaunimo, suaugusių čempionatas.
Varžybose dalyvavo per 80 didelio meistriškumo sportininkų, pretenduojančių patekti į Lietuvos karatė rinktines, kurios šiais metais dalyvaus pasaulio čempionate Prancūzijoje bei Europos čempionate Vokietijoje.
Varžybose taip pat dalyvavo Lenkijos sportininkai. Šotokan karatė “Saulės miesto” žaidynių programoje yra nuo pat žaidynių ištakų.
Šotokan karatė federacijos (LSKF) prezidentas Kazimieras Bartkevičius bene įdomiausiu varžybų akcentu išskyrė sėkmingą veterano, daugiau nei 10 kartų Lietuvos čempiono Roberto Budniko (Kauno „Samurajus“) sugrįžimą.
Jis iškovojo aukso medalį kumite rungtyje, finale po atkaklios ir permainingos kovos įveikęs 2008 m. Europos jaunimo vicečempioną Luką Andronavičių. „Po 3-4 metų vėl išėjo kovoti ir įrodė, kad vis dar yra puikios formos ir kad jaunimui dar yra kur tobulėti“, - sakė K.Bartkevičius.
Daugelį Lietuvos šotokan karatė čempionų paruošęs ir pats aktyviai dalyvaujantis varžybose Mindaugas Ratkevičius („Samurajus“) iškovojo sidabro ir bronzos medalius jiu-kumite ir kumite rungtyse. Dar vienas „Samurajaus“ atstovas Rolandas Kesminas atsikovojo kata čempiono titulą iš Vilniaus „Karate do“ klubui atstovaujančio Antano Grižo.
Giedrė Gudzinevičiūtė (Kaunas „Era“) pirmą kartą tapo kata čempione, o Jurgita Januškaitė („Karate do“) nugalėjo visas savo varžoves ir tapo moterų individualios kumite rungties nugalėtoja.

„Šios varžybos įdomios tuo, kad jauniai iš pradžų varžosi savo amžiaus – 15-17 metų – grupėje, o po to gali varžytis su jaunimu, kuriam 18-20 metų. Analogiškai jaunimas gali dalyvauti ir suaugsiųjų varžybose. Tai vyresniems sportininkams neleidžia atsipalaiduoti, nes jaunimas prieš labiau patyrusius varžovus kovoja su dviguba motyvacija ir noru laimėti. Toks principas sukuria varžybų intrigą“, - dėstė K.Bartkevičius.
Pasak jo, šiose varžybose jautėsi kauniečių – „Samurajaus“ klubo – dominavimas, o Vilniaus ir Panevėžio klubai atrodė labiausiai susilpnėję. „Prarandama daug jaunimo, kuris pasineria į kitas veiklos sritis“, - klubų silpnėjimo priežastis įvardijo LSKF prezidentas.
Tiesa, K.Bartkevičius pabrėžė, jog sostinės „Karate do“ klubui atstovauja viena didžiausių Lietuvos vilčių tarptautinėse varžybose Jurga Januškaitė, kuri neužleido pozicijų ir varžybose Šiauliuose.
„Tam, kad išvestume sportininką į tarptautinį lygį, kad pagal greitį, techniką, kombinacijų atlikimą ir kitas savybes jis atitiktų tarptautinio lygio kriterijus, reikia 5-8 metų treniruočių. Kol kas stengiamės, galima sakyti, masiškumu kažką pasiekti. Į Europos čempionatus vežame visas tris rinktines, jaunių, jaunimo ir suaugsiųjų, tai yra – apie 25-40 sportininkų, nors šiuo metu europinio lygio sportininkų turime maždaug 10-12. Norime, kad būtent tokio lygio varžybose formuotųsi sportininkų patirtis ir įgūdžiai“, - kalbėjo K.Bartkevičius.
Pernai Lietuvos šotokan karatė meistrams pasaulio ir Europos čempionatuose pavyko iškovoti keturis medalius, šiemet Prancūzijoje ir Vokietijoje tikimasi panašių rezultatų.